• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Infolic co sądzicie ?

Maciejka1020

Początkująca w BB
Mam wysoką insulinę, TSH 5,6, biorę antydepresanty, które podwyższają TSH. Znajoma powiedziała mi, że miała podobny problem i zespół policystycxnych jajników, zażywała INOFONIC i zaszła w ciążę.
Nie chcę brać eutyroxu, biorę IODICE selen cynk, witaminę B conplex, zmniejszyłam dawkę antydepresantów.
I oczywiście dieta 🙂 zero słodkości, cukru, dużo warzyw owoców. Czy któraś z Was brała Iodice lub INOFONIC ?
 
reklama
Inofolic ma syntetyczny kwas foliowy, a ponad 50% kobiet na mutacje, przez którą go nie metabolizuje. Znajomej zapewne chodziło o Inozytol, który można kupić w formie proszku (PrenaCaps Ovi) oraz tabletek (UNS Inozytol Forte). Jeżeli chodzi o kwas foliowy (obowiązkowo musisz go suplementowac w trakcie starań) to najlepiej znaleźć forme 5-MTHF, która będzie wchłaniana przez wszystkich, nawet tych z mutacja. Lepiej zakupić tę dwa składniki w dwóch osobnych suplementach.
Z takim TSH lepiej iść do psychiatry i do endokrynologa, żeby ustalili coś, co jest bezpieczne w trakcie starań i żeby poziom tak nie skakał.
Suplementami się nie wyleczysz i radzę zwrócić uwagę na składy i formy przyjmowanych witamin/minerałów.
 
Ostatnia edycja:
Zażywała INOFONIC w formie proszku. Też miała insulinoopornosc, PMS, leczenie invitro nic nie pomagało. Ginekolog zaleciła infolic i zmierzenie poziomu krzywej cukrowej.
Endokrynolog w moim przypadku wypisała eutyrox. Ale nie zlecają wykonania badań poziomu witamin B , selenu, witaminy D, a przede wszystkich insuliny. itd. , a te niedobry przyczyniają się do Stanów lękowych. Przecież insulina utrudnia zajście w ciążę.
Czasami trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć leczyć sie samemu.
 
Zażywała INOFONIC w formie proszku. Też miała insulinoopornosc, PMS, leczenie invitro nic nie pomagało. Ginekolog zaleciła infolic i zmierzenie poziomu krzywej cukrowej.
Endokrynolog w moim przypadku wypisała eutyrox. Ale nie zlecają wykonania badań poziomu witamin B , selenu, witaminy D, a przede wszystkich insuliny. itd. , a te niedobry przyczyniają się do Stanów lękowych. Przecież insulina utrudnia zajście w ciążę.
Czasami trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć leczyć sie samemu.
To zły ginekolog jak poleca coś co w składzie ma syntetyczny kwas foliowy.
 
Prenacaps OVI ma tylko inozytol i NAC. I to jest dobra forma i stosunek d-chiro do mio inozytolu.
Osobno polecam kwas foliowy z firmy Aliness, są dwie dawki, albo 600 ug albo 800 ug, obie są odpowiednie podczas starań:
 
reklama
Staram się sceptycznie podchodzic do leków. Tak samo z depresją. Oczywiście w sytuacji kryzysowej musiałam wziąć leki, żeby funkcjonować, ale żaden lekarz nie zalecić sprawdzic poziomy witamin, które mają wpływ na nasz mózg. Niedobory prowadzą do stanów lękowych. Zawsze miałam otyłość brzuszną i nikt mi nie zalecił sprawdzić insuliny, a ja wypieralam fakt, że może być coś nie tak.
Hmm, trudno powiedzieć, bo partner wyjeżdża na 3-4 miesiące, ale podejść było kilka. Nawet byłam u ginekologa sprawdzić czy jest owulacja, była. Raz byłam 1 dzień po, bo już nic nie było. Kiedyś miałam sprawdzenie drożności jajowodów i też ok.
 

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry