reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Arsa

Dołączył(a)
27 Czerwiec 2019
Postów
6
Witam drogie mamy!
Jestem tu nowa i jak większość potrzebuje porady. Jestem po badaniu połówkowym i lekarz stwierdził u dziecka błądzącą prawą tętnice podobojczykową (Arsa). Podobno 30% dzieci z taka wada maja również ZD. Jesteśmy po testach wolnego dna dziecka z krwi matki i wyszły idealnie . Nie wiem czy martwić się wadą wrodzoną serca czy jest możliwość ze dzidzia ma jednak ZD? Jest ktoś w podobnej sytuacji? Mamy umówione echo serca na 1 sierpnia.
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć, u mnie juz na pierwszym usg w 12 tyg lekarz zauważył „ogniska hiperechogeniczne w sercu płodu„. W 18 tyg miałam echo na którym lekarz zauważył tętnice błądzącą tzw. ARSA. Wszystkie Inne wyniki byly super. Parametry płodu, widoczny nos, przezierność - wszystko ekstra. Ryzyko z Pappy niskie. Mimo to lekarz prowadzący zalecił amniopunkcję i się na nią zgodziłam. Poza zespołem Downa są jeszcze setki innych chorób genetycznych, dużo rzadszych niż ZD, śmiertelnych i strasznych. U nas właśnie wystąpiła taka wada.
Każdy zrobi co uzna za stosowne, ale jeśli macie możliwość Dziewczyny to nie rezygnujecie z amniopunkcmi. Są tez inne choroby niż ZD.
pozdrawiam
Na usg połówkowym lekarz powinien już zlokalizować nosek i dzidzi. W sumie powinien to zrobić juz na badaniach prenatalnych. Jeśli nosek widać to raczej dzidzia nie powinna mieć ZD. Wyniki z krwi matki to w dużej mierze statystyka więc bardziej sugerowałabym się wynikami badań usg.
 
Na usg połówkowym lekarz powinien już zlokalizować nosek i dzidzi. W sumie powinien to zrobić juz na badaniach prenatalnych. Jeśli nosek widać to raczej dzidzia nie powinna mieć ZD. Wyniki z krwi matki to w dużej mierze statystyka więc bardziej sugerowałabym się wynikami badań usg.

Tak nosek widać i inne parametry dzidzi tez są ok. Badania z krwi to Nifty wiec tez się w dużej mierze na nich opieramy. Dziękuje za odpowiedz. A nie ma tu nikogo ze zdiagnozowana Arsą?
 
Ja dopiero czekam na NIFTY pro Ale robie je wlasnie dlatego zeby uniknac pomyłki statystycznej papp'y i ludzkiego roztrzrpania na usg.
Dopiero po 3usg u roznych lekarzy dopatrzyl sie ginek krwiaka zagrazajacemu ciazy. Wiec ja wiekszosci konowałom nie ufam. Jedni widza co chca inni nie widzą bo niedowidza. Nie doluj sie wynikiem jak masz dobre NIFTY .ZD wykluczone tzn ze nie ma. Idz na nowe badanie usg do kogos innego. Nie mow na poczatku ze bylas juz u kogos zeby nic nie sugerować. Dopiero na koniec badania jak juz otrzymasz odpowiedz i wynik- powiedz lekarzowi o wczesniejszej. Glowa do gory. Nie stresuj sie bo dzidzi to szkodzi. A lekarze są rozni- jedni to ludzie inni taborety.
Tak nosek widać i inne parametry dzidzi tez są ok. Badania z krwi to Nifty wiec tez się w dużej mierze na nich opieramy. Dziękuje za odpowiedz. A nie ma tu nikogo ze zdiagnozowana Arsą?
 
Ja dopiero czekam na NIFTY pro Ale robie je wlasnie dlatego zeby uniknac pomyłki statystycznej papp'y i ludzkiego roztrzrpania na usg.
Dopiero po 3usg u roznych lekarzy dopatrzyl sie ginek krwiaka zagrazajacemu ciazy. Wiec ja wiekszosci konowałom nie ufam. Jedni widza co chca inni nie widzą bo niedowidza. Nie doluj sie wynikiem jak masz dobre NIFTY .ZD wykluczone tzn ze nie ma. Idz na nowe badanie usg do kogos innego. Nie mow na poczatku ze bylas juz u kogos zeby nic nie sugerować. Dopiero na koniec badania jak juz otrzymasz odpowiedz i wynik- powiedz lekarzowi o wczesniejszej. Glowa do gory. Nie stresuj sie bo dzidzi to szkodzi. A lekarze są rozni- jedni to ludzie inni taborety.

Trzymam mocno kciuki za Twoje wyniki :* do innego lekarza jestem już zapisana. Wizyta za tydzień. Najgorsze to czekanie! Straszne jest to jak w tych czasach przyszła mama musi się namartwić zanim dziecko jeszcze na świat przyjdzie... powodzenia wszystkim
 
Bo nam cos wkęcają. Media tv net itp.
Lista nakazów, wytycznych, cukierkowa rzeczywistosc. Faszerują danymi i obawami. Kiedys bylo 3usg w 9mcy i koniec. Nikt nie straszył bo ktos stary mlody chory gruby chudy. A teraz. Laski w ciazy jak ja po dobrym deserze. A lekarze wyszukuja sie uj wie czego. Wiekszosc to konowały bez wiedzy. Porypane to wszystko.
Ja wierzę w dna z nifty bo to fakt. Juz nie jestem pierwszej mlodosci i nie dam sobie zlasować mózgu dziwnymi badaniami ktore tylko stresuja.
Pamiętaj- przypomnij sobie - po co zrobiłaś Nifty. Chyba wlasnie po to zeby sie nie stresować. Kariotypy prawidlowe . ZD wykluczone. Nie gdybaj na zapas.
Wez pod uwage ze wiedza o zdrowiu dzidzi na tym etapie jest po to by pomagać a nie sie stresowac. Mozna odpowiednio podjac dzialania by wyleczyc lub zapobiegać :)
Bedzie dobrze :)
Jak chcesz pogadac daj znac na priv zeby mi tu watek nie wcielo. Bo chcialabym wiedziec co tam na wizycie :)
W ktorym tyg jestes ?
Trzymam mocno kciuki za Twoje wyniki :* do innego lekarza jestem już zapisana. Wizyta za tydzień. Najgorsze to czekanie! Straszne jest to jak w tych czasach przyszła mama musi się namartwić zanim dziecko jeszcze na świat przyjdzie... powodzenia wszystkim
 
Wolne Dna dzidzi to z nifty. Pomylilo Ci sie z papp'ą :)
Tu nie ma statystyk. Tu są konkrety. Wiec nastraszyl ją tylko i wyłacznie jakiś polski pseudolekarz. Cepy
Na usg połówkowym lekarz powinien już zlokalizować nosek i dzidzi. W sumie powinien to zrobić juz na badaniach prenatalnych. Jeśli nosek widać to raczej dzidzia nie powinna mieć ZD. Wyniki z krwi matki to w dużej mierze statystyka więc bardziej sugerowałabym się wynikami badań usg.
 
Nie wiem jak ci tu link zapodac bo po wygooglowaniu otwiera sie odrazu pdf.
Ale moze to Cię uspokoi :)
Pierwszy rzut to jak poszukac tego artykułu, a drugi to fragment :)
Screenshot_20190630-154210_Chrome.jpeg
20190630_154309.jpeg
 
reklama
reklama
Do góry