reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Chyba tak, bo u bliźniąt są sprawdzane proporcje przyrastania obojga względem siebie, ważne aby nie było znaczących różnic miedzy dziećmi i pewnie dlatego masz nieco inne dane i więcej kontroli. Po prostu zapytam lekarza jakie są wg niego prognozy na rozmiary synka, w listopadzie np podawał nam, ze stopa ma 3 cm wiec powinno być wszystko "zmierzalne" :) a ogólnie dobrze znosisz ciąże z dwójka maluchów?
No u nas bylo to ttts to jestemy pod wieksza kontrola i roznica pomiedzy maluchami jest dosc duza mowia i raczej bedzie cesarka bo maly jest nizej. Ja ciaze znosze super teraz dopiero jest ciezej bo brzuch juz wielki i kolana bola tez troszke puchne lekka zgaga czasami zlapie ale nic okropnego jeszcze dajemy rade [emoji170][emoji66][emoji64][emoji64]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A termin masz na kiedy? Mi też już trochę ciężej ale z jednym w brzuchu to jeszcze nie można narzekać :D
Termin mam podany na ciaze pojedyncza 7maj ale z kalkulatora wychodzi okolo 10 kwiecien ale lekarz mowil ze nie wie czy do kwietnia dotrwamy ja mam nadzieje do 33-34 dotrwac ale to jeszcze 4-5tyg i nie wiem czy damy rade

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ech brzmi trochę strasznie ale z tego co widzę dzieciaczki urodzone nawet w 28 tyg super sobie radzą a 34 to juz w ogóle dobrze. U mnie leci 32 tc wiec jeszcze minimum miesiąc i bedzie całkiem bezpiecznie A chciałam jeszcze zapytać dziewczyn, które otrzymały becikowe czy długo czekalyscie i czy wypłatę środków poprzedzała pisemna decyzja o przyznaniu wysyłana poczta ?
 
Ja już po wizycie, ta, jak twierdzi lekarz jest ostatnia, chyba, że coś się po drodze stanie to mam dzwonić, teraz już tylko położna. Mały jest lekko większy niż powinien ale minimalnie, głowa w dole:) moje wyniki ok, a wszelkie bezsenności, bóle, kłucia są normalne i tak ma być :D dobrze, że mam no-spe i w awaryjnej sytuacji sama sobie zaordynuję jak spać się nie da zpowodu twardego brzucha ale na razie nie narzekam.

edit właśnie dostałam wiadomosć, że wyszły bakterie w moczu i mam brać antybiotyk, antybiotyk w NO to jest coś :D
i dostałam kolejny monit sms, że hemoglobina gdzieś na dnie poza normami, sama czułam, od ponad tygodnia chodzę jak zombi...alet też lepiej śpię w nocy :) nakaz brania więcej żelaza i kontrola za tydzień u położnej. Jeszcze tylko kilka tygodni :)
 
Ostatnia edycja:
Ja już po wizycie, ta, jak twierdzi lekarz jest ostatnia, chyba, że coś się po drodze stanie to mam dzwonić, teraz już tylko położna. Mały jest lekko większy niż powinien ale minimalnie, głowa w dole:) moje wyniki ok, a wszelkie bezsenności, bóle, kłucia są normalne i tak ma być :D dobrze, że mam no-spe i w awaryjnej sytuacji sama sobie zaordynuję jak spać się nie da zpowodu twardego brzucha ale na razie nie narzekam.

edit właśnie dostałam wiadomosć, że wyszły bakterie w moczu i mam brać antybiotyk, antybiotyk w NO to jest coś :D
i dostałam kolejny monit sms, że hemoglobina gdzieś na dnie poza normami, sama czułam, od ponad tygodnia chodzę jak zombi...alet też lepiej śpię w nocy :) nakaz brania więcej żelaza i kontrola za tydzień u położnej. Jeszcze tylko kilka tygodni :)

I jak? Już urodziłaś?? :)
 
Urodziłam 23 kwietnia Stanisław ważył po porodzie 4430 g i wzrostu 52 cm. Miałam cc choć dzielnie starałam sie urodzić sama przez 15 godzin. Na więcej nie zgodził sie lekarz. Nie taki porod straszny jak go malują Chyba najgorsze były masaże szyjki i cewnik! Teraz trochę sie jeszcze duagnozujemy w Oslo ale ogólnie to jesteśmy zdrowi
 
reklama
Do góry