reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

16 m-czny synek i nalot na ząbkach.

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam
u mojego 16 m-go synka pojawil sie ostatnio nalot na gornych zabkach na 1 i 2.jest to szarawo-przezroczysty nalot.nie da sie go zetrzec, probuje synkowi myc zabki pasta dla dzieci od 0-6 lat ale synek nie chce otworzyc buzi , dolne zabki udaje sie umyc ale z gornymi juz problem.Dodam ze podczas kazdej wizytu u lekarzy dziecko wpada w histeryczny placz i z tego wszystkiego dosc czesto wymiotuje.nie jest mozliwe zeby isc z nim do dentysty poniewaz buzi nie otworzy, dodam tez ze jest bardzo ruchliwy i na miejscu nie usiedz nawet 3 minut.Podaje mu wit.d3, dziecko je mleko bebilon pepti2 (preparat mlekozastepczy dla alergikow), kaszki ryzowe, kukurydziane, pije wode min, herbatki, soki owocowe czasem woda rozcienczane, je deserki owocowe z biszkoptami.i duze ilosci mieska.
Nie wiem czy to mow byc tego przyczyna, ale prosze o jakies rady jak postepowac w tej sytuacji, co moge sama w domu zrobic z tymi zabkami.
 
reklama
Witam
u mojego 16 m-go synka pojawil sie ostatnio nalot na gornych zabkach na 1 i 2.jest to szarawo-przezroczysty nalot.nie da sie go zetrzec, probuje synkowi myc zabki pasta dla dzieci od 0-6 lat ale synek nie chce otworzyc buzi , dolne zabki udaje sie umyc ale z gornymi juz problem.Dodam ze podczas kazdej wizytu u lekarzy dziecko wpada w histeryczny placz i z tego wszystkiego dosc czesto wymiotuje.nie jest mozliwe zeby isc z nim do dentysty poniewaz buzi nie otworzy, dodam tez ze jest bardzo ruchliwy i na miejscu nie usiedz nawet 3 minut.Podaje mu wit.d3, dziecko je mleko bebilon pepti2 (preparat mlekozastepczy dla alergikow), kaszki ryzowe, kukurydziane, pije wode min, herbatki, soki owocowe czasem woda rozcienczane, je deserki owocowe z biszkoptami.i duze ilosci mieska.
Nie wiem czy to mow byc tego przyczyna, ale prosze o jakies rady jak postepowac w tej sytuacji, co moge sama w domu zrobic z tymi zabkami.

Witaj
Na pewno w Twojej okolicy jest gabinet przyjazny takim maluszkom, rozjerzyj sie po okolicy, popytaj wsrod innych mam i odwiedz z synkiem dentyste jak najszybciej.

Twoj synek nie wie jak wyglada wizyta u dentysty i jesli nie bedziesz przekladac swojego strachu na niego na pewno wszystko bedzie ok.

Do czasu spotkania z dentystą pozostaje dobre szczotkowanie zebów zarówno górnych jak i dolnych. Na poczatek aby oswoic synka ze szczoteczka do zebów daj mu ją bez pasty w czasie kąpieli do zabawy w wannie - sam zacznie wkładać ją do buzi, przyzwyczając się do niej. Łatwiej bedzie Ci wyszczotkować ząbki jak juz synek oswoi sie z szczoteczką.

Bez szczotkowania nie ma gwaracji zdrowych zebów mlecznych !

Po wieczornym myciu zaleca się podawać do picia tylko wodę.

Pozdrawiam
KBM
 
Witam
dziekuje za szybkaodpowiedz.Odnosnie gabinetu musze sie rozejrzec, odnosnie tego strachu to ja juz wiem jak to bedzie wygladac bo tak jest zawsze, placz do mamy na rece i lekarz nic z dzieckiem nie zrobi ( badanie, wazenie ,mierzenie- nie pozwala sobie nic zrobic).a u dentysty bedzie tak jak w domu czyli zacisnieta buzia i nie otworzy, mycie zebow nie dokonca przypomina ich faktyczne mycie, jestem przerazona ze tak male dziecko moze miec prochnice i watpie w to zeby dentysta mogl mu cokolwiek w tej buzi zrobic, znam swoje dziecko i wiem ze tak bedzie.jeszcze bym prosila o odpowiedz czy to faktycznie jest prochnica czy moze co innego, wiem ze tak na odleglosc ciezko stwierdzic, ale bardzo sie tym martwie, takie male sliczne dziecko a juz moze miec prochnice, jeszcze nie ma wszystkioch zebow dopiero wychodza i juz prochnica??prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
 
