reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

2,5 latek nie chce jesc

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez iggymama, 5 Styczeń 2011.

 1. iggymama

  iggymama kwietniowa mama"08

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Codziennie je to samo:mleko, chleb z dżemem lub serem, jogurt, z owoców banan, owsianke. Obiad go nie interesuje, nawet nie chce spróbować tylko prosi o chleb albo owsiankę. Nie chce warzyw ani owoców itp. Próbowałam zabaw, zainteresowania posiłkiem ale nic nie działa, zaznaczę ze nie podjada ( nie lubi słodyczy, czasami jakieś ciasteczko) Bardzo proszę o rade.
   
 2. reklama
 3. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziecku w tym wieku wiele można już wytłumaczyć, zatem trzeba tłumaczyć że obiadek trzeba zjeść żeby być zdrowym, dużym np. jak tata, mieć siłę do zabawy etc.
  Najlepiej dać dziecku do wyboru 2 dania np. zupka pomidorowa lub rosół, nie dawać możliwości wyboru ulubionych rzeczy.
  Dobrze byłoby zacząć od posiłków produktów, które jest wstanie zaakceptować np. może usmażyć wspólnie naleśniki z bananem lub dżemem, na drugi dzień naleśniki z mięsem itp. na zasadzie pozytywnych skojarzeń.
  Można spróbować system nagród ale nie nagradzać słodyczami ale np. jak zjesz obiadek to będziemy robić ....(i tu zabawa którą dziecko lubi lub która będzie dla niego atrakcyjna).

  Truduno jest doradzać nie znając Państwa zachowań żywieniowych wiele może być przyczyn tego, że dziecko nie chce jeść akurat obiadu.
   

Poleć forum