reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik 9-25 czy 9-36, jaki model??? Pomocy

Dołączył(a)
2 Grudzień 2015
Postów
1
Witam. Moja córcia niedługo skończy 9 miesięcy, jest szczuplutka i długa :) waży ok 9 kg, w foteliku 0-13 kg pasy są już za krótkie. Zatem jaki fotelik wybrać 9-25 czy 9-36 ? Jaki model polecacie? Przeczytałam już setki opinii, artykułów i wybór nie jest prosty. Oczywiście, jak każdej mamie, zależy mi na bezpieczeństwie mojego maluszka. Przedział cenowy do 500 zł bądź do 700 zł - gdyby model był znacznie porównywalny od tych tańszych.
 
reklama
Witaj, firmy to może nie polecę,ale właśnie wymieniliśmy synkowi fotelik na 9-36(głównie dla tego,źe syn nie nawidził jeździć samochodem i tak jak myślałam jadąc przodem do kierunku jazdy znosi podróż lepiej) ,który mieliśmy po średnim synu i zastanawiam się jednak nad kupnem fotelika 9-18 lub 9-25 ,a to ze względu na regulację pochylenia, ponieważ takie maluchy jeszcze w autach śpią, a w foteliku 9-36 jest to trudne,ponieważ dziecko siedzi pionowo :tak:
Także radzę wybrać 9-25 :happy:
 
To chyba wszystko zależy od firmy ale jak my szukaliśmy dla córki fotelika (może z mniejszym budżetem) to większość tych fotelików 9-36 mało dało się odchylić do pozycji leżącej (a to jednak jest ważne, przynajmniej u nas jak jedziemy gdzieś dalej z małą a ona zaśnie), więc u nas wybór padł na fotelik 9-25 a potem młodej kupimy już tylko podkładkę.

Moja sis natomiast ma fotelik 9-36 i jej córa jak jechała z nią nad morze to jak zasnęła to głowa jej zwisała i niebezpiecznie "latała"... Takich większych i starczających na długo fotelików nie da się daleko odchylić i dziecko nadal siedzi w nim a nie leży...
 
Właśnie sis moja ma fotelik z KinderKraft i nie jest z niego zadowolona, nie da się go dobrze odchylić do pozycji leżącej...
My mamy 4baby Weelmo i mała jak zaśnie to sobie śpi normalnie jak w tych mniejszych fotelikach dla maluszków.
 
reklama
Mój fotelik 9-36 kg ma pod spodem taką wajchę, którą trzeba przełożyć i kąt nachylenia ulega zmianie o 5 stopni. Dziecko śpi wygodnie, ale jak ktoś chce mieć jeszcze większy kąt musi wziąć fotelik z mniejszego przedziału np 9-18.
 
reklama
Jeśli już to bym wybrała fotelik 9-36 kg np. babysafe husky, bo wolałabym nie wozić dziecka na samej podstawce gdy będzie ważyło więcej jak 25kg
 
Do góry