reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Hej :)
Czy noworodki w szpitalu przebywają cały czas z mamami?
I czy są kąpane? Jak tak to kiedy?
Zastanawiam się nad tym szpitalem. Myślę też o Ujastku, wiem że tam nie kąpią dziecka do 3 doby.
 
reklama
Hej :)
Czy noworodki w szpitalu przebywają cały czas z mamami?
I czy są kąpane? Jak tak to kiedy?
Zastanawiam się nad tym szpitalem. Myślę też o Ujastku, wiem że tam nie kąpią dziecka do 3 doby.
Cześć,
noworodki są cały czas z mamami. Po cc na pierwszą noc były zabierane, ale to raczej na życzenie mamy. Po porodzie naturalnym położne również mogę zabrać noworodka na 2,3 h jeśli mama tego potrzebuje. Dzieci są kąpane. Wydaje mi się, że syn był kąpany już w pierwszej dobie (urodziłam wczesnym rankiem), ale nie mam pewności. Następnego dnia na pewno był kąpany.
 
ja jak rodziłam 3.5 lata temu to mi wzięli synka na pierwszą dobę i nie był kapany w pierwszej dobie. Chciałabym znowu rodzic na Kopernika ale boję się że może zabraknąć miejsc,podobno teraz to się często zdarza.

 
Dzieci nie są kąpane wcale. Nawet jeśli mama o to poprosić! Są myte chusteczkami od drugiej doby. Można mieć dziecko cały czas przy sobie, zabierają wieczorem na chusteczkowanie i ważenie (w tym nie możemy uczestniczyć ). Spędziłam tam 2 tyg w tym tydzień na po porodowce i nigdy więcej nie mam zamiaru tam wrócić! Położne niektóre fajne, inne tragedia. Ubierają dzieci w ubranka szpitalne. Jak się uprzesz to możesz ubrać w swoje.
 
Cześć Dziewczyny, Jestem nowa na tym forum i mam sporo pytań dotyczących wyboru szpitala i położnej w Krakowie. Ze względu na konflikt serologiczny i inne dolegliwości moja gin poleciła mi poród na Kopernika, sama przyjmuje tylko prywatnie wiec nikogo tam nie znam. Jestem przerażona faktem porodu i w związku z tym chciałam Was zapytać czy znacie jakąś miłą i empatyczną położna właśnie z Kopernika która będzie towarzyszyła mi podczas całego porodu i pozwoli jakoś w miarę przejść przez te ciężkie chwile. Chciałabym normalnie z położną podpisać umowę, zapłaci za jej czas i porady. Proszę o pomoc i rady.
 
Hej Lea ja rodziłam w zeszłym roku w czerwcu, ogólnie z tego co wiem to nie można sobie załatwić położnej.Moja kumpela, która rodziła dwa lata przede mną jedynie albo aż załatwiła u innej pielęgnierki czy lek. z innego oddziału, żeby jej nie odesłali.
Najlepiej umów się do lek. przywatnie z kopernika to wtedy może cię nie odeślą. Bo jak ja rodziłam , to dziewczynę, która prosiła, twierdziła,że rodziła pierwsze dziecko tam i ma lekara z kopernika i tak odesłali...szkoda mi jej było:( mnie się udało. Może dlatego, że wcześniej na patologii leżałam no i byłam tam w momencie gdy mi już wody odeszły - a "ponoć" wtedy cię nie mogą odesłać.
No i jeszcze jedno - proponuję Ci umówić sie do poradni patologii ciąży jeśli ci się uda w zw. z konfliktem.
Myślę, że skoro lek. Twoja ci sugeruje na kopernika to takie skierowanie bez problemu Ci wystawi.
no i kolejna sprawa. jeśli będziesz musiała mieć cesarkę czyli planowany zabieg to o ile nie zaczniesz rodzić wcześniej masz zaklepany wtedy tam termin jaki ci ustalą.
Pozdrawiam, i 3mam kciuki żeby wszystko zakończyło sie pomyślnie dla was obojga:)
 
Czerwcóka2016 bardzo serdecznie Ci dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. Ja szukałam po internecie właśnie tych wiadomości i nic nie mogłam znaleźć. Myślę że na pewno poszukam jakiegoś lekarza z Kopernika i na prywatną wizytę się umówię. Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie czy mogę się tez po prostu w np. 30 tygodniu ciąży zgłosić na kontrolne ktg na Kopernika? Słyszałam ze żadne skierowanie nie jest potrzebne i tylko w rejestracji mówi się że prosisz o kontrolne ktg bo np. słabo wyczuwasz ruchy dziecka? Dziękuję za ciepłe słowa :) czuję że zarzucę Was pytaniami przyszłe i obecne mamuśki :)
 
Ja akurat miałam tak że sączyły mi się wody ale jak trafiłam na Kopernika gdy bardzo długo nie czułam ruchów dziecka / druga ciąża/ to akurat wtedy już ok.tydzień nic sie nie działo to było ok30 tyg.
a półtora m-ca wcześniej się zaczeło no ale oczywiście ani mój gin na nfz ani w szpitalu rydygiera nie mieli pasków zeby wtedy to sprawdzić....szkoda mówić
wtedy mnie zbadali w ambulatorium
i nie chce cie okłamać ale chyba tam jest napisane że ambulatorium - pierwsze gdzie idziesz jak coś się dzieje czy już rodzisz - nie robi ktg
ale jak się zgłosisz że cię boli brzuch i np. dziecko bardzo ruchliwe a ty nic nie czujesz to napewno sprawdzą.
nie wiem na kiedy masz termin i ogólnie lekarzem nie jestem ale jak ci bardzo zależy na koperniku to niech ci twoja gin wystawi to skierowanie do poradni patologii ciązy i tam wtedy robią ktg, usg...no i w końcu masz konflikt także może w zw. z tym też cię mogą na patologii kontrolować? Dr. Kaim jest tam szefową w przychodni ale opinie są różne.
napewno jest dobrym fachowcem ale chyba na specjane względy nie ma co liczyć po prywatnej wizycie bo ma dużo pacjentek z nfz-tu ale mogę sie mylić.
może któryś z tych młodych lek. co w ambulatorium pracują? nie wiem musisz trochę poszukać.
Ale tak czy inaczej zdecyduj sie na drugą opcję, bo jak poród zaawansowany nie będzie ciąża bez komplikacji to przy braku miejsc i tak mogą cię odesłać - W końcu nie urodzisz na korytarzu tak.
Ja trafiłam na dwie fajne położne bo w międzyczasie była zmiana, i reszta która była na innych salach też wydawała się spoko, ale potem od innych z personelu na poporodowym dowiadywałam się że najlepsza a ost. natknęłam się na taki artykuł:
Link do: Panie Teresa Górnisiewicz i Beata Kluczewska wyróżnione w plebiscycie "Lekarz Małopolski" - Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Może z tą górnisiewicz spróbujesz?
Pani Beatka wtedy miała ciemne włosy ale mimo że juz wiedziałam co mnie czeka po pierwszym porodzie to i tak bardzo mi pomogła.
A Skąd wogóle jesteś? możemy sie zdzwonić to zawsze coś podpowiem:)
 
Czerwcówka 2016 jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mam wizytę u gin za 2 tyg więc z nią porozmawiam o skierowaniu na patologię ciąży. Poród mam na początek lipca 2017.
Fajnie też byłoby się zdzwonić lub spotkać porozmawiać. Ja jestem z Krakowa a Ty?
 
reklama
Do góry