reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 miesieczne dziecko malo je

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witajcie drogie mamy. Potrzebuje porady bo juz brakuje mi sil [emoji22] Moj synek jutro konczy 4 miesiace, od poniedzialku zaczol mniej jesc, zwlaszcza rano zjadal okolo 120ml (karmione butelka od narodzin) ale juz drugie karmienie bylo lepiej bo zjadal 190, do srody tak bylo, w srode bylismy na szczepieniu, dostal 3 szczepionki i od tamtej pory je coraz mniej, jeszcze do wczoraj dojadal do 150 a juz dzisiaj ledwie 90, marudzi przy butelce, placze gdy zblizam butelke do jego ust... Poradzcie mi coa bo juz zaczynam tracic zmysly [emoji32]
A tak btw. Pediatra mowi ze dopuki przybiera na wadze to jest ok (wazylam go w srode, wazy 6640 a urodzil sie z waga 3400)

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wszystko pcha do buzi[emoji6] ale chyba jeszcze zeby mu nie ida bo naciskalam mu dziaselka palcem i nie plakal. A raczki pcha do buzi jak skonczyl 2 miesiace

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A przyjrzyj się dokładnie, może ma delikatnie rozpulchnione. Mojemu dolne jedynki jak szły też za wiele nie jadł, wolał possać męża kciuk żeby dziąsła sobie pomasować.
 
Wlasnie mi sie wydawalo ze ma lekko rozpuchnione ale i moj nazeczony i nasz pediatra mowia ze jeszcze nie ma zadnycj oznak idacych zebow :-/ najgorzej je w ciagu dnia, przed spaniem duzo i je i w nocy tez prawie cala butle je. A zaczol tak bardzo zle jesc po szczepiace...

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiesz, je i tak wiecej niz moj synek w tym wieku :) W wieku 4 miesiecy jak zjadł 120ml to było dużo.
Bardzo czesto zdarzaja sie takie epizody nie jedzenia albo głodomorstwa z powodów tak różnych, że trudno zgadnąć. Przeszłam to pare razy przez ostatnie pół roku. Czasem pełne butelki mleka wylewałam, bo zjadł może 30ml. Inne dziewczyny na naszym wątku też to przechodziły.
Jeśli przybiera na wadze, nie zachowuje się jakoś inaczej, nie boli brzuszek, jak kupki ok i robi siusiu normalnie, to nie zamartwiaj sie za bardzo. Karm jak zawsze, obserwuj. Myślę, że za jakiś czas będzie jadl znowu normalnie jak nie więcej troche.
Możesz sprawdzić dziąsła, czy nie ząbki i buzie czy może pleśniawki nie są problemem. Możesz spróbować z inną butelką także, może mu smoczek przestał odpowiadać. Możesz spróbowac go karmić w różnych miejscach i pozycjach (swojego karmiłam na łóżku mając na ręku pacynkę i tą pacynką butelke trzymałam :p). Możesz też spróbować dać mu jeść, jak zacznie marudzić to poczekać z 20 min i spróbować dać znowu (też u mnie działało).
Jeśli by coś cię bardzo niepokoiło idź do lekarza i skonsultuj, ale jak nie ma innych objawów i mały rośnie i tyje to nie zamartwiałabym się na twoim miejscu.
Cierpliwości życzę!
 
Ja i tak myślę że to jedynki, przy ssaniu butelki no siłą rzeczy dziąsła pracują i bolą ewentualnie plesniawki, a czy szczepienie ma jakiś z tym związek tego ci nie powiem. Każde dziecko jest inne, mój po szczepieniu zazwyczaj miał temperaturę podniesioną, był markotny, dużo spał ale jeść jadł normalnie. Jak ssie sobie piastke mogą być zęby. Mojemu jak dolne jedynki wychodziły to słabo jadł i jadł tak byle by szybciej skończyć, powietrza się na łykał i kolka się pojawiła.
 
Sprawdź też smoczek. Moja córa strasznie się darła a o dziwo smoczek pękł i miał za dużą dziurkę.
Ale ja bym się nie przejmowała. U mnie raz jest 4 butelki w ciągu dnia a raz 7. Nie ma zasady. Je ile chce. A dajesz mu coś innego do picia ? Może przez to je mniej.
 
Moim zdaniem mogą iść dziecku zęby, przykładem jest moje dziecko. W piątek byliśmy na szczepieniu i pediatra stwierdziła że zęby jeszcze w lesie, a w poniedziałek dolna jedynka już była;-) Nie zauważyłam żadnych oznak, dziąsła nie były rozpulchnione.
 
reklama
Jestem nowa na forum ale mam identyczny problem . Mala kochala jesc ! Co 2-3 godziny wrecz darla sie o jedzenie i pochlaniala butle! Nie schodzila z 120 z zadnej . Od 3 dni Koszmar . Pewnego wieczora odmowila . Okej czasami tak moze sie stac ale po 3 godzinach dostala histeri , myslac ze panienka glodna chcialam zeby zjadla - nie. Jeszcze wieksza historia. Butli staniwczo powiedziala nie ... na 2 dzien rano zjadla pieknie, a w ciagu dnia minimale ilosci . Staram sie ja karmic w uodsobnieniu chociaz wczesniej takich problemow nie mialam . Na spiocha zje nawet 150-180 ale na ” trzezwo” malo i smieje sie od ucha do ucha przy Czym glosno Odbija. Wiem ze zaglodzic sie nie zaglodzi ale taka drastyczna zmiana jest cieZko zaakceptowalna dla mnie jako mamy pierwszego swojego dziecka . Czy to skok rozwojowy ? I przejdzie czy mala poprostu ma dosc mleka i w przyszlosci bedzie uzywac go tylko do kawy ?
 
Do góry