reklama

Aparat ortodontyczny w ciąży

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Klara88, 31 Maj 2015.

1. Klara88

Klara88 Początkująca w BB

Witam, czy są na forum jakieś mamy, które miały w ciąży aparat na zębach? Ja jestem jego posiadaczką na dwóch łukach i mam małe wątpliwości czy to się jakoś ogarnie :) Aparat będę nosić pewnie jakieś dwa lata a o dziecko staramy się już teraz. Wiem, że mogłabym się zapytać o to mojej pani ortodontki, ale jakoś tak nie potrafię o ciąży rozmawiać głośno, żeby nie zapeszyć....a może ze strachu, że powie, żebym poczekała te dwa lata. A tego nie chciałabym usłyszeć. Na pewno minusem będzie -170 zł co miesiąc. Czekam dziewczyny na odpowiedź :)

2. just79

just79 Fanka BB :)

Radzę jednak porozmawiać z ortodontką, bo ciąża może osłabiać zęby, więc pewnie może mieć też wpływ na leczenie ortodontyczne - ale to już specjalista Ci powie, czy jest się czym martwić czy nie

3. reklama
  4. mwuri

mwuri Zaciekawiona BB

Racja, rozmowa z ortodontą wiele powinna zmienić na lepsze.

5. _zuzanka

_zuzanka Fanka BB :)

Ja miałam aparat w czasie ciąży - dwa łuki właśnie i generalnie jest to do ogarnięcia :-) Szczególnie jeśli już masz założony aparat, więc najgorszy czas za Tobą. Plus jest taki, że w czasie ciąży zęby są bardziej "ruchome" i często dzięki temu skraca się czas noszenia aparatu.

6. Klara88

Klara88 Początkująca w BB

Zgadza się, wiem, że powinnam porozmawiać z ortodontką, ale w moim przypadku musi się "to stać" żeby mówić :)

_zuzanka moje zęby ogólnie idą marnie ( tak mi się wydaje ) wcale nie bolą itd więc chyba ciąża jednak wyszłaby nawet dla moich zębów na plus i może zaczną się przesuwać tak jak u znajomej, która przez pół miasta jechała pewnego dnia po ketonal...Ah...jak ja bym chciała mieć dzidziusia...:):):)

Poleć forum