reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/

Wiesz bardzo chętnie ale moje dziecko nie da się dotknąć obcemu, wpladlby chyba w jakieś spazmy od płaczu. Spróbujemy zobaczyć najpierw co mu siedzi w głowie :(

Nigdzie nie mogę też znaleźć ani żaden pediatra mi nie powiedział ale nasz maluszek na dosyć popękane białka w oczach ale nie siatka tylko takimi większymi żyłkami na brzegach. Ma to od urodzenia. Wasze dzieci mają czyste białka?
Wiadomo że nie oczekuje diagnozy ale jakiś punkt zaczepienia do szukania
Na mój gust w pierwszej kolejności udałbym się do neurochirurga by ocenił, czy dziecko nie ma kraniosynostozy, czyli zbyt szybkiego zrastania szwów czaszkowych, co może mieć dalekosiężne skutki uboczne.
Pyta Pan o rady... Nikt nie każe iść do lekarza, ale jeśli czymś się zająć, to właśnie diagnostyka, której niestety na odległość zrobić się nie da. Każdy odpowiadał z troski. Więc niepotrzebny był komentarz o lekarzach.
 
reklama
Żadna moja odpowiedź nie była złośliwa czy miała komuś zaszkodzić. Doceniam każda wypowiedź. I tego właśnie będę szukał, diagnostyki bo na odległość to już dostałem rozpiski. Trzeba mieć jakiś punkt zaczepienia jak tylko będzie możliwość pójścia do lekarza
Jesteśmy z Łodzi.
 
Ostatnia edycja:
niepotrzebny był komentarz o lekarzach
Chodzi o to że pracują w kilku miejscach naraz? Wiem że z jednej pensji szpitalnej nie idzie żyć godziwie to mają drugie etaty w klinikach, prywatnych gabinetach i właśnie czasami w DPSach. I tutaj jest przykra ale niestety prawda. Skąd się wzięły ogniska w tych ośrodkach? Jak Ci ludzie w większości są przykuci do łóżka :/
Tutaj niestety mam informacje z pierwszej ręki z sanepidu gdzie wydaje się wnioski o kwarantanne...
 
Ostatnia edycja:
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Ewentualnie jakieś prywatne gabinety diagnozowania całościowych zaburzen rozwojowych (jak dla mnie opis dla zespolu Aspergera- lub z pogranicza autyzmu, więc calosciowych zaburzeń).
Nie zrobiliście niczego zlego- to żadna kara... Macie szczególne dziecko.. Ale nie gorsze!! Inne!!
 
Proszę wziac od lekarza rodzinnego skierowanie do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub poszukać prywatnie Terapeuty Metody Krakowskiej. Z opisu bardzo wiele zachowań wskazuje na spektrum autyzmu. Ale konieczna jest indywidualna diagnoza
 
Poczytałem o tych poradniach w moim mieście to syf, kiła i mogiła. Opinie w okolicach 1.5/5
Ale to nie problem, akurat mam możliwość zapłacenia za te wszystkie wizyty i chociaż będę miał wgląd również w opinie o lekarzu.
Ćwiczenia z YT już były przerabiane, niestety większość skończyła się płaczem i krzykiem :(
W tym momencie ciężko powiedzieć na kiedy się do lekarza zapisać przez obecną sytuację. Nie wiem jak tutaj Panie mają podejście ale ja nie będę narażał dziecka na kontakt z lekarzem który najpewniej pracuje też w tym momencie w 1 albo 2 szpitalach. Trzeba poczekać aż się trochę ustabilizuje sytuacja :/
Ale dzięki za rady :) spróbujemy może w pierwszej kolejności poszukać neurologopedy
Nie chcę negować, ale jeśli chodzi o Łódź, to chociażby poradnia numer 4 ma dobre opinie.
Rozumiem, że pieniądze nie są problemem, ale w takiej poradni ogromnym plus jest to, że specjaliści tam ze sobą ściśle współpracują, to bardzo dużo daje. Oprócz tego dadzą wytyczne, do jakich konkretnie specjalistów powinni się państwo jeszcze udać i w jakiej kolejności, tu już oczywiście wybór należy do państwa, do kogo konkretnie się udacie, na podstawie opinii o konkretnym lekarzu. Może więc warto to jeszcze przemyśleć...
Ale nie namawiam już, decyzja oczywiście należy do państwa.
 
Witam
Myślę, że warto umówić się na wizytę w ośrodku wczesnej interwencji w celu sprawdzenia na jakim poziomie rozwoju jest Państwa synek i w razie wykrycia ewentualnych nieprawidłowości podjęcie odpowiednich oddziaływań terapeutycznych. Zastanawiają mnie natomiast ponoszę kwestie, gdyż są istotne z punktu widzenia rozwoju dziecka, a w opisie informacji nie było , a mianowicie :😆😆👑
1. Czy chłopiec reaguje na swoje imię ?
2. Czy podczas rozmowy nawiązuje kontakt wzrokowy?
3. Czy naśladuje czynności /zabawy wykonywane przez dorosłych
4. Jak reaguje na zmiany pojawiająca się w codziennym planie dnia ?
5. Jak reaguje na sprzeciw ze strony Państwa na określone zachowanie?
Wiadomo nie będę stawiać diagnozy na forum jednak jeżeli chciałby Pan porozmawiać zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej .
 
Chyba wybierzemy się jednak najpierw do tej poradni żeby sprawdzić faktycznie stan rozwoju i co dalej robić. Ale wiadomo trzeba będzie poczekać :/
Na same pytania mogę odpowiedzieć tutaj:
1. Tak, reaguje na imię. Czasami trzeba kilka razy zawołać ale to chyba jak każde dziecko?
2. Tak, nawiązuje i to w dużym stopniu. Jak mu się czyta patrzy się centralnie w oczy i czeka na dalszy ciąg.
3. Tutaj niestety nie naśladuje, na pewno nie sam z siebie. Jeśli się pokaże żeby coś robił to zależy czy będzie miał ochotę. Przeważnie jest na nie do nowości.
4. Kiedyś była mowa że dzieci lubią ustalony tryb dnia więc raczej tego przestrzegaliśmy. Jak była sytuacja awaryjna i coś było zmienione to był na pewno zdziwiony czy nawet zdezorientowany. Ale tez potrafił przejść obojętnie.
5. Nie jest zachwycony :) to są takie krótkie krzyki ("AA") jak czego nie może w domu. Na dworze często kończy się to długim i trudnym do uspokojenia płaczem, ale nie zawsze. Nieraz przyjmie to do wiadomości.

Jak ma Pani jakieś pomysły to proszę pisać tutaj czy na pw. Wiadomo lekarza i tak będziemy szukać.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze raz wizyty i zaczęłabym od neurologa. Poszukajcie wizyt online, my tak robimy fizjoterapię. Nie jest to komfort wizyty twarzą w twarz, ale zawsze jakoś was nakieruje. A i wy poczujecie się lepiej jak ruszycie z diagnozowaniem. W sytuacji, gdy dziecko w takim wieku nie mówi, na pewno was nie zbędzie tekstem, że jego zdaniem jest ok.
 
reklama
Spektrum autyzmu jest bardzo szerokie, proponuje udać się do ośrodka który diagnozuje dzieci autystyczne typu synapsis w Warszawie tam rozwieją Państwa wątpliwości i pokierują dalej. Tutaj to co pan opisał to wyglada na spektrum ale jest jeszcze mały wiec można dużo zdziałać zarówno terapia jak i od strony biomedycznej
 
Do góry