reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

Hmm ogolnie jest tak, ze do ukonczenia 6 miesiaca zycia wszelkie zupki, papki, desreki to ma byc tylko DOFATEK do zywienia niemowlat! Glownym pokarmem ma tu byc mleko. Ale wiadomo kaze dziecko jest inne. My np cyc na zadanie, kolo 12 daje mu ok. 120 zupki zrobionej przeze mnie, kolo 15-stejk daje mu 150 ml MM i tyle, ale od dzisiaj postanowiłam dodac troszke deserku po tych 150 ml MM :-) Jesli chodzi o gluten to jeszcze nie podaje poczekam az skonczy 5 miesiecy chociaz juz mozna dawac pol lyzeczki dziennie
 
reklama
kaszke ryżową o smaku jabłkowym daje
ale doszłam do wniosku że lepsza byłaby bezsmakowa i wtedy można byłoby dodawać do niej jakieś owoce ze słoiczka, ale nie widziałam takich bezsmakowych od 4 miesiąca.
a co do picia to taję soczki, wodę, z butelki ze smoczkiem (słabo pije), z kubka kapka z dziubkiem (trochę pije), z takiego małego kubeczka dla niemowlaków (najbardziej lubi pić)
 
My do picia dajemy wode i herbatke z koprem. Soczkow nie daje zeby sie nie przyzwyczajal do slodkiego bo moze potem nie chciec nic innego pic procze SLODKIEGO.

kasiadz a ta kaszke to na gesto robisz?? Bo ja zrobilam zgodnie z przepisem i to wodniste dosyc wyszlo ( zrobilam ryzowa z bananami na mleku modyfikowanym)
 
Kingolinka, pisalas ze po pierwszej kaszce Szymek nie spal dluzej. Cos sie zmienilo?

Ja wczoraj dalam kleik ryzowy, ale pobudka byla tak samo jak po MM z zageszczaczem na ulewanie, czyli po 4,5h mniej wiecej.
 
My do picia dajemy wode i herbatke z koprem. Soczkow nie daje zeby sie nie przyzwyczajal do slodkiego bo moze potem nie chciec nic innego pic procze SLODKIEGO.

kasiadz a ta kaszke to na gesto robisz?? Bo ja zrobilam zgodnie z przepisem i to wodniste dosyc wyszlo ( zrobilam ryzowa z bananami na mleku modyfikowanym)

ja robię zgodnie z instrukcją i wychodzi mi gęsta:baffled: też robię na mm. ale chyba jej już nie będę robiła bo doszłam do wniosku że jest za słodka
 
My na razie probowalysmy kleiku ryzowego, jablka, gruszki, marchewki i ziemniaka. Mloda wciaga wszystko ze smakiem, jak je to wydaje zadowolone pomruki, potem jeszcze ssie sliniaka przez 5 min, takze nic sie marnuje ;) Kupki sa ok i brzuszek tez nie boli.
aneka moja to placze ale dlatego ze chce wiecej, jak ona sie potrafi zloscic jak sie jej jedzenie skonczy :szok:
Ja bede gluten wprowadzac zaraz po 6 miesiacu. na razie nie dopajam malej, zaczne jej dawac wode jak skonczy 5 miesiecy, teraz dostaje do popicia mleko mamusi ;)

Nie ma w Pl kaszek bezsmakowych? U nas sa kasiadz ​jak chcesz to ci kupie :) Ja kleik robie na swoim mleku, na instrukcje nie patrze bo nie wychodzi, sypie tyle zeby byla taka sama konsystencja jak papki ze sloiczka.
 
reklama
powiedzcie mi jedno mała jadła mm o 11 ,przed 16 zjadła pół słoiczka marchewki,i niewiem czy dac jej jeszcze troche mleka?bo zastanawiam się czy ona sobie tym pojadła wogóle
 
Do góry