reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 prenatalne

Dołączył(a)
19 Marzec 2024
Postów
1
Jak wyglądał u was opis badań prenatalnych? 2 prenatalne miałam w 20 tygodniu. Lekarz powiedział że wszystko ok, ale sam opis badania na kartce jest dosyć....zdawkowy. U was było tak samo, czy ja szukam dziury w całym? :D

Ja mam tak: płód w położeniu główkowym. Łożysko na ścianie tylnej i w dnie. Ilość płynu owodniowego w normie. Struktury kostne prawidłowe, kończyny pięciopalczaste. Pępowina trójnaczyniowa. Serce budowy prawidłowej, akcja miarowa. Płeć żeńska. Badanie USG nie wyklucza możliwości drobnych wad płodu.
BPD 4,91 cm
OFD 6,23 cm
HC 17,56 cm
AC 15,00 cm
FL 3,43 cm
HR 157 BMP
Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Jak wyglądał u was opis badań prenatalnych? 2 prenatalne miałam w 20 tygodniu. Lekarz powiedział że wszystko ok, ale sam opis badania na kartce jest dosyć....zdawkowy. U was było tak samo, czy ja szukam dziury w całym? :D

Ja mam tak: płód w położeniu główkowym. Łożysko na ścianie tylnej i w dnie. Ilość płynu owodniowego w normie. Struktury kostne prawidłowe, kończyny pięciopalczaste. Pępowina trójnaczyniowa. Serce budowy prawidłowej, akcja miarowa. Płeć żeńska. Badanie USG nie wyklucza możliwości drobnych wad płodu.
BPD 4,91 cm
OFD 6,23 cm
HC 17,56 cm
AC 15,00 cm
FL 3,43 cm
HR 157 BMP
Będę wdzięczna za pomoc.
Chodzi o te literki, czy co ? ( Poszukaj w necie co oznaczają)
Dla mnie opis jest normalny 🤔 wszystko zrozumiałe.
 
A jaki miał być opis? Oznaczenia to różne pomiary poszczególnych części ciała dziecka. Z opisu wynika, że dziecko rozwija się prawidłowo. 😊
 
Powiem szczerze, że z pierwszej ciąży nie pamiętam dokładnie ale chyba też tak miałam napisane. Zaznaczają, że w USG połówkowym mogą być niewidoczne niektóre, małe wady ale ja bym się tym nie przejmowała
 
No u mnie opis nie był zdawkowy, ale dlatego że było podejrzenie wady serca... Także nie życzyłabym nikomu takiego elaboratu, jaki był na moim połówkowym. Zakładam, że skoro się nie zauważył nic niepokojącego, nic złego nie dzieje to i opis obejmuje wszystkie podstawowe parametry jako w normie - to raczej powód do radości moim zdaniem, ale oczywiście diagnostą nie jestem i mój przykład może o niczym nie świadczyć.
 
reklama
Ja z USG połówkowego (referencyjnego) u lekarza z certyfikatem dostałam 2 strony wyników ze zdjęciami. Tam miałam pomiary, opis organów wewnętrznych, przepływów z opisem wyników pappy i ryzyka dla poszczególnych trisomii i hipotrofii, ryzyka porodu przedwczesnego + opis, jakieś dodatkowe pomiary i wykresy z zaznaczeniem gdzie jest nasz pomiar. Lekarz tłumaczył mi, że połówkowe to drugie prenatalne. Takie krótkie opisy samych pomiarów i czy wszystko jest ok dostaję po „zwykłym” usg niereferencyjmym.
 
reklama
Do góry