reklama

Angina w ciazy

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez marmaris, 8 Kwiecień 2006.

1. marmaris

marmaris Początkująca w BB

Czesc!

Na anginy choruje od trzech lat. W tym czasie stosowałam najróżniejsze antybiotyki (takie jak np. AUGMENTIN, DUOMOX), płukania gardła a ostatnio kuracje Rybomunylem (przez pół roku miałam spokój). Teraz anginy ropne znów powróciły, jednak poza ropniem na lewym migdale nie ma zadnych innych objawów choroby (osłabienia, gorączki, kataru, kaszlu). Problem jest bardzo poważny, bo jestem w czwartym miesiącu ciąży!!!!! PROSZĘ O POMOC i odpowiedź na mój adres e-mailowy.

Pozdrawiam,
    Marmaris

2. Agawa

Agawa Fanka BB :)

Płucz gardło roztworem soli kuchennej z wodą (łyżka wody na 3/4 szklanki wody) albo roztworem jodyny z wodą - w aptece można kupić Septosan - bardzo skuteczny, mnie pomógł przy ostatniej anginie - albo Tantum Verde płyn - zeszły mi po nim czopy.
    Poza tym zrób wymaz z gardła (teraz, póki masz stan zapalny) i antybiogram.. może powinnaś sie także zstanowić nad wycięciem migdałów?

3. reklama
  4. karoo-kp

karoo-kp Mama Jagodzianki

Wyciecie migdalow, albo co innego. Ja po raz ostatni trafilam z angina w maju zeszlego roku do zupelnie innego lekarza niz wczesniej. Przez trzy lata chorowalam bez przerwy co dwa - trzy miesiace na zapalenie oskrzeli, krtani, angine itd, wszystko, co zwiazane z drogami oddechowymi. Okazalo sie u innego lekarza w koncu, ze mam gronkowca i ze to od niego to wszystko, a bralam zawsze te same antybiotyki, a ktorych i Ty pisalas. Tym razem dostalam inne (nie pamietam nazwy, nawet nie mam opakowania, zeby Ci powiedziec jakie) - takie specjalne, za ktore zaplacilam dwa czy trzy razy drozej, bralam je tylko trzy dni, ale od tej pory nie choruje. Miewam przeziebienia i to wszystko. Powinnas zrobic sbie wymaz, bo tylko przy wymazie mozna zorientowac sie, co wywoluje te anginy. No i fakt, mozesz miec wadliwe migdalki, wtedy sie wycina i jest ok potem.

Pozdrawiam

5. sylviritim

sylviritim Mamy październikowe 2007

No antybiotyk to juz ostatecznosc.Pracuje w aptece i czesto sie borykam z dylematem chorych mamusiek.Jste tak niewiele rzeczy ktore moga zazywac.Z lekow to pewna akceptacje ma tantum verde.

Powodzenia w walce z tymi paskudnymi chorobskami

6. sylviritim

sylviritim Mamy październikowe 2007

Jak trzeba bedzie cos doradzic to piszcie do mnie.Sprobuje cos doradzic.

7. Smutna 23

Smutna 23 Początkująca w BB

Mnie boli gardlo po lewej stronie.to takie uczucie jak bym zjadla szklo a martwie sie bo jestem w 16 tygodniu ciazy czy moze to byc niebezpieczne dla dzidziusia?co robic zeby infekcja sie dalej nie rozwinela?

8. e-stera

e-stera Fan(ka)

Niestety, angina to paciorkowce i bez antybiotyku sie nie obejdzie.Wiec radze jak najszybciej pedzic do lekarza.Spokojnie, bo sa bezpeiczne antybiotyki dla kobiet w ciazy

9. babby

babby Zaciekawiona BB

Na angine wg mnie najlepszy jest duomox,tym bardziej w ciazy,nie uczula,ani nie uszkadza plodu,naprawde bezpieczny,mozna go stosowac bez obaw. Sama uzywalam w ciazy :)

10. reklama
  11. kasia 1985

kasia 1985 Zaciekawiona BB

radze wyleczyc dlatego ze ja tez zachorowalam i nie wyleczylam potem wrocilo i przez to dziecko mialo przed urodzeniem problemy z rytmem serca a i przez to robili cc ale teraz jets na dobrej drodze corka brala lek od serca pzrez 8 msc i w miare dobrze :-)

12. babby

babby Zaciekawiona BB

Oj,to faktycznie nieciekawa historia. Ja tez uwazam ze im szybciej sie z takimi objawami pojdziedo lekarza tym lepiej. No ale z drugiej strony kolejny antybiotyk to morderstwo.

Poleć forum