reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie moczu w ciąży

Dołączył(a)
12 Grudzień 2008
Postów
11
jestem w 34 tygodniu ciazy od wczoraj mam naprawde ostre skurcze w podbrzuszu, bardzo czeste wyproznienie, czerwony mocz( nie jadlam nic zabarwiajacego np. buraki) dzisiaj to samo. Nie wiem czy to oznaki rozpoczynajacego sie porodu czy jak. Martwie sie bol jest bardzo duzy. Skurcze dlugie i czeste. W ciazy bardzo czesto bolalo mnie mocno podbrzusze, pare razy plamilam, w usg wychodzila jakas dworoznosc macicy, zbyt dojrzale lozysko ale lekarz mial mnie gdzies i olewal to...Prosze o pomoc co powinnam zrobic jechac do lekarza czy jak? Przepraszam troche sie boje i moze za malo racjonalnie mysle...:(
 
reklama
Witam,ja tez mam problem,jestem w 34 tygodniu ciazy,od paru dni mam bole w pachwinie,a dzis rano skorcze co trwaly 10 minut przez ok 2 godzin,pozatym mialam biala wydzieline z pochwy i maluszek byl nie spokojny.Teraz bole sa ale bez skorczy i boli mnie kregoslup,co to moze oznaczac?przedwczesny porod?
 
Bóle w pachwinie mogą być wywołane dużym wysiłkiem fizycznym lub atakiem kolki nerkowej. Skurcze to przypuszczam zwykłe przepowiadające. Mogą tak długo trwać.
Wydzielina może być zwykłym upławem, co jest częste w ciąży,
jeśli jest biała to dobrze, jeśli zabarwi się na różowo to znak, że może
np. zbliżać się poród. Generalnie jak nie jest zabarwiona i bezzapachowa
to wszystko jest w normie. Dzieciątko pewnie się kręci i układa do porodu, może akurat zmienia pozyje, dlatego tak się wierci. Ale jeśli bóle są nadal, to lepiej zgłosić się na pogotowie, by zapobiec wczesnemu porodowi. Dostaniesz coś rozkurczowego (papaweryna, pyralgina) i dexaven na przyspieszenie wzrostu płuc u dzidzi, jeli lekarze stwierdzą, że lepiej Ci będzie w szpitalu.
 
Przedwczesny poród to raczej nie,może skurcze przepowiadające.Ale jeżeli jesteś zaniepokojona jedz do lekarza,skontroluj się ,będziesz spokojniejsza :-).Trzymam kciuki :-).
 
blekitnooka7na twoim miejscu pojechałabym do szpitala, objawy sa niepkojące, jak zostanieszw domku to może zacząć sie poród a w szpitalu być może uda się go powstrzymać lekami i dać dziecku więcej czasu. Poza tym ważne jest abys dostała sterydy na rozwój płuc maluszka, to ważne pozwoli w razie wcześniejszego przyjścia na świat uniknąc prolemów z oddychaniem.

Pomimo wszystko jak masz starzejące się łożysko powinnaś byc bardziej kontrolowana raz w tygodniu ktg i usg z przepływami, ja mam łożysko 3 stopnia i tak mam zalecone, jeśli twój lekarz to zbgatelizował to tym bardziej masz szanse na te badania w szpitalu.
 
Dziekuje Wam bardzo,bole sa,ale mysle ze raczej to tak musi byc,maluszek szaleje,tydzien temu byl juz ulozony do porodu,jak nie minie jutro pojde do lekaza.Dziekuje jeszcze raz...
 
Nie wiem dziewczyny czy był taki temat, w razie czego niech moderator doklei to gdzieś.

Dzisiaj odebrałam wyniki badań i ogólnie wszystko w normie tylko martwi mnie mocz
unhappy.gif
Wszystko tam mam w normie tylko przy erytrocytach napis ślad - liza!. Wyczytalam w necie, że to krew w moczu. No i mam podwyższone erytrocyty wyługowane w moczu. Wizytę mam 20 lipca i teraz nie wiem czy dawać znac mojej gin. Miała któraś coś takiego?
 
reklama
Myśle że powinnaś skontaktować sie z gin, w ciąży różnie bywa z tymi badaniami , i myśle ze ginekolog ci wszystko wytlumaczy. Ja miałam białkomocz w ciązy i ciągłe bakterie, te erytrocyty tez miałąm i nie było to nic powaznego. Ale jesli powiesz gin jakie sa wyniki to napewno jesli cos by było nie tak kaze ci przyjsc wczesniej:)
 
Do góry