reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm

iwee

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
28 Listopad 2008
Postów
323
Witam wszystkich:) Chcialabym poruszyc nowy watek dotyczacy autyzmu dzieciecego i problemow z tym zwiazanych (opieka, wychowanie, problemy z zachowaniem dziecka, relacje z nieautystycznym rodzenstwem, itp.)
Mam 29 lat i dwojke dzieciaczkow (synka 5,5 lat i coreczke 2 lata). Syn ma zuberzenia autystyczne w stopniu lekkim ( zostal zdiagnozowany w Anglii, gdzie obecnie mieszkamy, kiedy mial 3 lata). Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane tematyka do rozmowy. Moze znajda sie tu na forum inne mamy dzieci autystycznych lub z zespolem Aspergera, albo mamy ktore chociazby podejrzewaja zaburzenie rozwoju u swojej pociechy. Sama chetnie podziele sie doswiadczeniem i ewentualna rada. Pozdrawiam:)
 
reklama
Iwee czy ty wiesz czym się różni autyzm od Zespołu Aspergera? Pisałaś ,że wychowujesz synka z lekkim autyzmem… ja dopiero od niedawna podejrzewam to u mojego 3,5 letniego synka. Ale kompletnie nie wiem jak mam się do tego zabrać, jak i gdzie postawić właściwą diagnozę . więcej o swoim problemie napisałam tam gdzie znalazłam twój link : Smyk
Nie korzystam z innych forów zbyt często a tam zdarzy mi się zglądać. Widze ze przydałaby mi się twoja pomoc…
 
Lambi z tego co wiem to dzieci z zespolem Aspergera roznia sie od dzieci z autyzmem wysokofunkcjonujacym (lekkim) jedynie tym, ze rozwoj ich mowy nie odbiega od normy. Przy czym u dzieci z autyzmem mowa zawsze jest zaburzona, tzn. pojawia sie bardzo pozno (u mojego synka w wieku 3 lat) albo w ogole. Jesli juz jest to czesto niezgrabna, niewyrazna, dziecko ma problemy z artykulacja niektorych dzwiekow, itp.Wspolne dla aspergera i autyzmu jest to, ze w obu przypadkach ta mowa jest troche dziwna (obsesyjna, powtarzanie zaslyszanych zwrotow, nie zwracanie uwagi na intencje drugiego rozmowcy, odbieranie wszystkiego bardzo doslownie). A tak poza tym to podobno Asperger to nic innego jak wysokofunkcjonujacy autyzm. W takim przypadku prognozy dla dziecka sa naprawde bardzo dobre (wielu ludzi z Asp. koncza studia, podejmuja prace, zakladaja rodziny).
A czy jest cos w zachowaniu synka co Cie niepokoi? Autyzm, czy Asperger to glownie problemy z zachowaniem i komunikacja spoleczna.
Jakbys wiecej chciala sie dowiedziec o tym to polecam strone; Autyzm i pokrewne zaburzenia rozwoju dzieci Tam tez znajdziesz duzo inf o zespole Aspergera.
No a jak masz ochote pogadac to chetnie podziele sie swoim doswiadczeniem:) Mozesz pisac tu lub na moje gg: 927086.
A gdzie w Polsce mieszkasz? Ja mieszkam w Anglii, ale z tego co wiem to w Polsce jest kilka instytucji w zajmujacuch sie wylacznie autyzmem (np. Synapsis w Warszawie) gdzie mozna umowic sie na wizyte i tam badaja dziecko pod katem autyzmu i ewentualnie diagnozuja, i podaja program terapii. Na int. napewno znajdziesz adresy takich instytucji.
A poki co glowa do gory, moze u synka to faktycznie tylko opozniona mowa.. ;-)
Tak jak pisalam najwazniejsze jest to jak sie bawi, jakie ma kontakty z rowniesnikami, itp.
Pozdrawiam
 
Witajcie dziewczyny.
Mam 8 letnią córeczkę z autyzmem w stopniu lekkim.w tej chwili chodzi do klasy interacyjnej w normalnej masowej szkole i radzi sobie bardzo dobrze;)Zaczęła mówic bardzo pozno majac niecale 4lata.wcześniej nawet nie chciała powatarzac żadnych wyrazów.
Dla sprostowania Synapsis nie zajmuje sie tylko dziecmi autystycznymi.Głównie zajmuje się dziecmi z zespołemDowna i uposledzonymi,ale z autyzmem również.Moja córka była diagnozowana w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie gdy miała 4 lata i do tej pory jest pod opieka specjalistów z Centrum.
Lambi skąd jestes?może Ci jakos pomogę z diagnozą itd.tymbardziej że mieszkam w Polsce niedaleko Warszawy i mam spore doświadczenie z różnymi instytucjami i formalnościami;)))
Pozdrawiam;)
Anka
 
Witaj iwee myślałam że coś więcej napiszesz w tym wątku alemoże masz jakies problemy z kompem?chciałam zapytac czy Twój synek nie był zazdrosny o rodzeństwo?chodzi do przedszkola czy do szkoły?
 
