reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria ułożeniowa

AgataLena

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2010
Postów
19
Miasto
Zawiercie
Witam!
Mam do was pytanie chodzi mi o moją 3,5 miesieczna coreczke. Kiedy lezy w lezaczku albo wozku przechyla sie na prawa strone, kiedy podnosi glowke gdy siedzi w lezaczku to tez przechyla sie na prawa strone.....Martwi mnie to strasznie czy to moze byc asymetria ulozeniowa? :-(Bo tak do konca nie wiem na czym ona polega jak ja poznac. Co myslicie o tym??
 
reklama
Witam!
Mam do was pytanie chodzi mi o moją 3,5 miesieczna coreczke. Kiedy lezy w lezaczku albo wozku przechyla sie na prawa strone, kiedy podnosi glowke gdy siedzi w lezaczku to tez przechyla sie na prawa strone.....Martwi mnie to strasznie czy to moze byc asymetria ulozeniowa? :-(Bo tak do konca nie wiem na czym ona polega jak ja poznac. Co myslicie o tym??
Witam.Mam pytanie czy przechyla tylko głowkę czy całe ciałko w literę C ? Czy pręży się i prostuje nóżki?
Położona na płaskiej powierzchni próbuje się obracać ale tylko w prawą stronę?
Moja córeczka miała astymetrię i napięcie mięsniowe wiem na czym to polega dlatego mogę coś pomóc.
 
Witam.Mam pytanie czy przechyla tylko głowkę czy całe ciałko w literę C ? Czy pręży się i prostuje nóżki?
Położona na płaskiej powierzchni próbuje się obracać ale tylko w prawą stronę?
Moja córeczka miała astymetrię i napięcie mięsniowe wiem na czym to polega dlatego mogę coś pomóc.

Czasem przechyla cale ciałko a czasem tylko główke, nie preży sie i nie prostuje nóżek. A położona na płaskiej powieszchni częściej sie przewraca na prawa strone ale na lewa tez sie obruci ale zadziej.
 
Najlepiej skonsultowac to z lekarzem neurologiem bo jeżeli jest to asymetria to po kilku ćwiczeniach powinno być wszystko okej,im wcześniej tym lepiej.
 
witam ja mam taki problem synek ma asymetrie tylnej czesci glowy wg. ma plaska glowke z tylu. neurologicznie rozwija sie prawidlowo, pieknie przybiera na wadze :)

mam pytanie jak klasc malca w ciagu dnia by szybciej mu sie skorygowala glowka, macie pomysl ? dodam ze w nocy i na drzemki klade misia na boczek ;p
 
Witam!
Mam do was pytanie chodzi mi o moją 3,5 miesieczna coreczke. Kiedy lezy w lezaczku albo wozku przechyla sie na prawa strone, kiedy podnosi glowke gdy siedzi w lezaczku to tez przechyla sie na prawa strone.....Martwi mnie to strasznie czy to moze byc asymetria ulozeniowa? :-(Bo tak do konca nie wiem na czym ona polega jak ja poznac. Co myslicie o tym??

Moja córcia w tym wieku też była asymetryczna że tak powiem, ale z czasem jej to przeszło i teraz jest ok. Moim zdaniem nie masz się co martwić
 
reklama
U nas dziś stwierdzono lekką asymetrię prawostronną, są na to ćwiczenia i mam nadzieje, że bedzie po sprawie.
Dodam, że na pierwszy rzut oka synek nie wyglada jakby mial asymetrie, nie układa się w litere C, nie prezy, nie prostuje nóżek ani nie odgina główki do tyłu. Preferuje prawa strone i to widać jak śpi, i w ułożeniu na brzuchu ( czasem jak się go trzyma na rekach to też). Mialam wczesniej podejrzenia o to ale dopiero dzis w poradni rehabilitacyjnej to stwierdzili.... A nikt mi nie chciał uwierzyc...
Asymetrii nie wolno ignorować bo moze ona spowodować pozniejsze wady postawy, takze jesli masz podejrzenie popros o konsultacje w tej sprawie.
 
Do góry