reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Arytmia matki 36 tc. miałyście?

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Hej dziewczyny czy ciśniomierz pokazywał Wam w ciąży arytmię serca? Mi właśnie wczoraj pokazał (serce z wykrzyknikiem). Jestem w 36 tc. Nie wiem czy to normalny objaw później ciąży czy powinnam zgłosić lekarzowi. Mój właśnie idzie na urlop i będzie dopiero za dwa tyg. jak będę w 38 tc. i mam wtedy wizytę. Głupio mi dzwonić do niego podczas urlopu. Już wcześniej czułam takie kołowania serca (tak od 2 miesięcy gdzieś), ale jak mierzyłam wtedy ciśnienie to i ciśnienie i puls był ok więc nie mówiłam o tym lekarzowi. Dodam, że mam wypadanie zastawki mitralnej, ale od 10 lat nic się nie dzieje, więc nie chodzę już do kardiologa. Kiedyś chodziłam i brałam tabletki. Nie wiem czy to ma związek, teraz się nie dostanę do mojego kardiologa, bo terminy ma długie nawet prywatnie. Może taka arytmia to po prostu objaw poźnej ciąży?
 
reklama
Nie wiem czy pomogę - a próbowałaś ponownie wykonać pomiar po kilku minutach?

U mnie czasem tak się dzieje, gdy nie do końca prawidłowo założę opaskę na ramię.
I jak tam mi się wydarzyło kilka razy, to umówiłam się do lekarza rodzinnego i zrobił mi EKG, które nie wykazało żadnych dolegliwości. Może to takie rozwiązanie by Cię uspokoiło?
 
@Lil. Zaniedbałas sprawę, ale w sumie to chyba w niezłej kondycji jesteś, skoro dopiero w III trym masz dolegliwosci. @witch84 ma rację, że w tej sprawie lepiej i sprawniej poradzi internista niż ginekolog. Ja mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i odzywa się w każdej ciąży, z tego powodu biorę duże dawki magnezu, robię też pod koniec ciąży EKG i USG. U mnie to nijak nie wpływa na ciążę lub poród.
 
@Lil. Zaniedbałas sprawę, ale w sumie to chyba w niezłej kondycji jesteś, skoro dopiero w III trym masz dolegliwosci. @witch84 ma rację, że w tej sprawie lepiej i sprawniej poradzi internista niż ginekolog. Ja mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i odzywa się w każdej ciąży, z tego powodu biorę duże dawki magnezu, robię też pod koniec ciąży EKG i USG. U mnie to nijak nie wpływa na ciążę lub poród.

No chyba trochę zaniedbałam, ale to moja pierwsza ciąża na tym etapie (wcześniej poronienie) i nie pomyślałam o tym, że to może mieć jakiś wpływ skoro od ok. 10 lat nic mi nie jest. Zaczęłam co prawda myśleć pod kątem tego czy nie powinnam mieć przez to cesarki, choć i tak mam mieć cesarkę, bo dziecko położone miednicowo, chyba że się odwrócić. Ty miałaś przez to cesarkę? Jakie masz objawy w ciąży przy wypadającym płatku zastawki? Miałaś arytmię albo kołatania? Magnez biorę, bo mam skurcze (Aspargin 3x2), ale od przyszłego tyg. odstawiam tj. w 37 tc. razem z innymi lekami.
 
No chyba trochę zaniedbałam, ale to moja pierwsza ciąża na tym etapie (wcześniej poronienie) i nie pomyślałam o tym, że to może mieć jakiś wpływ skoro od ok. 10 lat nic mi nie jest. Zaczęłam co prawda myśleć pod kątem tego czy nie powinnam mieć przez to cesarki, choć i tak mam mieć cesarkę, bo dziecko położone miednicowo, chyba że się odwrócić. Ty miałaś przez to cesarkę? Jakie masz objawy w ciąży przy wypadającym płatku zastawki? Miałaś arytmię albo kołatania? Magnez biorę, bo mam skurcze (Aspargin 3x2), ale od przyszłego tyg. odstawiam tj. w 37 tc. razem z innymi lekami.
Rodziłam siłami natury. W pierwszej ciąży miałam takie objawy jak w okresie dojrzewania - duszność, kłucie w klatce piersiowej. Jak byłam nastolatką to dali mi betablokery, ale potem jakiś sensowny kardiolog powiedział, że mam odstawić i przejść na magnez. I faktycznie było dobrze, potem już organizm się ustabilizował i nic nie bralam. W ciąży po konsultacji kardiologicznej wrocilam do magnezu i objawy szybko się uspokoily. W kolejnych ciążach magnez już brałam od początku. O magnezie kiedyś pisalysmy - Ty bierzesz teraz 6x17 mg jonów i to w asparginianie, który jest słabo przyswajalny. Ja biorę 400-600 mg jonów w cytrynianie (z jednej strony ze względu na serce, z drugiej ze względu na skurcze macicy). Ale skoro Twój gin kazał Ci zostac przy asparginie, to wyszlo jak wyszlo.
 
