reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.,

M

Mała-czarna-2277

Gość
Witam, chciała bym się poradzić gdyż dziś miałam pierwsza wizytę po porodzie (2 mies)u ginekolog czy to normalne po porodzie siłami natury ze podczas badania nie czułam praktycznie jak wkłada wziernik jak i głowice by zobaczyć co i jak ? Czy to znaczy ze uszkodzone zostały mięśnie ? Tez tak miałyście ? Czy to minie ? Okropny stress
 
reklama
Też się zastanawiam czemu takich pytań nie zadałaś lekarzowi. Czym się stresowałaś? I co to wg Ciebie oznacza "uszkodzone mięśnie"?
 
Też się zastanawiam czemu takich pytań nie zadałaś lekarzowi. Czym się stresowałaś? I co to wg Ciebie oznacza "uszkodzone mięśnie"?
O rany byłam pewna ze na tym forum uzyskam odpowiedz a tu tylko pytania czemu nie zapytałaś lekarza no pewnie miałam swoje powody …”uszkodzone „ naciągnięte itp…..
 
O rany byłam pewna ze na tym forum uzyskam odpowiedz a tu tylko pytania czemu nie zapytałaś lekarza no pewnie miałam swoje powody …”uszkodzone „ naciągnięte itp…..
Po porodzie zawsze pochwa będzie trochę bardziej luźna niz przed. Co do reszty nikt tu nie jest ginekologiem i nie ma takiej wiedzy, a może tylko gdybać.
Zapytaj następnym razem i juz. Ja czulam badanie po porodzie.
 
A jaka odpowiedź usatysfakcjonowała by Cię? Kobiece organizmy są różne i inaczej reagują. Ja byłam pęknięta i to mocno a czułam badanie.
Odpowiedź na moje pytania😀 a nie kolejne pytania czemu nie zapytałaś lekarza czemu to a czemu tamto 🙈🤦🏻‍♀️
 
reklama
Witam, chciała bym się poradzić gdyż dziś miałam pierwsza wizytę po porodzie (2 mies)u ginekolog czy to normalne po porodzie siłami natury ze podczas badania nie czułam praktycznie jak wkłada wziernik jak i głowice by zobaczyć co i jak ? Czy to znaczy ze uszkodzone zostały mięśnie ? Tez tak miałyście ? Czy to minie ? Okropny stress
Poziom empatii epicki.
Odpowiem Ci jako fizjoterapeuta, bo sama jeszcze nie rodziłam.
1) jak przebiegał poród ? Czy doszło np. do pęknięcia ściany pochwy, czy nie ?
2) czy uprawiałaś już seks (nie traktuj tego pytania źle ale to komfortowe warunki z partnerem najwięcej Ci odpowiedzą)
3) w jakim jesteś wieku? Czas regeneracji organizmu jest od tego mocno uzależniony.

Wracając do tematu : możesz mieć zaburzone czucie nawet do kilku miesięcy i to absolutnie nie musi oznaczać uszkodzenia 🙂 oczywiście skonsultuj go na kolejnej wizycie 🙂 ale postaraj się tym narazie nie stresować i daj swojemu ciału czas 😘
 
reklama
Do góry