reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja

Dołączył(a)
19 Marzec 2021
Postów
3
Witam. Stosuje tabletki antykoncepcyjne kontracept i po skonczonym opakowaniu mialam przejsc na plastry evra ale dzis zauwazylam ze zapomnialam wziac tabletki z wczoraj. Tabletki przyjmuje codziennie o godz 21 i pierwszy raz zdarzyło mi sie pominac tabletke a tu na dodatek mam zmienic metode antykoncepcji. Jutro mialam przyjadz ostatnia tabletke a plaster przykleic w pierwszym dniu miesiaczki z odstawienia ale na ulotce kontraceptu pisze ze jesli przerwa byla dluzsza niz 12 godz z 3 tygodnia to nie nalezy robic przerwy tylko zaraz rozpoczac kolejny blister i nie wiem co mam zrobic czy w takim przypadku nakleic plaster po skonczonych tabletkach i nie robic przerwy z odstawienia? Nie moge dodzwonic sie do mojego ginekologa a jutro koncze opakowanie kontraceptu.
 
reklama
Ja bym po prostu już nie przyjmowała tabletek, poczekała na @ i zaczęła stosować plastry (rozumiem, że wówczas 2 ostatnie tabletki byłyby pominięte?)
 
Ja mam tabletki vines i kiedyś mi ginekolog powiedziała że jeśli będę miała jakiekolwiek wątpliwości po pominięciu tabletki muszę po prostu dodatkowo się zabezpieczać przez tydzień albo powstrzymać się od współżycia no i oczywiście jak najszybciej przyjąć tą pominiętą tabletkę.
 
Do góry