Arytmię najlepiej zobrazuje holter. Sama cierpię na tachykardię i w ciąży dopadały mnie nie raz ataki. Nie mogłam brać betablokerów a bez nich arytmia dawała o sobie znać. Rodziłam sn. Pomiędzy pierwsza i druga ciąża miałam wykonywana ablację. W drugiej ciąży po ablacji też łapał mnie częstoskurcz, ale z mniejszą częstotliwością niż przed zabiegiem. Wyższa ciąża to większe obciążenie.
Druga ciąża CC, dziecko ułożone miednicowym niemal od samego początku i nie odwróciło się.
 
Rodziłam siłami natury. W pierwszej ciąży miałam takie objawy jak w okresie dojrzewania - duszność, kłucie w klatce piersiowej. Jak byłam nastolatką to dali mi betablokery, ale potem jakiś sensowny kardiolog powiedział, że mam odstawić i przejść na magnez. I faktycznie było dobrze, potem już organizm się ustabilizował i nic nie bralam. W ciąży po konsultacji kardiologicznej wrocilam do magnezu i objawy szybko się uspokoily. W kolejnych ciążach magnez już brałam od początku. O magnezie kiedyś pisalysmy - Ty bierzesz teraz 6x17 mg jonów i to w asparginianie, który jest słabo przyswajalny. Ja biorę 400-600 mg jonów w cytrynianie (z jednej strony ze względu na serce, z drugiej ze względu na skurcze macicy). Ale skoro Twój gin kazał Ci zostac przy asparginie, to wyszlo jak wyszlo.

Ja kupiłam MagneB6 wtedy, tylko rzeczywiście lekarz powiedział, że mam zostać przy asparginie i tak zostało. Ale dziś znów mam kołatania i może teraz pobiorę trochę MagneB6. Ty bierzesz MagneB6? Wydaje mi się, że kiedyś tak pisałaś. Ile razy dziennie, ile tabletek? No i najważniejsze, bo mój ginekolog na urlopie jeszcze cały przyszły tydzień, a ja od poniedziałku miałam wszystkie leki odstawić łącznie z Asparginem, który brałam razem z Nospą na skurcze. Ty brałaś magnez do końca ciąży? W poniedziałek skończę 37 tc., a po 20stym sierpnia mam mieć cesarkę (ułożenie miednicowe). Tylko lekarz mówi, że dobrze aby się jednak samo wcześniej zaczęło, a jak zostanę przy magnezie to chyba będzie powstrzymywał skurcze i nic się samo nie zacznie🤷 jak długo brałaś magnez? Do którego tygodnia?
 
Ja kupiłam MagneB6 wtedy, tylko rzeczywiście lekarz powiedział, że mam zostać przy asparginie i tak zostało. Ale dziś znów mam kołatania i może teraz pobiorę trochę MagneB6. Ty bierzesz MagneB6? Wydaje mi się, że kiedyś tak pisałaś. Ile razy dziennie, ile tabletek? No i najważniejsze, bo mój ginekolog na urlopie jeszcze cały przyszły tydzień, a ja od poniedziałku miałam wszystkie leki odstawić łącznie z Asparginem, który brałam razem z Nospą na skurcze. Ty brałaś magnez do końca ciąży? W poniedziałek skończę 37 tc., a po 20stym sierpnia mam mieć cesarkę (ułożenie miednicowe). Tylko lekarz mówi, że dobrze aby się jednak samo wcześniej zaczęło, a jak zostanę przy magnezie to chyba będzie powstrzymywał skurcze i nic się samo nie zacznie🤷 jak długo brałaś magnez? Do którego tygodnia?
Dwa ostatnie porody to były wcześniaki, więc urodzilam, biorac magnez i progesteron. A nie pamiętam już jak było przy jedynym donoszonym. Poza tym Ty masz prawie pewna cesarkę a u mnie porody spontaniczne siłami natury. Wbij się dzisiaj albo jutro do internisty ws tego serca, ewentualnie poszukaj w internecie jakiegoś wolnego prywatnego kardiologa. Niech oni Ci powiedzą, czy masz odstawiać/dokładać magnez - wydaje mi się, że na dyskomfort z serca Ci to już niewiele pomoże, a jeśli jest jakaś większa nieprawidłowość kardiologiczna, to personel szpitala powinien wiedzieć.

Ja biorę teraz 4 Magne b6 forte i 2 asparginy. Magne b6 bez forte to jest o połowę mniej jonów magnezu, więc wychodzi 8 tabletek.
 
reklama
Miałam. Jeśli ci się powtarza warto pójść zrobić echo serca, żeby zobaczyć, co się dzieje. U mnie się okazało, że dziecię mi mechanicznie przesuwa serducho i ono wtedy szaleje. Miałam niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Dostałam tylko aspargin. Po porodzie,a właściwie jak już mi się brzuch obniżył serce się uspokoiło.
 
Do góry