reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania ginekologiczne

Dołączył(a)
5 Marzec 2022
Postów
4
Witam! Czy badania do których należy się rozebrać są naprawdę aż tak potrzebne w ciąży?! Mam pewną traumę.. Bardzo się boję rozebrać przed obcą osobą. Starałam się dla mojego maluszka ale nie mogłam.. To dla mnie za dużo. Wiem, zaraz pewnie będzie co w takim razie zrobię przy porodzie. Mi się wydaje że wtedy to jednak będzie mi wszystko jedno bo moje dziecko przyjdzie na świat. Nie mam pojęcia co myśleć i robić.
 
reklama
Porozmawiaj z psychologiem. Dorosła kobieta, która jest w ciąży dla zdrowia swojego i swojego dziecka nie może bać się rozebrać. Bardzo współczuję złych przeżyć. Porozmawiaj ze specjalistą. Może idź do ginekologa kobiety, może będzie Ci łatwiej.
 
Witam! Czy badania do których należy się rozebrać są naprawdę aż tak potrzebne w ciąży?! Mam pewną traumę.. Bardzo się boję rozebrać przed obcą osobą. Starałam się dla mojego maluszka ale nie mogłam.. To dla mnie za dużo. Wiem, zaraz pewnie będzie co w takim razie zrobię przy porodzie. Mi się wydaje że wtedy to jednak będzie mi wszystko jedno bo moje dziecko przyjdzie na świat. Nie mam pojęcia co myśleć i robić.
Tak, badanie na fotelu ginekologicznym jest potrzebne w ciąży, ponieważ tylko ono pozwoli ocenić stan szyjki macicy i odpowiednio zareagować, gdy będzie ryzyko porodu przedwczesnego.Także kolor śluzówki i wydzielina jest dla lekarza wskazówka, czy coś złego się nie dzieje. Możesz ubrać się w spódnice, w przebieralni zdjac tylko rajstopy i majtki, na fotel podejść w opuszczonej spódnicy, podnieść ją do góry, gdy już będziesz się kładła. Może warto, żebyś nawiązała kontakt z położna, która pracuje w gabinecie lekarza, spotkała się z nią na dłużej, powiedziała o swoich obawach? Może zdobędzie Twoje zaufanie i będzie Ci towarzyszyć podczas badania? Ginekolodzy zazwyczaj proszą o zajęcie miejsca na fotelu i podchodzą dopiero gdy pacjentka już tam jest.
 
Są gabinety, w których dostajesz a La spódniczkę by zachować intymność. Sama możesz też przyjść w spódnicy czy sukience, by nie paradować z goła pupa. Tak czy inaczej, dla zdrowia twojego i dziecka, warto regularnie być u lekarza na badaniu.
Dla ciebie będzie dobrze, jak poruszysz tą kwestię z psychologiem.
 
Ja mieszkam w kraju gdzie w ogóle nie bada się szyjki i nie trzeba się przed nikim rozbierać,więc jeżeli nie chcesz to nie musisz. Jednak dla swojego spokoju warto to zrobić. Więc może jednak rozmowa ze specjalistą pomogłaby przezwyciężyć traumę.
 
Mi mój lekarz też nigdy nie badał szyjki. Nawet ostatnio na zaufaj położnej była ta kwestia poruszana i Położna mówiła, że to jest ok bo po co stresować kobiety tą szyjką.
 
Mi mój lekarz też nigdy nie badał szyjki. Nawet ostatnio na zaufaj położnej była ta kwestia poruszana i Położna mówiła, że to jest ok bo po co stresować kobiety tą szyjką.
"Po co stresować kobiety szyjką"?

Jak nic się z szyjką w ciąży nie dzieje, to ja nie wiem czym niby kobieta miała się stresować. A jak się skraca, to inaczej niż przez badanie się i tym nie dowiesz. A skracająca się szyjka może wywołać przedwczesny poród. Ten z kolei zagraża życiu dziecka... Więc chyba jednak warto, żeby lekarz ja badał. Tym bardziej, że żeby uchronić przed przedwczesnym porodem można założyć np. Szew.

Droga Autorko, zgadzam się z dziewczynami. Idź do psychologa, poszukaj ginekologa kobiety i załóż na wizytę spódnice.

Mam nadzieję, że dasz radę 🤞
 
Mi mój lekarz też nigdy nie badał szyjki. Nawet ostatnio na zaufaj położnej była ta kwestia poruszana i Położna mówiła, że to jest ok bo po co stresować kobiety tą szyjką.
To ja bym nie chciala takiej poloznej ;) Ja również nie bylam badana na fotelu przez jakiś czas, dobrze ze zmienilam lekarza bo okazało się że skraca mi sie szyjka i mogę przedwcześnie urodzić. A przedwczesny porod wiadomo z czym się wiąże. Więc ja uważam, że badanie na fotelu jest potrzebne, jak i usg zeby sprawdzić czynność serca i tetna płodu.
 
reklama
Do góry