reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antybiotyki w ciąży

aga1919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2016
Postów
50
Jestem w 21 tygodniu ciąży, robiłam wyniki i wyszło że mam białko w moczu, oraz szczawiany, mam również liczne bakterie. Lekarz ogólny zalecił żurawinę w tabletkach, więc kupiłam i kilka razy brałam, nadszedł czas wizyty u ginekologa.
Zmartwiła się moimi wynikami.
Zbadała mnie i powiedziała, że mam zapalenie ropne pochwy.
A ja... Nie czuje żadnego pieczenia ani swędzenia, po prostu nic się nie dzieje.
Przepisała mi antybiotyk Zinnat 250mg.
Biorę ten antybiotyk ale czy pani ginekolog zbytnio się nie pospieszyła? Nie mam zaufania do lekarzy...
Po wizycie w ten sam dzień miałam zasypkę z kwasu borowego, następna w poniedziałek. Położna doradziła żebym przed następnym pobraniem moczu zatkała sobie pochwę wacikiem kosmetycznym żeby żadne upławy nie dostały się do kubeczka z moczem. Co dziewczyny o tym wszystkim myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
Zakażenie dróg moczowych jest bardzo w ciąży niebezpieczne więc ja nie uważam, że się pospieszyła. A antybiotyk jeżeli nie bierzesz go nagminnie jest zdecydowanie mniejszym złem niż ewentualne zakażenie

Domyślam się też, że lekarka stwierdziła chorobę na podstawie oględzin a nie tylko badań z krwi więc nie sądzę by pospieszyła się z diagnozą.
Zakażenie dróg moczowych jest bardzo w ciąży niebezpieczne więc ja nie uważam, że się pospieszyła. A antybiotyk jeżeli nie bierzesz go nagminnie jest zdecydowanie mniejszym złem niż ewentualne zakażenie

Domyślam się też, że lekarka stwierdziła chorobę na podstawie oględzin a nie tylko badań z krwi więc nie sądzę by pospieszyła się z diagnozą.
 
Rozwiązanie
Do góry