reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto jest tatą

Jak długie masz cykle?
Ja mam córkę z 5 grudnia. Datę zapłodnienia wyliczono na usg ok 10 tyg ciąży, nie byłam pewna ostatniej miesiączki, ale pamietam stosunek z niedzieli, a to wlasnie był 13 marca i tak wyszło na usg
Wiec jeśli dobrze obliczono ci datę porodu to masz tak jak było u mnie. Mniej wiecej bo usg może sie pomylić o kilka dni.
Mysle ze doktorka liczy ci ciąże od 27 lutego, czyli od pierwszego dnia miesiączki. Tak sie liczy w Polsce. Chociaż do zapłodnienia dochodzi ciut pózniej. Średnio 14 dnia cyklu, ale może i byc 9 dnia cyklu jeśli są one krótkie, lub dużo pózniej gdy są długie.
Przypuszczalnie miałaś owulacje wcześniej niż zazwyczaj, a plemniki twojego nowego partnera są bardzo żywotne.
Przeanalizuj co masz w karcie czy na usg. Co dokładnie pisze?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z byłym chłopakiem zrobiliśmy to 19 lutego, z nowym 3 marca. Na pierwszym skanie Pani doktor powiedziała, ze zaszłam 27mego lutego. Miałam miesiączkę od 27 lutego do 2 marca, tak jak zawsze i jak zawsze krwawiłam tyle ile normalnie. Słyszałam, ze istnieje takie coś jak plamienie w pierwszych tygodniach ciąży i dlatego przejmuje się, ze to tak naprawdę nie była miesiączka. To dokładnie mój 29 tydzień ciąży i 3 dni, termin na 4 grudnia.
Leksrka liczy ze 27.02 byla ostatnia miesiaczka (tak wynika z daty porodu), a to oznacza ze do zaplodnienia doszlo poczatkiem marca.
 
Cykl miałam zawsze 29 dniowy. Bardzo mnie uspokoilyscie, dziękuje Wam za to :) Jadwiga, Twoja odpowiedz mnie najbardziej uspokoiła! Teraz już z mniejszym stresem czekam do narodzin dzidziusia :)
 
Owulacja u kobiety jest 14dni przed kolejnym okresem. Nie 14 dni po okresie . Np jezeli kobieta ma okres co 30 dni . I ma mieć np 30 września . To owulacje będzie miała 16 września.
Policz to sobie w ten sposób.
I od tej daty ja bym brała dni plus minus 3 w tą 3 w tą. Bo plemniki lekko mogą poczekać 3 dni na owulacje. A owulacja moze sie niby opóźnić .
14 dni po czy 14 dni przed to to samo przy cyklach 28 dniowych.
 
Cykl mam 29 dniowy :) zawsze 1 dzien prędzej niż poprzednia. Ja się tak bardzo na tym nie znam.. Jedynie to zapisywalam co miesiąc kiedy zaczynała i kończyła mi się miesiączka.
 
Na bank ciąża jest z drugiego stosunku czyli z marca ,skoro 27.02 był okres to od tej daty jest liczona ciąża ,jeśli ciąża była by starsza to już na początku było by widać to na USG ,więc wyluzuj tata jest nowy partner :)
 
Hej, potrzebuje pomocy. Wiem, ze niektorzy a nawet większość mogą zle o mnie pomyśleć. Jestem w ciąży i bardzo się niepokoje kto jest jego tata. Z ostatnim partnerem zrobiłam to 19-ego, z teraźniejszym 3-ego następnego miesiąca. Pani doktor powiedziała, ze do zapłodnienia zaszło 27-ego. Nie robiłam tego pomiędzy 19 a 3cim. Słyszałam, ze ciąże liczy się od ostatniej miesiączki, która właśnie miałam od 27 do 2. Co o tym myślicie? Co jest bardziej prawdopodobne? Ze był to ten stosunek z 19 czy z 3ego?
 
reklama
Do góry