takie male sliczne dziecko a juz moze miec prochnice, jeszcze nie ma wszystkioch zebow dopiero wychodza i juz prochnica??prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Na odleglosc nie da sie swterdzic na 100%. Jesli Pani lub ojciec dziecka ma ubytki prochnicowe synek rowniez moze miec.

Prosze zaufac dentyscie i wybrac sie na wizyte.

W razie wystapienia problemow polcam wybrac sie na najblizsza akademie medyczna na oddzial stomatologii dzieciecej/ wieku rozwojowego/ pedodoncji-tam na pewno , po zbadaniu dziecka , Wam pomogą.

Pozdrawiam
KBM
 
Witam
podjelam sie wizyty z dzieckiem u stomatologa, dziecko tak jak przeczuwałam nie dało sobie zajrzeć do buzi, ale gdy sie usmiechnal dentystka cos mogla zobaczyc i stwierdzial ze nie jest to próchnica lecz nalot na zabkach,zalecila tez mycie zabkow czeste,jakos musimy nauczyc malego bo na ta chwile buzi nie otwiera i to jest takie mycie malo skuteczne podejrzewam,dzis w nocy zamiast mleka bede probowala podac wode zobaczymy z jakim skutkiem.
 
witam !
moj synek ma niespelna roczek, 8 zebow ktore regularnie szczotkujemy a pomimo tego rowniez zaobserwowalam taki szarawy nalot, albo wrecz kolor na gornych zebach. dolne sa biale jak snieg, natomiast gorne maja nieco ciemniejszy odcien. nie wiem jaki moze byc tego powod. rowniez pije pepti, je duzo nabialu, w ciagu dnia dostaje wode z odrobina soku a noc przesypia bez picia, czyli po umyciu zebow nie je i nie pije do rana. martwi mnie to dlatego czas na wizyte u stomatologa, jednak jesli mozna to bardzo prosze skomentowac nasza sytuacje. dziekuje i pozdrawiam
 
witam !
moj synek ma niespelna roczek, 8 zebow ktore regularnie szczotkujemy a pomimo tego rowniez zaobserwowalam taki szarawy nalot, albo wrecz kolor na gornych zebach. dolne sa biale jak snieg, natomiast gorne maja nieco ciemniejszy odcien. nie wiem jaki moze byc tego powod. rowniez pije pepti, je duzo nabialu, w ciagu dnia dostaje wode z odrobina soku a noc przesypia bez picia, czyli po umyciu zebow nie je i nie pije do rana. martwi mnie to dlatego czas na wizyte u stomatologa, jednak jesli mozna to bardzo prosze skomentowac nasza sytuacje. dziekuje i pozdrawiam

Witaj

Bez obejrzenia dziecka cieżko jest okreslic co to moze być. Przebarwienia na mleczakach oprocz prochnicy mogą być spowodowane tez m.in. roznymi lekami-syropami jakie podajemy dzieciom.

Plusem tej sytuacji, że Twój synek nie pije w nocy mleka i cały sen ma czyste zęby.

Wizyta u dentysty, tak jak napisalas, na pewno wyjasni Twoje wątpliwości.

Daj znac po wizycie jak było

Pozdrawiam
KBM
 
reklama
Witaj

Bez obejrzenia dziecka cieżko jest okreslic co to moze być. Przebarwienia na mleczakach oprocz prochnicy mogą być spowodowane tez m.in. roznymi lekami-syropami jakie podajemy dzieciom.

Plusem tej sytuacji, że Twój synek nie pije w nocy mleka i cały sen ma czyste zęby.

Wizyta u dentysty, tak jak napisalas, na pewno wyjasni Twoje wątpliwości.

Daj znac po wizycie jak było

Pozdrawiam
KBM
 
Do góry