reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie nasienia-analiza wyników

Dołączył(a)
23 Czerwiec 2021
Postów
7
Dzień dobry.
Mam na imię Marcin. Poszukując informacji w necie odnośnie badania nasienia, trafiłem na Wasze forum. Otóż jestem po badaniu mojego "płynu miłości" i zwracam się z prośbą o analizę wyników. Po ok 2 latach współżycia nic się nie udaje, dlatego postanowiłem się przebadać pod tym kątem. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników.
 

Załączniki

  • IMG_20210622_232737.jpg
    IMG_20210622_232737.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 512
reklama
Moim zdaniem nie jest super... Bardzo beznadziejnie nie jest, ale dobrze też nie. Bierzesz jakieś witaminy? Np. fertilman plus lub proxeed plus? Jeśli nie, to koniecznie zacznij.
Z wynikami koniecznie idź też do androloga - to on zajmuje się analizą wyników badania nasienia i zleca dalszą diagnostykę lub leczenie. :)
 
Moim zdaniem nie jest super... Bardzo beznadziejnie nie jest, ale dobrze też nie. Bierzesz jakieś witaminy? Np. fertilman plus lub proxeed plus? Jeśli nie, to koniecznie zacznij.
Z wynikami koniecznie idź też do androloga - to on zajmuje się analizą wyników badania nasienia i zleca dalszą diagnostykę lub leczenie. :)
Badania dopiero co zrobiłem. Z witamin to jedynie Androvit Plus łykam. Właśnie szukam jakiegoś androloga z dobrymi opiniami w Warszawie, żeby pomógł w "tych" sprawach.
 
Myślę, że tutaj problemem jest brak upłynnienia. Plemniki pozostają w zwartej "galarecie". Całą swoją energię zużywają na wydostanie się z niej i nie mają już siły na przebycie drogi do jajeczka. Powodem może być infekcja zwłaszcza,że pH też jest podwyższone. Możesz zrobić jeszcze dodatkowo posiew nasienia aby właśnie wykluczyć infekcje. Powodem może być również obecność przeciwciał przeciwplemnikowych. Tutaj niestety suplementy nie pomogą. Bo inne parametry nasienia mogą się poprawić i być wzorowe ale jeżeli to nie infekcja to z brakiem upłynnienia niestety niewiele zdziałasz. I tutaj pozostaje jedynie inseminacja.
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że tutaj problemem jest brak upłynnienia. Plemniki pozostają w zwartej "galarecie". Całą swoją energię zużywają na wydostanie się z niej i nie mają już siły na przebycie drogi do jajeczka. Powodem może być infekcja zwłaszcza,że pH też jest podwyższone. Możesz zrobić jeszcze dodatkowo posiew nasienia aby właśnie wykluczyć infekcje. Powodem może być również obecność przeciwciał przeciwplemnikowych. Tutaj niestety suplementy nie pomogą.
Posiew również robiłem na bakterie-wyszlo ujemnie. Tylko dziwne ze musiałem w dwa pojemniczki oddawać nasienie. Osobno na se monogram i osobno na posiew.
PH, według norm WHO,jest ok. Mało pije wody, a na badaniu byłem po nocnej zmianie. Byłem też zmęczony i wiadomo, denerwowałem się.
 
reklama
Posiew również robiłem na bakterie-wyszlo ujemnie. Tylko dziwne ze musiałem w dwa pojemniczki oddawać nasienie. Osobno na se monogram i osobno na posiew.
PH, według norm WHO,jest ok. Mało pije wody, a na badaniu byłem po nocnej zmianie. Byłem też zmęczony i wiadomo, denerwowałem się.
Możesz za jakiś czas powtórzyć badanie i sprawdzić czy to nie był jednorazowy przypadek.
Myślę,że ani zmęczenie ani mała ilość płynów nie ma tu znaczenia.
 
reklama
Możesz za jakiś czas powtórzyć badanie i sprawdzić czy to nie był jednorazowy przypadek.
Myślę,że ani zmęczenie ani mała ilość płynów nie ma tu znaczenia.
Pewnie masz rację, ale wiadomo, szuka się jakiegoś wytłumaczenia 😕, tym bardziej że z obecną partnerką od 2 lat nic się nie udaje, a i wcześniejsza kobieta też nie zaszła ze mną w ciążę.
 
Do góry