Witam! iwee Czy mógłbym Cię prosić żebyś napisała coś na temat, akceptacji autystycznych dzieci w Anglii, To znaczy jak to jest z pieką medyczną, pomocą socjalną, terapią, czy szkołą?
Szukam alternatywy bo niestety w Polsce jest z tym beznadziejnie, a w perspektywie mam możliwość wyjazdu do Liverpoolu z rodziną
pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
 
Witam! iwee Czy mógłbym Cię prosić żebyś napisała coś na temat, akceptacji autystycznych dzieci w Anglii, To znaczy jak to jest z pieką medyczną, pomocą socjalną, terapią, czy szkołą?
Szukam alternatywy bo niestety w Polsce jest z tym beznadziejnie, a w perspektywie mam możliwość wyjazdu do Liverpoolu z rodziną
pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

patroll a skad jestes?moze ja cos pomoge poki jestescie w Polce?
 
Witam!
Mieszkamy w małej miejscowości koło Ożarowa Maz.w sumie nie daleko Warszawy od zachodniej strony.
Kacperek należy do Fundacji pięć razy w tygodniu ma logopedę i raz w tygodniu psychologa ,do tego przedszkole integracyjne z którego chcą nas się pozbyć, a szkoły dla dzieci z Autyzmem nie ma w pobliżu , dlatego pytałem jak to jest w innym bardziej cywilizowanym kraju.
Są Firmy bo tak to trzeba nazwać które oferują odpowiednią ilość i jakość terapii dla dzieci autystycznych w Warszawie które zapewniają znaczne postępy, ale to koszt rzędu 4000zł m/c więc to luksus dla bogatych. Mam przyjaciół w Liverpoolu wyjechali pół roku temu i mogą załatwić mi pracę i mieszkanie stąd moje pytanie odnośnie standardów dotyczących dzieci autystycznych w UK
pozdrawiam
 
Rozumiem.ja mieszkam po drugiej stronie Wawy-za Mińskiem Maz.Ja ze swoja Paulina jezdziłam do Centrum Zdrowia Dziecka w Miedzylesiu na progrma dla dzieci autystycznych.
Ale co do szkoly-owszem jakas klasa integracyjna czy szkola,ale nie pchajcie dziecko w srodowisko tylko autystow bo zrobicie mu tym krzyde.musi jak najwiecej przebywac miedzy zdrowymi ludzmi,żeby uczyło sie relacji społecznych itd.
Mozecie sobie załatwic SUO-specjalistyczne usługi opiekuncze dla dzici z autyzmem.to sie zalatwai w opiece społecznej.ustawe znajdziecie w necie.polega to na tym ze do domu przychodzi terpeutka tak ok.4godz dziennie(to zalezy od ilosci godzin przyznanych) codziennie.i pracuje z dzieckiem sam na sam na wszytskimi sferami.My mamy taka terapeutke od prawie 5 lat i to w duzej mierze dzieki niej moja córka tyle osiagneła i jest w takim stanie.oczywiscie jedzilysmy do pedagoga,logopedy-teraz jezdzimy kontroonie co 2-3mieisace do psychiatry,pedagoga,psychologa,logopedy.do tego corka w szkole raz w tygodniu ma zajecia z logopeda i pedagogiem.i chdzi do klasy integracyjnej-pierwszej w historii naszej szkoly w Mrozach.wszytsko sie da załatwic,ale duzo zalezy od Was i władz lokalnych.jezeli chciecie cos wiecej wiedziec to chetnie odpowiem.powodzenia!
 
reklama
Witam:)
Patroll w Anglii jesli chodzi o terapie to jest tu naprawde kiepsko:no:prawdopodobnie, a raczej napewno mielibyscie jej znacznie mniej niz teraz macie w Polsce. Jedynie co mozna zrobic to zapisac dziecko prywatnie na konie i to tyle. Od rzadu nic nie ma:no:

Z drugiej strony ja jestem bardzo zadowolona z tutejszej edukacji. Moj syn -autyzm lekki) ma 5 (w maju 6) lat i chodzi do zwyklej szkoly. Tu dzieci zaczynaja szkole majac 4 lata. Daniel w szkole ma ma swoja nauczycielke ktora z nim pracuje, ma tez tez program nauczania i program logopedyczny dopasowany do jego potrzeb. W szkole regularnie sa sprawdzane jego postepy przez logopede. Musze powiedziec ze Daniel odkad zaczal szkole zrobil naprawde niesamowite postepy w kazdej dziedzinie (szczegolnie mowa i komunikacja spoleczne|), wiec ta szkola to taka jego troche terapia. Dzieci z glebszym autyzmem chodza do szkol specjalnych, ktore podobno tez sa tu bardzo dobre. Poza tym dostajemy pieniadze od rzadu dla syna tzw. disability liveing allowence i to jest ok. 45£ na tydzien. Sa to pieniadze dla ludzi specjalnej troski. Stawka zalezna jest od stopnia uposledzenia (choroby) dziecka. Sa 3 stopnie, dla mojego syna przydzielili 2 stopien. Mysle ze tego nie mielibysmy w Polsce....

Tak wiec jak sam widzisz i tu w Anglii sa plusy i minusy... Nie wiem co ci doradzic, co dla Kacpra byloby lepsze... A czy zajecia ktore teraz ma w Polsce przynosza rezultaty? Jaki glebokie sa jego zaburzenia?

Jesli masz jeszcze jakies pytania to smialo pisz... mam nadzieje ze troszke pomoglam. Pozdrawiam serdecznie:blink:
 
Do góry