reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 latek w szkole-NIE TAKI DIABEL STRASZNY...

Dołączył(a)
24 Wrzesień 2010
Postów
7
Byłam przeciwniczką posyłania dzieci 6 letnich do szkoły, bo nasze klasy szkolne nie sa przystosowane dla maluszków. Sytuacja zmusiła mnie do posłania mojej pociechy jako sześciolatki do szkoły...Bałam się. Znalazłam szkołę z osobną świetlicą dla 6-latków, z klasą z miejscem do zabawy i nauczyielami uczącymi poprzez zabawę. Moja córka chodzi dopiero 3 tydzień do szkoły, ale już mogę powiedzieć, że i ja i córka jestesmy bardzo zadowolone. Dziecko ma dużo więcej swobody niż w przedszkolu, więcej przebywaja na powietrzu, nie siedzi godzinami w szkolnej ławce... nauka jest dla niej zabawą. Oby więcej takich szkół, bo niedługo wszystkie 6-latki pójdą do szkoły!
 
reklama
Mnie równiez sytuacja zmusiła do posłania do szkoły 6 latki, wybrałam mniejsze zło. I również okazało się, że jest ok. Co prawda do odpowiednio przystosowanej sali dzieciaczki pójdą w listopadzie, ale nauka idzie ładnie nie ma strasznej presji. Wychowawczyni musi sie bardziej namęczyć niż z 7 latkami ale też daje radę Julcia wraca ze szkoły z uśmiechem i chetnie odrabia lekcje.
 
Ja jestem akurat też za posłanie dziecka do szkoły wczesniej. Moja córka pójdzie w przyszłym roku jako sześciolatka. rozmawiałam z psychologiem, który ja poznał i jest jak najbardziej za.
 
Do góry