reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5msc-mocno prostuje nóżki

Dołączył(a)
4 Maj 2007
Postów
4
mój synek skończył 5 msc ,jest duzy jak na swój wiek:75cm i 8300 waga.Siedzi
tylko z podparciem,chwile nawet sam się utrzyma w tej pozycji.Kiedy bawię się
z nim ,to mocno prostuje nogi i próbuje sie odpychać nogami od moich
nóg....Czy to normalne w tym wieku?Powinnam mu pozwalać tak stawać podczas zabawy?
 
reklama
Osobiscie zdaje mi sie ze jest to normalne jezeli nie ma innych prężeń i jakichś odchylen w rozwoju :-). Mam synka z nadmiernym napieciem miesniowym ale mysle ze twoj maluszek tego nie ma. bez obaw. najlepiej zapytaj pediatry na najblizszej wizycie co moze to oznaczac bo jesli ona nie zauwazyla w dziecku nic niepokojacego to pewnie wszystko jest ok ;-)
 
mój synek skończył 5 msc ,jest duzy jak na swój wiek:75cm i 8300 waga.Siedzi
tylko z podparciem,chwile nawet sam się utrzyma w tej pozycji.Kiedy bawię się
z nim ,to mocno prostuje nogi i próbuje sie odpychać nogami od moich
nóg....Czy to normalne w tym wieku?Powinnam mu pozwalać tak stawać podczas zabawy?


Takie prostowanie nozek jest zupelnie normalne. Moja coreczka zaczela tak sie zachowywac jakies 3 tygodnie temu. A jesli chodzi o siadanie, to pewnie wiesz, ze obecnie uwaza sie, ze dziecko powinno zostawic sie same sobie w tej kwestii. W trakcie codziennych zabawo cwiczen malec wyrabia sobie miesnie i sam uczy sie siadac. Nie zaleca sie sadzania dziecka, bo takie maluszki zaczynaja siadac samodzielnie pozniej niz nie sadzane. Twoje dzieciatko ma jeszcze czas by nauczyc sie siadac.
 
to jest normalne moj tez to od miesiaca gdzies robi ;] hehe siadanie? no moj mały nie siedzi jeszcze niestety ale sie fajnie podnosci i zaczyna raczkowac ;]
 
Podnosze temat ☺ synek 7 sperpnia skonczy 5 miesiecy.
Od paru dni kiedy sie z nim bawie lub on czegos bardzo chce silnie prostuje nozki. Kiedy trzymam go na rekach w pozycji lezacej ciagnie glowke do gory i chce siadac,a kiedy mu na to nie pozwalam strasznie sie denerwuje.
pozwalac czy odkladac kiedy zaczyna tak robic?
Oatatnio tez bardziej niz kiedykolwiek chce byc brany na rece i kiedy widzi,ze ktos sie nad nim pochyla wygina sie w luk,podnosi tylek i dolna czesc pleckow bardzo wysoko...
czy to normalne?
 
Do góry