reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania po poronieniach

Dołączył(a)
24 Maj 2019
Postów
7
Cześć dziewczyny jestem obecnie po 3 poronieniu w ciągu 8 miesięcy. Ostatnie niestety tydzień temu, lekarz skierował mnie na badania genetyczne, krzepliwości krwi, wymazy z myko i ureo oraz chlamydi(wyszły dobrze) jeszcze mam je raz powtórzyć, i na badanie mrl, które sama zaproponowała. Na pierwsza konsultacje genetyczna jestem umuwiona za tydzień--powinnam iść z mężem? A d
Na konsultacje immunologiczny za 3 tyg. Umuwilam się do Dr n. med. Aleksandra Matyja-Bednarczyk
I tu moje pytanie czy leczył się któraś już u niej? Ponoć jest imunologiem zajmującym się poronienia i nawykowymi, oraz czy i jakie badania wykonać przed pierwsza wizytą? Proszę o radę
 
reklama
Rozwiązanie
@Takaja123 właśnie jestem po konsultacji genetycznej zlecony mam kariotyp, badanie mutacji genu protrombiny,, zespół antyfosfolipidowy, toxoplazmoza igg i igm, cytomegalia igg igm, ruzyczka igg i ospa igg i szczepionka na krztusiec. Czy wszystkie badania lepiej wykonać w jednym miejscu czy się rozdrabniacz jak radzicie?
Najlepiej robić już wszystko w jednym labie :)
Możesz zbadać trombofilie wrodzona, białko s i c, Antykoagulant toczniowy LA. Kariotypy też warto zrobić razem z mężem. Po 3 poronieniu myślę, że na to dostaniesz skierowanie na NFZ
 
Ja po dwóch poronieniach zostałam skierowana na badania genetyczne ale zalecenie było takie żebyśmy oboje z mężem się przebadali, kariotyp dla nas razem, krzelkiwosc krwi, białko s i c. Może też jeszcze badanie nasienia moglo by być?
 
@Justyna D. S. Pół roku to strasznie długo. Jakie masz badania w planie?
Mi poszło szybko jeśli nie robiłabym badań na raty to w niecały miesiąc miałabym to z głowy, a tak to niecałe 2 miesiące. Szukałam to co warto zrobić. Ogólnie na wyniki z badań które robiłam czekałam Max 2 tyg.
Z badań jakie zrobiłam to
Antykoagulant toczniowy LA
Wskaźniki krzepnięcia krwi czyli czas potrombinowy PT czas PT wskaźnik PT INR czas kaolinowo-kefalinowy APTT
Zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM--te badania najlepiej zrobić do 6tygodni od poronienia póki są jeszcze hormony ciążowe bo to może aktywować się podczas ciąży
Przeciwciała przeciw peroksydazie tsrczycowej ATPO
TSH
Cytomegalie
Toksoplazmoze
Listerioze
Trombofilie wrodzona (6 mutacji w 4 genach) - na te wyniki czekałam najdłużej 10dni roboczych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Takaja123 właśnie jestem po konsultacji genetycznej zlecony mam kariotyp, badanie mutacji genu protrombiny,, zespół antyfosfolipidowy, toxoplazmoza igg i igm, cytomegalia igg igm, ruzyczka igg i ospa igg i szczepionka na krztusiec. Czy wszystkie badania lepiej wykonać w jednym miejscu czy się rozdrabniacz jak radzicie?
 
@Takaja123 właśnie jestem po konsultacji genetycznej zlecony mam kariotyp, badanie mutacji genu protrombiny,, zespół antyfosfolipidowy, toxoplazmoza igg i igm, cytomegalia igg igm, ruzyczka igg i ospa igg i szczepionka na krztusiec. Czy wszystkie badania lepiej wykonać w jednym miejscu czy się rozdrabniacz jak radzicie?
Najlepiej robić już wszystko w jednym labie :)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry