reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 miesięczny niejadek

Mocz zrobiłam bo synek mało sika i mocz miał dziwny zapach, wszystko wyszło ok. Były upały, bardzo się poci pomimo tego, że ubieram bardzo lekko.
Od zawsze zbierał "śmieci", codziennie muszę odkurzać i zamiatać nawet kilka razy dziennie, zjada dosłownie wszystko nawet owady :/ Nabrał dziwnego zwyczaju - boi się dotknąć jedzenia, zamyka buzię albo wszystko wypluwa. Miewa tak, że w danym dniu zje, np. jeżyny, a na następny dzień już wypluwa i nie chce. W nocy potrafi wstać nawet dwa razy na mleko.
Dzisiaj zjadł bułkę, dwa razy mleko po 200ml i kawałek gruszki. Wcześniej nie miałam z nim żadnych problemów zjadał wszystko co mu podawałam, uwielbiał kaszki teraz płacze na ich widok :/
Temperatury nie ma.
Nie wiem co ci doradzić. Wiem, że u nas podobne objawy, w sensie niejedzenia, wynikają z problemów jelitowych. Tylko badania niewiele pokazują. Wyszła lekka grzybica. Nie odpuszczam. Ciągnę syna do gastrologa, tylko terminy odległe. To nie jest normalne.
Skoro mały w ona owady i inne śmietki może coś mu przeszkadza w gardle, może coś utknęło? A może ma zgagę jak mój syn i dlatego raz je, innego dnia nie. Dziecko kojarzy jeśli po czymś źle się czuło i potem nie chce tego jeść.
Przykro mi, że nie umiem pomoc
 
reklama
Mam problem z synkiem również 15 miesięcy. Od paru tygodni z małego "żarłoczka" zrobił się niejadek :/ Jadł wszystko, teraz tylko mleko, SAM chleb i chrupki... Czasami owoce. Zaciska buzię albo wypluwa. Kiedyś próbował wszystko, teraz nic nie weźmie do buzi. Dodam, że niestety synek "zbiera" wszystko z ziemi, każdy okruch, śmieć dosłownie wszystko ładuje od razu w buzi! :/ Oprócz tego synek jest wesoły, biega, bawi się. Zastanawiam się czy powinnam zrobić synkowi jakieś badania?
Jeśli ogólnie jest zdrowy to warto zbadać czy nie ma anemii.
Jeśli nie mato cóż. Każde dziecko kiedyś zaczyna jeść mniej. Tempo wzrostu hamuje i zapotrzebowanie mniejsze. Poczytaj C.Gonzaleza.
 
Do góry