reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Azs?

Tusia5058

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2019
Postów
40
Witam, nie wiem co mam już robić, byliśmy u 4 pediatrow, alergologa i dermatologa, wszyscy twierdzą że azs. Karmię syna piersią, dieta bardzo restrykcyjne /kasza, ryż, chleb żytni na zakwasie, indyk, królik /, i się pogarsza. Mieliśmy mupirox, pod kolana sterydy który strasznie zniszczył skórę, syn drapie się czasami i tylko pod kolanami. Nie mam już siły, może Wy mieliście podobny problem.
 

Załączniki

  • Screenshot_20191025-090817.png
    Screenshot_20191025-090817.png
    412,5 KB · Wyświetleń: 132
  • Screenshot_20191025-090811.png
    Screenshot_20191025-090811.png
    332,7 KB · Wyświetleń: 121
  • Screenshot_20191025-090805.png
    Screenshot_20191025-090805.png
    172,3 KB · Wyświetleń: 135
reklama
Rozwiązanie
Witam, nie wiem co mam już robić, byliśmy u 4 pediatrow, alergologa i dermatologa, wszyscy twierdzą że azs. Karmię syna piersią, dieta bardzo restrykcyjne /kasza, ryż, chleb żytni na zakwasie, indyk, królik /, i się pogarsza. Mieliśmy mupirox, pod kolana sterydy który strasznie zniszczył skórę, syn drapie się czasami i tylko pod kolanami. Nie mam już siły, może Wy mieliście podobny problem.
Z synem przeszłam górna nietolerancję pokarmowa. Dieta restrykcyjna. Nie mógł żadnego mięsa zwłaszcza czerwonego i drobiu, bo po nim skóra od razu Pękala. Tak jak ktoś wyżej napisał u nas też nie można było kukurydzy, bo uczulala, a jest często zageszczaczem zupek. Gotowałam sama jak rozszerzalna dietę. Syn mógł tylko dynie, cukinię, kilka...
U nas podobnie wyglądała nietolerancja mleka. Alergii nie było.
Minęło z czasem - jak dojrzał układ pokarmowy. Ale do tej pory jak zje za dużo mleka (a ma już 6 lat), to mu się robi coś podobnego na nadgarstkach.

U nas pomógł Latopic doustny (trzeba go przyjmować min. 3 m-ce). Tylko nie wiem od jakiego wieku on jest... Mój syn miał ok 12 m-cy jak mu dałam. Poprawa była bardzo duża. A od 2 m-ca był na Nutramigenie. Po kuracji dostał "normalne" mleko modyfikowane i nic się nie działo.
 
U nas podobnie wyglądała nietolerancja mleka. Alergii nie było.
Minęło z czasem - jak dojrzał układ pokarmowy. Ale do tej pory jak zje za dużo mleka (a ma już 6 lat), to mu się robi coś podobnego na nadgarstkach.

U nas pomógł Latopic doustny (trzeba go przyjmować min. 3 m-ce). Tylko nie wiem od jakiego wieku on jest... Mój syn miał ok 12 m-cy jak mu dałam. Poprawa była bardzo duża. A od 2 m-ca był na Nutramigenie. Po kuracji dostał "normalne" mleko modyfikowane i nic się nie działo.
Nabiału nie miałam w ustach od pół roku, latopic bierzemy już od 5 miesięcy. I nie widać poprawy, już boję się jeść to co uważałam za bezpieczne. Chciałam go odstawić od piersi na bebilon pepti ale on nie chce.
 
Ja bym obstawiała, że coś go uczula z tych pozostałych rzeczy. Spróbuj odstawić jak najwięcej i sprawdź czy nie ma poprawy.

A Latopic bierze ten doustny czy tylko smarujecie nim zmiany?
 
Ja bym obstawiała, że coś go uczula z tych pozostałych rzeczy. Spróbuj odstawić jak najwięcej i sprawdź czy nie ma poprawy.

A Latopic bierze ten doustny czy tylko smarujecie nim zmiany?
Nie mam pojęcia co mu w pierwszej kolejności odstawić, wydaje mi się że i tak mało nowości je. Latopic doustny i tez kapiemy, czasami też go kąpię w krochmalu i siemieniu lnianym
 
Moze to co napisze nie bedzie zbyt popularne. Nie wiem ile syn ma miesiecy, natomiast ja ze starsza corka przeszlam pieklo jesli chodzi o azs. Tez niestety w ruch czasami szly szterydy na skore, bo bylo tak zle. Tez bylam na bardzo restrykcyjnej diecie bezmlecznej i bezjajecznej i naprawde niewiele to zmienialo. Z mlodszym synem mielismy innego alergologa i zalecenie bylo takie: jesli nie pomaga dieta mamy, ale musi byc ona naprawde restrykcyjna, zadne tam serwatki czy inne mlekopodobne twory w skladach produktow, to jedynym wyjsciem jest preparat mlekozastepczy w postaci neocate. Nie masz pewnosci ze to tylko mleko, moze np indyk go uczula, albo gluten? To jest troche jak szukanie igly w stogu siana. Skonsultowalabym to z dobrym alergologiem, ale takim ktory naprawde jest dobry specjalista. Gdyby corka miala taka opieke alergologiczna 6 lat temu jak syn teraz pewnie uniknelibysmy wielu problemow ktore ciagna sie za nami do tej pory.
 
reklama
Odstaw prawie wszystko - chyba że masz owoce i warzywa ze słoika ogródka. I masz pewność że nie są psikane.
Ja np. nie mogę zimą jeść pomidorów, a latem mogę jeść dowolną ilość.
Przede wszystkim zrób sobie zeszyt i zapisuj co je, a obok jak wygląda skóra. Może uda Ci się z czymś powiązać.

Niestety testy alergiczne jeszcze teraz nie pomogą. Wykonuje się je dopiero po 1 r.ż.
 
reklama
Do góry