reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długo trwająca biegunka w ciąży

Kania78

...
Dołączył(a)
28 Luty 2011
Postów
8 199
Witam Was.

Mam do Was takie pytanko, czy któraś z mam zdarzyła się w ciąży z długo trwającą biegunką???
Moja siostra jest w ciąży (17 tc) od 7 tygodni ma non stop biegunkę.
Miała już badania robione pod kątem pasożytów, bakterii ale wyszły dobre, czyli nic nie wykryli.
Poza tym ciąża jest zagrożona, bierze cały czas tabletki na podtrzymanie, na obniżenie insuliny.
Załamujemy ręce, bo ta biegunka ją wykańcza, jest słaba psychicznie i fizycznie a my nie wiemy jak jej pomóc.
Lekarze też załamują ręce, jedynie co mogą to kroplówki jej podać i to wszystko :-(
Poradźcie co robić !!!
 
reklama
Czesc. Moze siostra cierpi na zespol jelita drazliwego lub jest uczulona na jakis skladnik preparatu !!!!! ???? Radzilabym wizyte u gastrologa !!!! Czy siostra przyjmuje jeszcze jakies leki oprocz insuliny i tabletek na podtrzymanie ciazy ???
 
Ostatnia edycja:
ala takie rzeczy powinni właśnie w szpitalu wykrywać.Dziwi mnie reakcja lekarzy,bo nic niby nie wykryli i rozkładają ręce!!!
Szlag mnie trafia,służba zdrowia ale tylko z nazwy.Trzeba mieć końskie zdrowie,by chorować:wściekła/y:.
Takie badania jak gastroskopia i inne,jeśli nie były wcześniej wykonane,powinny być właśnie wykonane w szpitalu,ze względu na zagrożoną ciążę.
 
Mam nadzieje,ze wykluczyli choroby watroby i trzustki. Hmmm...nie jestem pewna czy we wszystkich szpitalach pracuja gastrolodzy.
 
Alu i ja mam nadzieję,że te choroby,które wymieniłaś są poza zasięgiem.
Jeśli chodzi o gastrologa to powinien być w szpitalu,bo chyba każdy szpital ma oddział wewnętrzny,powinien mieć.
Jeśli jednak szpital takowego nie posiada,to jest od tego jak dupa od srania,by specjalistę na konsultację ściągnąć lub zawieźć pacjenta na konsultację.
Ja tak miałam,z tą różnicą,że potrzebowałam dermatologa,a szpital nie miał,więc zawieźli mnie karetką do innego szpitala na wizytę.
Jak to się mówi chcieć to móc!!!
 
A miała wykonane badanie na toksoplazmoze? Moja znajoma będąc w ciąży miała biegunkę przez 3 miesiące, niestety lekarz nie skierował jej na badanie, dopiero po porodzie okazało się, że to przez tokosoplazmoze i dziecko urodziło się chore, a powiedzieli jej w szpitalu, że gdyby miała zrobione badanie to zostałyby podane leki i z dzieckiem wszystko byłoby ok.
 
Oprócz badań na wykrycie pasożytów i bakterii, tosko, cyto, różę, cukrzycowych to nic więcej nie miała.
U gastrologa była już raz, skierowała ją na badania - posiew z kału czy coś takiego i wyszło że nie ma żadnej glistnicy, żadnych bakterii, Totalnie nic a biegunka nadal trwa, jak wcześnie była tylko z rana to teraz jest już przez cały dzień. We wtorek ma kolejną wizytę u jakiegoś prof. w W-wie, zobaczymy co ten powie...
AlaT a co ma z tym zespół jelita drażliwego???
Bo akurat na to cierpi, w tym kierunku się leczyła przed ciążą.
Oprócz tabsów na insulinę, podtrzymanie je jeszcze witaminy, potas, wapno, magnez...
 
reklama
Oprócz badań na wykrycie pasożytów i bakterii, tosko, cyto, różę, cukrzycowych to nic więcej nie miała.
U gastrologa była już raz, skierowała ją na badania - posiew z kału czy coś takiego i wyszło że nie ma żadnej glistnicy, żadnych bakterii, Totalnie nic a biegunka nadal trwa, jak wcześnie była tylko z rana to teraz jest już przez cały dzień. We wtorek ma kolejną wizytę u jakiegoś prof. w W-wie, zobaczymy co ten powie...
AlaT a co ma z tym zespół jelita drażliwego???
Bo akurat na to cierpi, w tym kierunku się leczyła przed ciążą.
Oprócz tabsów na insulinę, podtrzymanie je jeszcze witaminy, potas, wapno, magnez...

jednym z objawow jelita drazliwego jest biegunka !!!!!
Siostra koniecznie powinna poinformowac lekarza,ze cierpi na ta chorobe !!!!!!!
Leki na zespol jelita drazliwego wydawane sa z przepisu lekarza.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry