reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3,5 miesięczne dziecko a rozszerzanie diety

krolewnazmarcepana

mama Mai i Leny
Dołączył(a)
31 Styczeń 2013
Postów
191
Miasto
Kraków
Hej, tworze nowy post z nadzieją, że ktoś będzie mógł mi dobrze podpowiedzieć :)
Moja córeczka ma prawie 3,5 miesiąca, odkąd skończyła 1,5 miesiąca przesypia całą noc, na noc zjada 150 ml mleka, w dzien je co 3 godziny też około tyle, ostatnio jednak pomimo pięknie przesypianych nocy budzi się koło 4/5 i chce jeść
czy moge podac jej na noc do mleka kleik ?? robiła któraś z was tak? za 2 tygodnie skonczy dopiero 4 miesiące.. sama ni wiem co zrobić, pediatra twierdzi ze moge spróbwac podac kleik.. jednak nie jestem do konca przekonana, dodam ze mała ma chyba alergie na mleko krowie, jestesmyt na bebilonie pepti
 
reklama
mój synek ma prawie 9 miesięcy i budzi się jeszcze na butlę w nocy. ja bym nie podawała do mleka kleiku, tak małe dziecko ma prawo się budzić w nocy na jedzenie i to nie raz. po co zaklejać dziecku żołądek tylko dlatego, że raz w nocy się budzi.
 
Jeśli Twoja córcia nie wyraża zainteresowania jedzeniem innym niż mleko, to ja bym jeszcze poczekała te 2 tygodnie. Możesz ewentualnie zmienić jej mleczko na wersję hungry, będzie się lepiej najadać.
A kto zalecił Pepti i na jakiej podstawie?
 
Ja dodałam pierwszy raz kleik właśnie 2 tygodnie przed ukończeniem 4 miesiąca. I dzięki temu mały zaczął przesypiac noce. W końcu noc jest od spania a nie od jedzenia. A im szybciej malec się do tego przyzwyczai tym lepiej dla.jego uzebienia.
 
no sama sobie nie zaleciłam przecież;-)
alergolog kazał dawac pepti do 6 miesiąca albo i do roku, bo po nim wszystkie objawy brzuszkowe znikneły
tak samo w dzien nie moze wytrzymac od jednego karmienia do drugiego, a daje co 3 godziny butle pełną
w Polsce nie ma czegoś takiego jak mleko wersji hungry
 
Ja dodałam pierwszy raz kleik właśnie 2 tygodnie przed ukończeniem 4 miesiąca. I dzięki temu mały zaczął przesypiac noce. W końcu noc jest od spania a nie od jedzenia. A im szybciej malec się do tego przyzwyczai tym lepiej dla.jego uzebienia.
a nie mieliscie jakiś kłopotów z brzuszkiem ?? :) i od jakiej ilości zaczełaś ??
 
Pytam, bo czasem lekarze wypisują mleka bez wcześniejszego badania w kierunku alergii (co często kończy się odwrotnie niż chciałby lekarz). Rzeczywiście, teraz popatrzyłam po mlekach dostępnych w internecie i są tylko i wyłącznie mleka 1, czyli hungry, myślałam, że dostępne są też mleka Pre, czyli mleko mleko wstępne, które się powinno podawać jako pierwsze :)
 
akurat Lenki alergolog nie badał, byłam u znajomej pani alergolog z drugą córą i własnie pytałam o małą i tak kazała dawać, nie miała badań w kierunku alergii, ale objawy.. bóle brzucha, nie mogłą zrobić kupki, potem pojawił sie śluz, płacze nie z tej ziemi i włąsnie pediatra zasugerował zeby spróbować 1 puszke pepti no i juz po 24 godzinach była poprawa po 2 dniach juz kompletnie zadnych bóli i kupki jak u zdrowego dziecka :)
 
Super, że u Was się sprawdziło :) Niestety znam przypadki, gdzie lekarze polecali produkty dla alergików dzieciom nieprzebadanym i skończyło się to nieprzyjemnie, nawet w szpitalu. Dlatego też jestem taka czuła na punkcie podejścia pediatrów :)
Z tym kleikiem - możesz oczywiście próbować, na początku delikatnie. Uważaj na ryżowy, bo może zatwardzać. Bardzo dobry jest kukurydziany, ale trochę trudniej go dostać.
U nas od 3 miesiąca było tylko mm (mleczarnia zaschła), a tydzień przed skończeniem 4 miesiąca zaczęłam rozszerzanie diety - mały bardzo interesował się naszym jedzeniem, nie najadał się mlekiem chociaż zjadał go o wiele więcej niż ustawa przewiduje :) Kleiki niestety małego nie zainteresowały :)
 
reklama
własnie dałam jej łyzeczka i teraz je jeszcze z butli :) zobacze czy brzuszek dobrze zniesie, kupiłam własnie kukurydziany, gorzej bo nie wiadomo jak zgestnieje bardziej czy poleci przez smoczek ;p

no ja sie ciesze z pepti bo kupa to od urodzenia był koszmar... ryki nie do opisania, naciskanie nózkami masaze... o dziwo wysypki nie było ale dobrze ze jest ok
ja nie karmiłam piersia wcale dlatego wazne było dla mnie dobrze dobrane mleko i liczyłam sie z tym ze bd problemy
 
Do góry