reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard / Polocard do którego tc ?

Hej 😉
Po pierwszych badaniach prenatalnych lekarz zapisał mi Acard ze względu na średnie ryzyko wcześniejszego porodu. Problem jest taki, ze za diabła nie pamietam do którego tc miałam go brac 🤦‍♀️ Kojarzy mi się 36tc, ale nie wiem czy do końca 36 czy do końca 35 (ginekologa mam dopiero w Mikołajki a on nie prowadzi Teleporad, żebym mogła się upewnić).
Któraś z Was tez bierze i pomoże? 😊
Kochana a czemu Ty jesteś narażona na wcześniejszy poród ? Bo coś chyba przeoczyłam w naszym wątku ;)
Tyle informacji że wszystko mi się miesza.
 
reklama
Kochana a czemu Ty jesteś narażona na wcześniejszy poród ? Bo coś chyba przeoczyłam w naszym wątku ;)
Tyle informacji że wszystko mi się miesza.
Wiesz co, wyszło mi ryzyko 1:108 zahamowania wzrastania płodu przed 37tc 😊 wiec od 12 tc biorę Acard.
No nie sposób spamiętać tych informacji jak nas tak wiele na forum 😂 A ty czemu bierzesz ?
A ta konkretna data u Ciebie to koniec tego tygodnia ciąży czy początek?
 
Wiesz co, wyszło mi ryzyko 1:108 zahamowania wzrastania płodu przed 37tc 😊 wiec od 12 tc biorę Acard.
No nie sposób spamiętać tych informacji jak nas tak wiele na forum 😂 A ty czemu bierzesz ?
A ta konkretna data u Ciebie to koniec tego tygodnia ciąży czy początek?
A czemu to ryzyko wyszło takie to cholera wie 🙄 Myśle, ze może ta cukrzyca ciążowa zaważyła…a może moja niska masa ciała lub wiek (32 lata). Babka nie wyjaśniła konkretnej przyczyny mówiąc, ze to tylko średnie ryzyko
 
Wiesz co, wyszło mi ryzyko 1:108 zahamowania wzrastania płodu przed 37tc 😊 wiec od 12 tc biorę Acard.
No nie sposób spamiętać tych informacji jak nas tak wiele na forum 😂 A ty czemu bierzesz ?
A ta konkretna data u Ciebie to koniec tego tygodnia ciąży czy początek?
Też mam 32 lata, skończę 29.12 ;)
Ja biorę profilaktycznie z uwagi na ryzyko problemów z zakrzepami .
Ta konkretna data to wg moich wyliczeń zakończony 35 tc
 
Brałam od samego początku ciąży,z tym że ja miałam cykl stymulowany bo po poronieniu zatrzymała się owulacja,także leki i akard brałam już od drugiego dnia miesiączki,no a potem po pozytywnym teście ciążowym brałam cały czas do 35 tyg,nie odstawiłam z dnia na dzień po prostu w 35 tygodniu tabletka co drugi dzień i w 36 już nie brałam
A z jakiego powodu brałaś te pare dni?
No właśnie kojarzy mi się ten 36t, ale w necie różnie piszą [emoji849]
 
Acard można już profilaktycznie ze tak powiem brac jeszcze w trakcie starania o dziecko wspomaga to przepływy w macicy i jej ukrwienie. Także nie musi być jakaś konkretna przyczyna i schorzenie do brania acradu w ciąży.😊 należy tylko odstawić przed porodem ze względu na to że rozrzedza krew i istnieje prawdopodobieństwo krowtoku. u mnie było to 2tygodnie przed cesarka bo miałam ja w 38tygodniu.😊
 
Do góry