reklama

Badania

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Gosia2024, 26 Październik 2014.

 1. Gosia2024

  Gosia2024

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam wszystkie mamy oraz przyszłe mamy.. Piszę ponieważ potrzebuję waszej rady może któraż z mam miała podobne wyniki... otóż robiłam ostatnio badania na przeciwciała odpornościowe wynik jest taki- miano przeciw ciał anty-rhc wynosi 64 w PTA techniką mikrokolumnową... Moja ginekolog twierdzi że to nic poważnego i dzidzi nic nie grozi i badania trzeba powtórzyć za około miesiąc.... dodam że z partnerem mamy obydwoje grupę krwi +... :-(
   
 2. elżbieta79

  elżbieta79 mama Paulinki i Majeczki

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam.
  A w którym tygodniu ciąży jesteś? Rozumiem, że to Twoja pierwsza ciąża. Czy miałaś kiedykolwiek transfuzje krwi? Przeciwciała anty-c z układu Rh mogły powstać w wyniku immunizacji po toczeniu krwi lub w czasie ciąży. Powinnaś mieć określony fenotyp w układzie Rh. Twój partner również. No i na pewno być pod kontrolą dobrego specjalisty i powtarzać miano przeciwciał (częstość zależy od okresu ciąży).
   
 3. reklama
 4. Gosia2024

  Gosia2024

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jestem w 33tygodniu ciąży tak miałam przetaczaną krew jakieś 2 lata temu.... Tak to moja pierwsza ciąża
   
 5. elżbieta79

  elżbieta79 mama Paulinki i Majeczki

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Gosiu a powtarzałaś miano przeciwciał anty-c? Jest takie samo czy rośnie? Może być tak że przeciwciała powstały po przetoczeniu krwi. Ja bym określiła fenotyp Rh dla ojca dziecka aby ocenić jaki fenotyp może mieć dziecko. Rozumiem że jeśli Ty wytworzyłaś p/c anty-c, to musisz mieć fenotyp DCC. A przed ciążą robiłaś w ogóle przeciwciała?
   

Poleć forum