reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja - co wybrać?

Owulacja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
15 867
Cześć dziewczyny.
Niedługo minie rok jak staram się o drugie dziecko, jednak wiadomo, czas leci i te starania nie będą trwały w nieskończoność...
Mam prawie 34 lata i zastanawiam się nad wyborem metody antykoncepcji. Proszę o poradę, co stosować? Mam doświadczenia z tabletkami antykoncepcyjnymi, brałam je 10 lat, jednak wtedy organizm był młody, silny, a teraz już trochę zajechany i nie chciałabym go tym dobijać 😉 Pozdrawiam :)
 
reklama
Jak podejmiemy z mężem decyzję, że fabryka zamknięta, to albo on zrobi wazektomię, albo ja się podwiążę za granicą. Nie widzę innej opcji :)
 
Cześć dziewczyny.
Niedługo minie rok jak staram się o drugie dziecko, jednak wiadomo, czas leci i te starania nie będą trwały w nieskończoność...
Mam prawie 34 lata i zastanawiam się nad wyborem metody antykoncepcji. Proszę o poradę, co stosować? Mam doświadczenia z tabletkami antykoncepcyjnymi, brałam je 10 lat, jednak wtedy organizm był młody, silny, a teraz już trochę zajechany i nie chciałabym go tym dobijać 😉 Pozdrawiam :)
Mam 37 lat i antki brałam dłużej i obecnie (jestem 3 miesiące po porodzie) biorę antki jednoskładnikowe. Mój dr jest wielkim fanem ringów. Ale mnie jakoś nie przekonują.
 
Po pierwsze: openisowałaś?! Co to za kryzys? Mogę Ci jakoś pomóc?

Po drugie, ale tylko po to, żeby moja odpowiedź nie została uznana za całkowicie nie w temacie: dużo dobrego słyszałam o spirali.
 
Po pierwsze: openisowałaś?! Co to za kryzys? Mogę Ci jakoś pomóc?

Po drugie, ale tylko po to, żeby moja odpowiedź nie została uznana za całkowicie nie w temacie: dużo dobrego słyszałam o spirali.
Ja się spirali boje, bo znam kilka przypadków ciąż z tego z różnym skutkiem :( nie wybaczyłabym sobie, gdybym spiralą zabiła dziecko
 
reklama
Ja polecam wkładkę domaciczną. Jest bardzo skuteczna a hormony działają tylko w obrębie dróg rodnych. Do tego jest relatywnie tania i ogólnie prawie nie ingeruje w naturalną gospodarkę hormonalną (zatem nie rozregulowuje nic i można zaraz po usunięciu starać się o dziecko). Jedynie nie polecam osobom, które chcą oszczędzać rezerwę jajnikową.
 
Do góry