reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG dopochwowe.

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
4
http://wizaz.pl/szafa/

USG dopochwowe.


Czy jest taka możliwość, że lekarz robiąc USG dopochwowe w celu obejrzenia jajników, nie obejrzy przy okazji macicy? Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale chodzi mi o to, czy jeśli robi badanie jajników, to może nie zauważyć, że w macicy np. jest coś nie tak?

Osobiście wydaje mi się to niemożliwe, bo lekarz badając jajniki "przejeżdża" też przez macicę. Ale co ja tam wiem.

Pytam dlatego, bo ostatnio miewałam bóle podbrzusza i lekarz coś wspominał, że zbadamy jajniki. Badanie wyszło OK, więc zastanawiałam się, czy jest możliwość, że na badaniu ominął macicę.

 
reklama
Powiem Ci tak. Przez całą ciążę lekarz robiąc mi co 4 tyg USG nie zauważył 5cm guza na szyjce, który okazał się rakiem złośliwym, więc wszystko jest możliwe.
 

USG dopochwowe.


Czy jest taka możliwość, że lekarz robiąc USG dopochwowe w celu obejrzenia jajników, nie obejrzy przy okazji macicy? Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale chodzi mi o to, czy jeśli robi badanie jajników, to może nie zauważyć, że w macicy np. jest coś nie tak?

Osobiście wydaje mi się to niemożliwe, bo lekarz badając jajniki "przejeżdża" też przez macicę. Ale co ja tam wiem.

Pytam dlatego, bo ostatnio miewałam bóle podbrzusza i lekarz coś wspominał, że zbadamy jajniki. Badanie wyszło OK, więc zastanawiałam się, czy jest możliwość, że na badaniu ominął macicę.

USG dopochwowe pozwala ocenić wygląd szyjki macicy, trzonu macicy a także jej wnętrza. Nie da się pominąć tej części ciała w badaniu :) Ginekolog na pewno obejrzał macicę. Bóle podbrzusza związane są bardzo często z wczesnymi objawami raka jajnika, więc pewnie dlatego tylko do nich się odniósł.

Czasami jest jednak tak, iż USG nic nie wykazuje, guz może być tak umiejscowiony, iż jest niewidoczny. Wtedy pozostają już bardziej szczegółowe badania, jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny.
Możesz wykonać badania związane z markerem CA 125 (rak jajnika) lub wykonać test na obecność wirusa HPV (rak macicy).
 
wszystko jest możliwe. Musisz konkretnie zwracać uwagę na to co chcesz żeby było zrobione. ja Prosiłam przed ciążą kilkakrotnie o dokładne przyjrzenie się jajnikom. po 3 wizycie łaskawie mi odkrył policystyczne jajniki;///
 
babby89 widzę ze też miałas przeboje, ja też musiałam prosić o gina o robienie dodatkowych badań, a pozniej stwierdzono mi niedorozwoj macicy;/
 
Grunt to lekarz do którego mamy zaufanie. Ja unikam doktorków którzy nie chcą mnie do końca wysłuchać i sprawiają wrażenie że to co mówię jest niemożliwe. Miałam takiego lekarza i szybko go zmieniłam, teraz chodzę do doktora który zawsze dokładnie o wszystko pyta i czuję się zrozumiana.
 
Moim zdaniem może nie zauważyć.Niestety lekarze to też ludzie, i popełniają błędy, mogą czegoś nie zauważyć.
 
reklama
Jeśli masz wątpliwości co do lekarze (nie sprawdził, nie dopatrzył) to musisz go zmienić. Niestety, do lekarzy musimy mieć 100% zaufania - w końcu całkowicie od nich zależymy
 
Do góry