reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mocne odchylanie główki w czasie snu

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Moja córka, od kilku dni spi w nocy i drzemie w dziwnej pozycji, jakby na boku, ale w zasadzie to tylko bardzo mocno odchyla główkę, a reszta tułowia jest prawie na wznak. Oddusza sobie przy tym mocno skórę. W zasadzie mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się, czym to może byc spowodowane:
1) zaczęła kilka razy dziennie kaszleć i to dość mocno-podejrzewam, że od nadmiaru śliny, ale pewnosci nie mam, a infekcji jeszcze nigdy nie miała, więc nie wiem jak może się ona zaczynać (brak innych objawów typu gorączka, brak apetytu)
2) cały czas chciałaby leżeć na brzuchu
3) martwie się, ze ścierpnie niepotrzebnie
Co uważacie? Jak temu zaradzić? Poczekać aż samo przejdzie? Miała któraś z Was z czymś podobnym do czynienia?
 
reklama
Moja Maryśka też sobie śpi jak banan z głową mocno odchyloną. W dodatku nos musi mieć wciśnięty na szczebelku. Nie wiem jak tak można spać - ale taka figura jej po prostu odpowiada :)
Ale kaszel bym radziła skonsultować z lekarzem
 
Maja jak tylko śpi w łożeczku czyli tylko w nocy to też ma tak odchyloną głowkę. Zaczęło się to od momentu jak nauczyła się przewracać na boczki :) myślę że dzieciaczki po prostu tak mają :)
 
Witam napisałam już to na wątku "Zdrowie" ale widze że tu dyskusja jest bardziej ożywiona więc postanowiłam tu też wkleić tą wypowiedź


Odginanie główki do tyłu w czasie snu może być również spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym, poobserwuj w czasie zabawy nóżki małej w czy nadmiernie ich nie prostuje (stopy baletnicy) i rączki czy za bardzo ich nie zaciska w piąstki (odruch zaciśniętych pięści u zdrowych dzieci powinien zacząć zanikać po 3mż), czy mała przy podnoszeniu pod paszki też odgina głowe do tyłu. Jeśli odgiętej pozycji snu towarzysza równiez te odruchy proponuję wybrać się do pediatry po skierowanie do neurologa. Nie czekaj aż minie bo tylko pogorszysz sytuację, wczesne wykryte napięcie mięśniowe jest łatwiejsze do skorygowania niż gdy przejdzie już w odruchy nabyte.
 
Ostatnia edycja:
Maja jak tylko śpi w łożeczku czyli tylko w nocy to też ma tak odchyloną głowkę. Zaczęło się to od momentu jak nauczyła się przewracać na boczki :) myślę że dzieciaczki po prostu tak mają :)

No właśnie wzmożone napięcie mięśniowe u zdrowych dzieci zaczyna się uaktywniać kiedy zaczynają się turlać, po prostu robią to przez nieodpowiedni wzorzec (odgięcie) i tym samym dodają sobie napięcia. Proponuję Ci proste ćwiczenie w podawanie zabawki:
Dziecko leży na plecach a Ty pokazujesz zabawkę nad brzuszkiem tak aby chciało sięgnąć, jesli już sięga przesuwasz zabawkę na prawo lub lewo aby maluszek się obrócił za nią ale przez przygięcie.

Wiem przyszła baba i truje Wam o jakimś napięciu mięśniowym ;-) ale przez takie proste ćwiczenia można uniknąć wiele wad postawy dziecka w kolejnych etapach rozwoju które już są trudniejsze do wyeliminowania np.: chodzenia na palcach.
 
Do góry