reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie nasienia-analiza wyników

Dołączył(a)
23 Czerwiec 2021
Postów
7
Dzień dobry.
Mam na imię Marcin. Poszukując informacji w necie odnośnie badania nasienia, trafiłem na Wasze forum. Otóż jestem po badaniu mojego "płynu miłości" i zwracam się z prośbą o analizę wyników. Po ok 2 latach współżycia nic się nie udaje, dlatego postanowiłem się przebadać pod tym kątem. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników.
 

Załączniki

  • IMG_20210622_232737.jpg
    IMG_20210622_232737.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 512
reklama
Pewnie masz rację, ale wiadomo, szuka się jakiegoś wytłumaczenia [emoji53], tym bardziej że z obecną partnerką od 2 lat nic się nie udaje, a i wcześniejsza kobieta też nie zaszła ze mną w ciążę.
A wg mnie nie upłynnienie nasienia jak najbardziej może powodować np odwodnienie organizmu. Pijesz dużo wody? Minimum dwa litry dziennie.
A do tego praca w nocy zaburza rytm dobowy człowieka i jak najbardziej może wpływać na kiepska jakość nasienia.
90% kiepskich parametrów nasienia powoduje nieodpowiedni tryb życia. Rzadko zdarzają się wady genetyczne, czy przeszkody mechaniczne (np żylaki powrózka nasiennego, czy wady nasieniowodow).
Dobrze, że idziesz do androloga. [emoji106][emoji106] Pamiętaj o suplementach i zdrowym stylu życia. Stres jak najbardziej ma wpływ. Stres oksydacyjny. Polecam Akademie płodności. Mają ebook o płodności męskiej.
 
reklama
A wg mnie nie upłynnienie nasienia jak najbardziej może powodować np odwodnienie organizmu. Pijesz dużo wody? Minimum dwa litry dziennie.
A do tego praca w nocy zaburza rytm dobowy człowieka i jak najbardziej może wpływać na kiepska jakość nasienia.
90% kiepskich parametrów nasienia powoduje nieodpowiedni tryb życia. Rzadko zdarzają się wady genetyczne, czy przeszkody mechaniczne (np żylaki powrózka nasiennego, czy wady nasieniowodow).
Dobrze, że idziesz do androloga. [emoji106][emoji106] Pamiętaj o suplementach i zdrowym stylu życia. Stres jak najbardziej ma wpływ. Stres oksydacyjny. Polecam Akademie płodności. Mają ebook o płodności męskiej.
Nie myl upłynnienia z lepkością bo to dwie różne rzeczy. Na upłynnienie nie ma wpływu to ile wypijasz. Stres, nieodpowiedni tryb życia może wpływać na pozostałe parametry,które też są kiepskie. Ale nawet przy super nasieniu jeżeli jest brak upłynnienia to niewiele można zdziałać jeżeli winą nie jest infekcja.
 
Ostatnia edycja:
Nie myl upłynnienia z lepkością bo to dwie różne rzeczy. Na upłynnienie nie ma wpływu to ile wypijasz. Stres, nieodpowiedni tryb życia może wpływać na pozostałe parametry,które też są kiepskie. Ale nawet przy super nasieniu jeżeli jest brak upłynnienia to niewiele można zdziałać jeżeli winą nie jest infekcja.
Oczywiście że aglutynacja, a proces upłynnienia to coś innego, jednak się nie wykluczają. Bo podwyższona aglutynacja może wpływać na proces upłynnienia.
Zaczęłabym od prostych rzeczy, picie więcej wody nikogo nie zbawi, a szansa na poprawę jest MOIM ZDANIEM, które wynika z naszego doświadczenia, duża.
 
Witam . Jestem już po wizycie u Androloga i tak...
Kazał powtórzyć badanie nasienia(był zdziwiony że wcześniejsze badanie było oddawane do 2 pojemników) , muszę również zrobić badanie FSH, LH, prolaktyna, estradiol i test całkowity.
Zalecenia-luzna bielizna, sport, jedzenie itp.
Zrobił badanie usg-wszystko dobrze, brak żylaków i zmian.
Polecił stosowanie suplementu Tenfertil On. Ktoś coś słyszał o tym preparacie? W porównaniu do innych jak Fertilman czy Proxeed ma mniejszy skład
 
Witam . Jestem już po wizycie u Androloga i tak...
Kazał powtórzyć badanie nasienia(był zdziwiony że wcześniejsze badanie było oddawane do 2 pojemników) , muszę również zrobić badanie FSH, LH, prolaktyna, estradiol i test całkowity.
Zalecenia-luzna bielizna, sport, jedzenie itp.
Zrobił badanie usg-wszystko dobrze, brak żylaków i zmian.
Polecił stosowanie suplementu Tenfertil On. Ktoś coś słyszał o tym preparacie? W porównaniu do innych jak Fertilman czy Proxeed ma mniejszy skład
Pierwszy raz słyszę nazwę. Zazwyczaj fertilman plus albo proxeed plus zalecają androlodzy. Ale to lekarz, pewnie wie co mówi. :) Ewentualnie porównaj sobie składy dokładnie, może tamten ma coś czego te dwa nie mają, a lekarz uznał, że właśnie tego potrzebujesz najbardziej.
Powodzenia
 
Witajcie. Powtórzyłem badania z krwi zlecone przez Androloga.W przyszłym tygodniu powtarzam badanie nasienia. Załączam wyniki. Porady, sugestie mile widziane. Jeszcze
 

Załączniki

  • IMG_20210705_142758.jpg
    IMG_20210705_142758.jpg
    121,9 KB · Wyświetleń: 80
Do góry