reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane nutramigen1.

Monika12b

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Październik 2008
Postów
102
Miasto
Rybnik
Witam.Podaje mojej malej mleko nutramigen 1 od miesiaca i od tego czasu nic nie przybrala na wadze.Mielismy problemy z kupkami, skora i miala tez kolki i czeste ulewanie oraz ma AZS i skaze bialkowa.Jak zaczela to mleko pic wszystko minelo ale nie przybiera na wadze pije co 5,6 godzin po 130 ml troche ma za duze odstepy miedzy karmieniami wiec na spiaca ja dokarmiam a przesypia mi cala noc. Bylam u lekarza z nia i powiedziala ze poczekamy do 17 marca jak przyjde z nia na szczepienie ale to troche duzo czasu zeby czekac co mi poradzicie.
 
reklama
Moja Ania też jest na Nutramigenie. Również miała kolki, bardzo często ulewała i ma skazę białkową. Bardzo powoli przybierała na wadze.
Może powinnaś ją częściej karmić, np. co 3 godziny. W ogóle to jestem w szoku że Twoja niunia wytrzymuje tyle godzin bez butelki. Moja się darła co 2,5-3 godziny.
Jeżeli chodzi o ulewanie to od 4 miesiąca lekarz zalecił mi zagęszczać mleko kleikiem ryżowym ale to wcale nie pomogło. Praktycznie dopiero teraz już nie ulewa, a ma prawie 8 m-cy.
 
Witam.Podaje mojej malej mleko nutramigen 1 od miesiaca i od tego czasu nic nie przybrala na wadze.Mielismy problemy z kupkami, skora i miala tez kolki i czeste ulewanie oraz ma AZS i skaze bialkowa.Jak zaczela to mleko pic wszystko minelo ale nie przybiera na wadze pije co 5,6 godzin po 130 ml troche ma za duze odstepy miedzy karmieniami wiec na spiaca ja dokarmiam a przesypia mi cala noc. Bylam u lekarza z nia i powiedziala ze poczekamy do 17 marca jak przyjde z nia na szczepienie ale to troche duzo czasu zeby czekac co mi poradzicie.

Zazdroszczę Ci, że minęły wszystkie przykre objawy picia nie odpowiedniego mleka. Nasz Pawełek jest na Nutramigenie od drugiego miesiąca życia ( wiec już ponad 2 miesiące). Miał kolki, problemy z wypróżnianiem, był strasznie nie spokojny. Tak samo na azs które u niego wzięło się od skazy białkowej.
Kolki minęły mu po około miesiącu stosowania, więc nie wiem czy pomogło mleko, czy wyrósł po prostu. Kupki unormowały się nie dawno, ale ze skórą cały czas walczymy...u nas nie chce ustąpić.

na szczęście nie mieliśmy problemów z jedzeniem. Mały wcześniej był karmiony piersią i tylko odstawienie od piersi to był kłopot. Strasznie brakowało mu cyca. Ale Nutramigen całkiem ładnie jadł.
Słyszałam, że Nutramigen wielu dzieciom nie smakuje...może z Twoim dzieckiem tak jest... No bo nie oszukujmy się, ale Nutramigen jest okropny.
Spróbuj może dosładzać trochę to mleko glukozą, stopniowo dawaj glukozy coraz mniej to może się przyzwyczai i będzie chętniej jadła.

Paweł ostatnio był chory. Miał zwężone oskrzela po tym jak zaraził się od nas przeziębieniem. Też nie chciał jeść. Normalnie zjada 200, najmniej 180. W czasie choroby zjadał po 100, po 50. Wcale mógł by nie jeść.
Żeby w niego wlać chociaż trochę mleczka strasznie kombinowałam. Tak samo dosypywałam glukozy, albo syrop z mlekiem mieszałam. Czasami pomagało. Może tez spróbuj.

U nas problem jest z tym, że Paweł powinien już dostawać coś oprócz mleka. Ale przez jego alergie i to, że był chory musimy rozszerzanie diety trochę przesunąć. A szkoda, bo coraz częściej widzę, jak miałby ochotę zjeść coś innego.
 

Podobne tematy

Do góry