reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 TC brak pęcherzyka w macicy, bóle po jednej stronie podbrzusza

Witam, jestem tu nowa, więc na wstępie przepraszam jeśli źle wybrałam temat/kategorię. Mam pytanie do obecnych tutaj dziewczyn, czy któraś spotkała się z takim przypadkiem. Otóż, karmię piersią od prawie półtora roku, od tego czasu miałam tylko dwie @ i to z odstępem ponad dwumiesięcznym pomiędzy nimi. Moja ostatnia @ zaczęła się 27.10 trwała 4 dni. Parę dni po spodziewanej @ dwa testy ciążowe pozytywne, grube kreski. Zgodnie z OM jest to chyba 5tc, przedwczoraj bylam u ginekologa sprawdzić czy wszystko ok, obliczyć wiek ciąży, bo nie byłam pewna czy w październiku była to rzeczywiście @, bo była trochę skąpsza niż zwykle. Gin stwierdził tylko endometrium grubości 2,33mm, pęcherzyka brak, kazał zrobić Bhcg, bo wg niego to może być 3/4 tc ale Bhcg ma pomóc to określić i mam wrócić z wynikiem. Wczorajszy wynik Bhcg 1622 i progesteron 58. Dzisiaj ginekolog stwierdził, że pęcherzyka nie widzi i wg niego taka wartość bhcg i brak pęcherzyka to prawdopodobnie ciąża pozamaciczna, mam czekać do wtorku na ponowne USG, jeśli nadal brak to do szpitala 😢 w badaniu gin objawy ciąży widział, ale nic więcej. Jestem załamana, czy któras z Was spotkała się już z czymś takim? W dodatku stwierdził że dla cp charakterystyczny jest ból po jednej stronie, po powrocie zaczęła mnie bolec jedna strona podbrzusza i już popadam w obsesję 😢😢😢
Ja tak miałam a obecnie jestem w 27 tc 🙂 Mówienie że przy becie 1000 pęcherzyk powinien być widoczny jest bzdurą. U mnie pęcherzyk był widoczny gdy beta osiągnęła wartość 3500. Jeszcze nic straconego - ważne żeby przyrost bety pp 48h był prawidłowy.
 
reklama
@Bibi_em Mnie niepokoi grubość Twojego endometrium - bo wcale na ciążowe nie wygląda... Powtórz betę po 48h i idź na USG po weekendzie. Jeśli nie będzie pęcherzyka, to niestety będzie go trzeba szukać gdzie indziej.

@jasani USG było robione dzień przed zrobieniem beta HCG, także bym jeszcze nie wyrokowała.
Ale USG było robione też dzisiaj więc beta też powinna być większa i nadal lekarz nic nie widzi. Jak Wy czytacie te posty?
 
Ja tak miałam a obecnie jestem w 27 tc 🙂 Mówienie że przy becie 1000 pęcherzyk powinien być widoczny jest bzdurą. U mnie pęcherzyk był widoczny gdy beta osiągnęła wartość 3500. Jeszcze nic straconego - ważne żeby przyrost bety pp 48h był prawidłowy.
Nie pisz,że to bzdura bo tak powinno być. To,że czasami ten pęcherzyk widać później to wyjątki. Regułą jest,że gdy go nie widać przy 1000-1500 to można podejrzewać ciąże pozamaciczna. I przy niej przyrosty też mogą być książkowe. Ważne aby teraz wszystko monitorować na USG.
 
Nie pisz,że to bzdura bo tak powinno być. To,że czasami ten pęcherzyk widać później to wyjątki. Regułą jest,że gdy go nie widać przy 1000-1500 to można podejrzewać ciąże pozamaciczna. I przy niej przyrosty też mogą być książkowe. Ważne aby teraz wszystko monitorować na USG.
Wszyscy lekarze, z którymi się spotkałam a było ich 4 mówili że to bzdura a sam pęcherzyk ma prawo pojawić się do bety w wysokości 4000 i dlatego usg lepiej wykonać ok 7 tc. Nie pisze nic co wyczytałam tylko co usłyszałam od lekarzy - a jak się czeka na ciąże 6 lat tak jak ja to wiadomo że tych lekarzy się odwiedza i konsultuje więcej niż jednego. Wszyscy ginekolodzy zrobili usg jajnika i wykluczyli ciążę pozamaciczną. Nie zgodzę się kompletnie z tym że pojawienie się pęcherzyka później jest wyjątkiem.
 
