reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie drożności + starania

Gabi12345

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Styczeń 2022
Postów
209
Cześć dziewczyny! Staramy się z mężem już ponad 2 lata o drugie dziecko. Rok starań to takie bez napinki , a rok to monitoring i stymulacja cyklu, która nie przyniosła żadnych efektów. Wczoraj dowiedziałam lekarza, który mówi, ze działamy od nowa czyli wymazy + badanie drożności. Podstawowe badania robiła. Wyszły super, mąż robił badanie nasienia wyszły super. We wrześniu udało mi się zajść w ciążę w naturalnym cyklu jednak była to ciąża biochemiczna bhcg wynosiło 19. Lekarz podejrzewa, że przyczyną niepłodności wtórnej może być zapalenie macicy wywołane przez cesarskie cięcie. Tu moje pytanie skoro udało się jednak, że ta ciąża choć nie udana była to jak to jest z tą droznoscia? Szczerze powiem boję się bardzo tego badania czytając fora słyszy się że jest bolesne... Dodatkowo dość drogie, ponieważ koszt takiego badania to 700zl + wymazy, itp.Owulację mam potwierdzona są nawet po 2 pęcherzyki na jednym jajniku pękają same również.. Więc co może być przyczyną, że się nie udaje :( . Jakie wasze opinie?
 
reklama
A nie masz mozliwosci zrobic tego badania normalnie w szpitalu na nfz? U nas w szpitalu to badanie wykonywalo sie w znieczuleniu krotkim dozylnym, wiec panie ani nie pamietaly samego badania, ani nie odczuwaly bolu.
 
Ja mialam badanie droznosci w prywatnym gabinecie. Przed badaniem mialam wziąść tabletkę przeciwbólową i rozkurczową. Mialam wszystko drozne, podczas badania mialam bardziej dyskomfort bo czulam mocne parcie na pecherz. Jak dochodzil plyn do konca to czulam bol taki jak na okres i tyle. Lepiej nie czytać opini bo pozniej jest sie spiętym na fotelu co utrudnia tylko
 
Ja miałam na nfz w szpitalu. Miałam zapchane i w ten sposób zostały przepchnięte, mnie bolało bardzo jeszcze przez tydzień. Jeśli masz drożne na co wskazywała by ciąża biochemiczna to nie powinno boleć i tu pytanie czy warto robić. Zapytaj czy nie dostałabyś skierowania na nfz.
 
Do góry