reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POMYSŁY na BOŻE NARODZENIE!!!:)

A ja mam popieczone już pierniczki świąteczne (zrobiłam je tydzień temu), a w ten weekend wzbogaciłam się o elementy konstrukcyjne do chatki piernikowej. Za 2 tygodnie w weekend zamierzam ją połączyć i ozdobić.

Ja zawsze robię pierniczki tuż przed świętami, ale to nie to samo co takie "odleżane". Myślisz, że jak zrobię w sobotę to jeszcze "dojdą"? A dasz przepis, plisssss!!!!
 
reklama
Dla spóźnialskich mam (tzn dla zapracowanych) kiedyś wrzuciłam na forum przepis na pierniczki. Są bardzo dobre nawet bez dłuższego leżakowania :-)
 
Ja zawsze robię pierniczki tuż przed świętami, ale to nie to samo co takie "odleżane". Myślisz, że jak zrobię w sobotę to jeszcze "dojdą"? A dasz przepis, plisssss!!!!

Sądzę, że spokojnie będą dobre.
Ja to robi pierniki tak na oko, bez konkretnego przepisu :)
W takiej kolejności:
mąka pszenna ok 1 kg, kurkuma - szczypta, jajka - 3szt, margaryna ok kostki, trochę mleka (u mnie kokosowe - własnej produkcji -w tym roku), miód, cynamon - sporo, imbir mielony - szczypta, kardamon - szczypta, przyprawa do piernika, soda oczyszczona, szczypta soli, woda zimna tyle aby wyrobić ciasto.
Przyprawy imbir i kardamon można sobie niby podarować - bo powtarzają się w przyprawie, ale ja lubię ich smak :)


A ja się wciąż głowię którą matę wodną wybrać....!
 
reklama
Do góry