reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sudocrem + mąka ziemniaczana??

M

malenstwo20

Gość
mój synek ma odparzoną pupę od pieluszek BABYDREAM z Rosmanna. teściowa doradziła żeby sudocremem grubo posmarować i na to mąkę ziemniaczaną. myślicie że to pomoże. znajoma mówiła że to złe bo krem + mąka może pogorszyć. a jak wy sądzicie. to dopiero 2 dzień leczenia pupy.
pomóżcie chce jak najszybciej wyleczyć.
 
reklama
Mąka z kremem to kiepski pomysł bo pozatyka pory i nie da skórze oddychać (!)- koleżanka ma rację, może pogorszyć stan. Proponowałabym sudokrem na pupę w czasie dnia (nam pomaga)- ale najlepiej cienką warstwę: gruba warstwa tylko pozatyka pory, a skóra i tak jej nie wchłonie- lepiej posmarować kilka razy cienko niż raz grubo, kąpiel w krochmalu (z mąki ziemniaczanej), a przede wszystkim duuuuużo wietrzenia i bardzo częsta zmiana pieluch (!!!). Jeśli możesz po prostu zdejmij pieluszkę i połóż dziecko na tetrze/ owiń w polarowy kocyk- tylko tak żeby dochodziło dużo powietrza, ale żeby nie było mu zimno- Twoje dziecko jest jeszcze małe i nie przemieszcza się więc wietrzenie jest możliwe i jak najbardziej zalecane w tym przypadku. Możesz też kąpać malca w nadmanganianie potasu (kupisz w aptece). Niektórym dzieciom pomaga rezygnacja z chusteczek nawilżanych ma rzecz mycia pupy wodą.
 
tytanowa ma absolutna racje. Moja mala jak miala tez ok miesiaca to miala bardzo odparzona pupke. Nam wlasnie pomogly kapiele w nadmanganie potasu lub w mace ziemniaczanej. W dzien smarowalam pupcie sudocremem,nie uzywalam chusteczek,tylko przemywalam letnia woda i duzo duzo wietrzenia:)
 
Ja jestem pielegniarka i bardzo często w pracy stykam się z odparzeniami. U nas w szpitalu sudokrem jest kategorycznie zabroniony. Jest dobry jeśli chodzi o zapobieganie (cieniutka warstwe przy zmianie pieluszki) ale nie na leczenie. Mojej córce jak jej się odparzy pupa to nie eksperymentuję tylko od razu smaruję bephanten dwa razy i po kłopocie. No i zmień pieluszki ja polecam huggies.
 
Ostatnia edycja:
MALEŃSTWO już Ci pisałam ja polecam z czystym sumieniem Termientiol, 2-3 smarowania i od razu widać poprawę. Spróbuj.
 
Ja polecam tylko i wyłącznie Bepanthen. Jest najlepszy. Zarówno przy leczeniu jak i profilaktyki. No i polecałabym tak do 2-3 miesiąca używac tzw. lepszych pieluszek (Pampers) bo taki maluszek ma bardzo wrażliwą skórę, aczkolwiek wiadomo, niektóre pupy i Pampers uczula.
Może się też zdarzyć że Twój maluszek nie będzie tolerował kremów z cynkiem jak moja mała (w szpitalu mówili że to się zdarza coraz częściej) a wtedy na bank Bepanthen, Linoderm Plus albo Linomag. Wszystkie przetestowane i polecam.
 
MALEŃSTWO już Ci pisałam ja polecam z czystym sumieniem Termientiol, 2-3 smarowania i od razu widać poprawę. Spróbuj.

u nas tez tormentiol sie sprawdzil :-) odparzenie znikalo w oczach :tak: bepanthen niestety nie sprawdzil sie :no: mozesz tez zasypac sama maka ziemniaczana i nie ubierac dziecka tylko okryc kocykiem.
 
Ja musze powiedziec ze corka ma 11 miesiecy i ani razu nie miala odpazonej pupy, uzywam pieluszek pampers od poczatku i linomag. Kilka razy zdarzylo sie ze dluzej siedziala z kupka i miala troszke czerwone w rowku, to smarowalam sudokremem i po klopocie. Dodam ze gdy byla mala dosc czesto zmienialam pieluchy. Mi sie nie oplaca zmieniac pieluch na inne, bo tu sa takie promocje na Pampersy o jakich polska nie snila, bo nie zdazylo sie jeszcze ani razy w polsce zeby byla promocja kup jedna paczke a druga gratis lub mega paki przeceniane o polowe.
 
Nam się tylko raz zdarzył zaczerwieniony roweczek. I najlepsza okazała się mąka ziemniaczana. Kupiłam solniczkę, nasypałam do niej mąki i sypałam pupę jak pudrem. I na to pielucha - my używamy Dady z biedronki, uważamy, że są lepiej wykonane niż pampersy, którymi rozpoczęliśmy pieluchowanie. Mamy też krem typu sudocrem, ale firmy mustela, jak tylko pupa wygląda podejrzanie to albo mąka albo krem (wymiennie, nigdy razem!!). :tak:
 
reklama
Do góry