Wszyscy lekarze, z którymi się spotkałam a było ich 4 mówili że to bzdura a sam pęcherzyk ma prawo pojawić się do bety w wysokości 4000 i dlatego usg lepiej wykonać ok 7 tc. Nie pisze nic co wyczytałam tylko co usłyszałam od lekarzy - a jak się czeka na ciąże 6 lat tak jak ja to wiadomo że tych lekarzy się odwiedza i konsultuje więcej niż jednego. Wszyscy ginekolodzy zrobili usg jajnika i wykluczyli ciążę pozamaciczną. Nie zgodzę się kompletnie z tym że pojawienie się pęcherzyka później jest wyjątkiem.
Ja mam inne zdanie w tym temacie. Dla mnie (i myślę większości lekarzy) to jest wyjątek. A tak z ciekawości zapytam przy jakiej becie j Ciebie nie było go widać? To jest też kwestia umiejętności lekarza i sprzętu.
 
Tak czy inaczej przy wartościach poniżej 1000 nie ma szans i tak nic zobaczyć na USG... Przy 1000+ jest szansa na pęcherzyk... U mnie już był, ale serduszko pojawiło się dopiero przy becie 70k..

Prawie 2lata temu miałam betę 200-400 i zaczęło spadać... Po kilku dniach pojawił się okres - nie znaleźli ciąży, ani podejrzeń z którego jajnika mogłaby być, ale zakwalifikowali to jako ciąża biochemiczna.
 
Ja mam inne zdanie w tym temacie. Dla mnie (i myślę większości lekarzy) to jest wyjątek. A tak z ciekawości zapytam przy jakiej becie j Ciebie nie było go widać? To jest też kwestia umiejętności lekarza i sprzętu.
Wiesz to nie jest moje zdanie tylko lekarzy u których byłam i przypadek, który przeszłam. Zgadzam się że często jest to kwestia umiejętności i sprzętu ale u mnie tego pęcherzyka nie było u wszystkich 4 lekarzy (wizyty prywatne, szukałam najlepszych lekarzy). Pojawił się dopiero przy becie ponad 3500 (wynik 48h przed badaniem usg więc beta była wyższa). Przyrosty były dobre, na jajniku nie było zmian więc kazali cierpliwie czekać i wykluczyli od razu ciążę pozamaciczną. Mówili że Prawdopodobnie młodsza ciąża i dlatego jeszcze pęcherzyka nie ma. W 13 tc na usg prenatalnymi ciąża wyszła równa terminowi OM -nie młodsza I do tej pory jest zgodnie z OM.
Tak to wyglądało u mnie.
 
reklama
Wiesz to nie jest moje zdanie tylko lekarzy u których byłam i przypadek, który przeszłam. Zgadzam się że często jest to kwestia umiejętności i sprzętu ale u mnie tego pęcherzyka nie było u wszystkich 4 lekarzy (wizyty prywatne, szukałam najlepszych lekarzy). Pojawił się dopiero przy becie ponad 3500 (wynik 48h przed badaniem usg więc beta była wyższa). Przyrosty były dobre, na jajniku nie było zmian więc kazali cierpliwie czekać i wykluczyli od razu ciążę pozamaciczną. Mówili że Prawdopodobnie młodsza ciąża i dlatego jeszcze pęcherzyka nie ma. W 13 tc na usg prenatalnymi ciąża wyszła równa terminowi OM -nie młodsza I do tej pory jest zgodnie z OM.
Tak to wyglądało u mnie.
Ale ja pytałam przy jakiej becie nie było go widać. Skąd pewność,że było widać przy 3500 skoro badanie miałaś dopiero po 48 h?
 
Do góry