reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. Kolejne spotkania

  7. kwietnia widzimy się o 15:00 z fizjoterapeutką uroginekologiczną,

  8. kwietnia o 21: 00 spotkanie z psycholog okołoporodową

  9. kwietnia o 21:00 fizjoterapeutka będzie nas uczyć oddychania, które może na pomóc w razie zakażenia koronawirusowego i duszności

  Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

  UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

  Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

7.5 miesięczne niemowle otwiera i zamyka raczki

Dołączył(a)
30 Grudzień 2017
Postów
1
Rozwiązania
0
Syn 7.5 miesiąca ciągle zamyka i otwiera raczki. Nawet trzymając przedmiot zamyka i otwiera raczke. Leżąc na brzuszku drapie jakby podloze. Dotykając mojej twarzy zamyka i otwiera na niej rączki. Nawet będąc na spacerze i mając na sobie kombinezon widzę że rączki pracują. Co to może być, bardzo się martwie.
 
reklama

kasieks

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2017
Postów
1 242
Rozwiązania
2
Dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami, również przez dotyk. Mój synek ma 6,5 miesiąca i też ciągle zaciska na czymś paluszki i otwiera rączki. Uczy się trzymać przedmioty i coraz bardziej świadomie je upuszcza.również leżąc na brzuszku lub siedząc drapie podłoże. Interesuje go dźwięk skrobania.na spacerach nie zauważyłam bo zazwyczaj śpi. Gdy chce żeby go wziąść na ręce również zamyka i otwiera rączki i nimi macha.próbuje się z nami komunikować. Z Twojego opisu według mnie nic niezwykłego się nie dzieje. Jeśli bardzo się tym martwisz porozmawiaj z pediatra.powinien wyjaśnić Ci co jest normą w zachowaniu niemowlaka (dzieci są różne i nie każde przechodzi te same etapy,np.nie każde dziecko raczkuje), a co może Cię niepokoić.
 
Do góry