reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zupka jarzynowa z kasza manna?

mruva

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2009
Postów
205
Dzien dobry, moja corcia skonczyla 5 miesiecy.Jest na tylko na piersi.Chce rozszerzyc jej diete. Tylko nie wiem od czego zaczac. Doczytalam ze miesko po 6 miesiacu.Dlatego kupilam zupke w sloiczku jarzynowa. Ale bobovita w poradniku zaleca dodawanie do tych zupek kaszy manny. Pytanie, jakiej kaszy manny? takiej zwyklej? czy jest jakas specjalna dla niemowlat? Prosze o porade.
 
reklama
Witaj!
JA ZACZEŁAM OD JABŁUSZKA,MARCHEWKI - OD POJEDYŃCZYCH SKŁADNIKÓW(ZEBY ZOBACZYC W RAZIE CZEGO CO UCZULA)
I DWALAM 4-5 DNI JABŁUSZKO,
POZNIEJ 4-5 DNI MARCHEW,
POZNIEJ STOPNIOWO JARZYNOWA I INNE DANIA,ZUPKI I DESERKI.
JEST GOTOWY SŁOICZEK JARZYNOWA Z KASZKA MANNA GERBERA (WŁAŚNIE TESTUJEMY:)
POZDRAWIAM!
 
Jeśli chcesz coś wprowadzać to powoli, bo widzę, że chcesz testować na raz mix warzyw (zupka jarzynowa) + gluten (kasza manna).
Najpierw wybierz jeden - ja zamiast jabłka wybrałabym marchewkę, dlaczego ?
Dlatego, że jak dziecko zacznie od słodkiego to potem niechętnie może jeść warzywa :) Jak wprowadzisz mix w postaci zupki jarzynowej i glutenu to możesz mieć niespodziankę w postaci bolącego brzuszka.
Nie spiesz się ...masz mnóstwo czasu na rozszerzanie diety i nikt Cię nie goni :)
Stopniowo, zacznij od jednego produktu ...
Odnośnie glutenu to poczekaj aż układ pokarmowy córy zaakceptuje stały jakiś pokarm. (na początek pół łyżeczki kaszy manny zwykłej ze sklepu ugotowanej na wodzie dodać do posiłku stałego) - obserwować dziecko.
Ale najpierw jeden składnik wprowadzasz. I nie dajesz dziecku całego słoiczka tego produktu tylko 3, 4 łyżeczki ... następnego dnia jak bedzie OK. dajesz trochę więcej. ITD.

Pozdrawiam.
 
mruva, na Twoim miejscu najpierw bym zrobiła jak piszą kobitki, testujesz jeden owoc lub warzywko przez kilka dni, sprawdzasz reakcję. Podajesz najpierw 2 łyżeczki, potem 3-4, aż dojdziesz do całego słoiczka. Ja podawałam najpierw jabłko z gerbera, ale małej nie smakowały owoce ze słoiczka, więc dostała surowe jabłko tarte i wciągneła je nosem. Potem marchewka, ta z hippa baardzo jej smakowała. Następnie zupka z ziemniaka i marchewki, po kilku dniach dodałam pietruszke , potem seler (on bardzo uczula więc uważaj), potem natka lub koperek. Jak już to Julka zaakceptowała zrobiłam jej zupkę z tych podanych wyżej warzywek plus buraczek i dosypałam pod koniec gotowania niepełną łyżeczkę kaszy manny (tej błyskawicznej ze sklepu) i gotowałam kilka min. Nie wprowadzałam jej żadnej kaszy manny z nestle czy innej, tylko tą zwykłą. Po ok tygodniu dostała butle kaszy na noc i spała pięknie. W między czasie dostawała biszkopta z herbatką lub jabłuszkiem. U nas nie ma alergii na gluten ( za co dziękuję Bogu) więc szybko Julka dostała butle kaszy. Może mnie któraś za to potępi, ale jak to mówią matka wie co dziecku może dać a co nie, co zaszkodzi itp. Ja czułam że będzie ok i się nie myliłam. Ty zrobisz jak chcesz, kiedyś nie robiono ekspozycji na gluten tylko poprostu się gotowało kasze i dawało dziecku na noc. Ja jestem w ten sposób wychowana i żyję, więc stwierdziłam że dlaczego moja mała ma źle tolerować. Na szczęście jest ok :) Pozdrawiam
 
Ja też zaczęłam od marchewki Hippa i też testowałam parę dni...oczysście bardzo smakowała..efekt ZATWARDZENIE!!!! Potem poczytałam ze marchewka nie jest taka dobra dla brzuszka, a ja dawałam więcej bo bardzo smakowało, niby piszą po parę łyżeczek ale jak tutaj dać parę skoro dziecko tak ładnie je i mu smakuje.
Kasza manna? Najpierw spróbuj zupkę z warzywek bo gluten to już wyższa szkoła jazdy.
 
Ja też zaczęłam od marchewki Hippa i też testowałam parę dni...oczysście bardzo smakowała..efekt ZATWARDZENIE!!!! Potem poczytałam ze marchewka nie jest taka dobra dla brzuszka, a ja dawałam więcej bo bardzo smakowało, niby piszą po parę łyżeczek ale jak tutaj dać parę skoro dziecko tak ładnie je i mu smakuje.
Kasza manna? Najpierw spróbuj zupkę z warzywek bo gluten to już wyższa szkoła jazdy.

Jak dziecko wcina bez przerwy marchew to nic dziwnego, że ma zatwardzenie ... nawet na biegunkę daje się marchewkę ;)
Podawać ale z umiarem ...
 
reklama
A ja robiłam tak: najpierw była sama marchewka z kaszką, ale po kaszce mała dostała małej wysypki więc za radą lekarza na jakiś czas odstawiłyśmy. Potem dałam samego brokuła, krem ze szpinaku (ale był bleee). Po jakiś 3 tygodniach zaczęłam na nowo podawać kaszki i już jest całkiem ok. Gotuję małej sama, jakoś nie mogę do końca przekonać się do słoiczków. Na dzisiaj mamy w menu łososia z ziemniaczkiem :)
Dodam, że niunia jest dalej na piersi, ale ponieważ od września idzie do żłobka postawoniłam wprowadzić jej nowości nieco wcześniej.
Powodzenia!
 
Do góry