reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Znasz to? Dzień ledwo się zacznie, a Ty już masz na koncie przebieranie w półśnie, mycie części do laktatora i gorączkowe poszukiwania smoczka pod kanapą. Jeśli w tym chaosie marzysz choć o jednej rzeczy, która ułatwi Wam codzienność – weź udział w konkursie i wygraj urządzenia Baby Brezza, które naprawdę robią różnicę! Biorę udział w konkursie
reklama

Karmienie piersia

My na samym cycu do 6 m-ca, potem bedziemy rozszerzac dopiero. Zaczniemy od mrchewki, ziemniaka, dyni, potem kolejne skladniki a mieso dopiero jak beda zeby chyba:) A i zgadzam sie, ze przerwy 3 dniowe m-dzy nowymi skladnikami wystarcza.

Cytat ze strony:
Mięso w diecie niemowlęcia i małego dziecka. - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety
Mięso do diety niemowlęcia karmionego wyłącznie piersią przez 6 miesięcy należy wprowadzić w 7-mym miesiącu życia. Najpierw gotowane, mielone mięso powinno stanowić dodatek do zupy w ilości 2 łyżeczek (10 g) raz w ciągu dnia. W 8-mym miesiącu życia ilość mięsa należy zwiększyć do 3 łyżeczek (15 g), a w 10 do 4 łyżeczek (20 g). Podana powyżej waga mięsa to masa mięsa surowego. Mięso, które podajemy niemowlęciu musi być chude i koniecznie świeże z pewnego źródła.

Przed dodaniem mięsa do jarzyn, należy je dobrze ugotować, posiekać lub zmiksować. Rozdrobnione mięso powinno być ponownie zagotowane z zupą lub jarzynką. Wraz z wiekiem konsystencja mięsa powinna stymulować żucie i naukę gryzienia.

Najlepiej jest zacząć od chudego mięsa drobiowego (indyk, kurczak) lub królika. Następnie należy wprowadzać cielęcinę, młodą wołowinę, schab, szynkę lub ryby.

Należy pamiętać, że również dieta niemowlęcia powinna być zróżnicowana i nie należy stale podawać tylko jednego gatunku mięsa. Najlepiej by mięso pochodziło z hodowli ekologicznych i koniecznie było przebadane przez weterynarza.

Bura - ja powiem szczerze nie mam pojecia, ja Zuzi dawalam cyca do 1,5 roku a mleko tylko na noc (troszke kaszki wsypywalam). Kaszke dostawala rano taką do jedzenia. Mysle ze w ciagu dnia samo mleko wystarczy:tak:

Myslicie ze 2-3 dni wystarcza odstepu?? No a przeciez uczulenie moze wystapic nawet po tygodniu. No i czy to nie za szybko tak co kilka dni dawac cos nowego, w sensie czy taki maly organizm podoła ciagłym nowosciom??

Pianistka, miesko powinno dziecko jest juz po 6 miesiacu bo tyle co jest w mleku zelaza nie wystarczy, no i zęby czasami dzieci juz 5 miesieczne maja, hehe

Zgadzam sie:tak:

no mają zęby dzieci szybko...
mojej siostry syn miał jak miał już 4,5msc....:tak:

aha no i zapomniałam ... czytałam o tym co jecie.. i że powoli wprowadzacie nowe składniki do waszej diety..
a ja powiem wam że jem wszystko od samego początku i małej nic nie było
nawet jadłam gołąbki i nie odkładałam kapusty..
jedyny skutek uboczny to było że zaiast 2-3 kupek jak zawsze to zrobiła mi 11 jednego dnia... ale bez płaczu i wyglądałyu normalnie jak każda inna ;)
więc się nie martwiłm o to...

My mowimy o tym co dzieci beda jesc i jak im wprowadzac, nie my;-)
 
reklama
Dlaczego nie nalezy rozszerzac diety przed koncem 6 miesiaca?

Dzieci powinny być karmione wyłącznie
(bez dopajania i dokarmiania-dop.) piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia, a do drugiego roku lub dłużej dokarmiane mlekiem z piersi jako cennym uzupełnieniem stałego pożywienia. Tak zalecają światowe autorytety w Rezolucji 54.2 Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA) z roku 2001. W ten sposób położono kres dyskusjom nad długością wyłącznego karmienia piersią po przeanalizowaniu kilku tysięcy prac naukowych z całego świata.

Analiza ta dowiodła, że dzieci osiągają gotowość rozwojową i dojrzałość immunologiczną do przyjmowania stałego pożywienia nie wcześniej, niż po ukończeniu 6 miesięcy. Ponadto zyski zdrowotne płynące z utrzymania wyłącznego karmienia piersią przez 6 pełnych miesięcy są na tyle znaczące, ż nie ma wątpliwości, że warto.

W roku 2004 uznano wyłączne karmienie piersią za Złoty Standard w żywieniu dzieci. (...) Jednorazowe podanie na oddziale noworodkowym mleka modyfikowaneg nie jest zgodne ze Złotym Standardem i może przyczynić się do wyzowlenia reakcji uczuleniowej w grupi dzieci z rodzin obciążonych alergią.

Badania dowodzą, że wyłączne karmienie piersią przez okres 6 miesięcy nie powoduje nieoboru masy, wzrostu ani składników pokarmowych. W przypadku dzieci z alergią lub innymi problemami zdrowotnymi, można ten okres jeszcze wydłużyć o 3 miesiące.
(...)
Zakończenie karmienia powinno odbyć się z końcem 2 roku życia lub później w momencie wybranym przez dziecko, bo każde dojrzewa do tego inaczej. (...) Bywają sytuacje (...), że matka sama chce dziecko odstawić od piersi. Zakończenie karmienia nie może odbyć się z dnia na dzień, musi przebiegać łagodnie i stopniowo, aby ta pierwsza w życiu poważna strata nie była dla dziecka zbyt silnym szokiem

"Warto karmić piersią", str 99.
Magdalena Nehring-Gugulska (lek.med., Międzynarodowy Dyplomowany Konsultant Laktacyjny (IBCLC), a prywatnie - mama pięciorga dzieci.)
 
Ha i właśnie dlatego jestem z siebie dumna że przetrwała trudne dni i wytrwałam przy karmieniu piersią a mój juniorek dostaje to co najlepsze :-):-):-). To warte każdej nieprzespanej nocy.
 
reklama
BFing.gif
 
Do góry