reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bandażowanie brzucha po cesarce

Weronika2in1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2019
Postów
23
Hej, czy któraś z Was ma może jakieś doświadczenia w bandażowaniu brzucha po cesarce? Coś może powiedzieć na ten temat? Sama nie wiem co o tym myśleć, jedni namawiają a drudzy odradzają.
 
reklama
Rozwiązanie
Hej miałam cc miałam problem z kupnem pasa za szczupła więc kupiłam bandaż co bardzo pomogło bo zrobiła mi się przepuklina po porodzie może gdy zaczęła bym nosić bandaż po cc nie doszło by do przepukliny bo jak wiadomo wszystkie mięśnie są osłabiona ja jestem szczupłą osobą A synek urodził się 3750 .
Hmm sama chętnie poczytam opinie na ten temat ,w przyszłym tyg będę mieć 3 CC ,i tak po pierwszej wyszłam do domu po ok 10 dniach ktoś tam mi doradził żeby się ściągać odrazu bandażem i tak też robilam efekt bardzo dobry ,po 2 CC używałam majtek ściągających ale takich lżejszych tzn nie ściskały tak mocno i efekt słabszy ,dolną część brzucha długo nie schodziła ,ale to było w dobie bez internetu :D teraz się naczytałam że można się ściągać dopiero po 4-6 tyg i być tu mądry ...tak czy siak jak tylko blizna pozwoli zamierzam nosić majtki ściągające poporodowe ,może nie cały czas ale w miarę szybko po CC ,wtedy mi się brzuszek ładnie wchłonął
 
Hmm sama chętnie poczytam opinie na ten temat ,w przyszłym tyg będę mieć 3 CC ,i tak po pierwszej wyszłam do domu po ok 10 dniach ktoś tam mi doradził żeby się ściągać odrazu bandażem i tak też robilam efekt bardzo dobry ,po 2 CC używałam majtek ściągających ale takich lżejszych tzn nie ściskały tak mocno i efekt słabszy ,dolną część brzucha długo nie schodziła ,ale to było w dobie bez internetu :D teraz się naczytałam że można się ściągać dopiero po 4-6 tyg i być tu mądry ...tak czy siak jak tylko blizna pozwoli zamierzam nosić majtki ściągające poporodowe ,może nie cały czas ale w miarę szybko po CC ,wtedy mi się brzuszek ładnie wchłonął
Właśnie też słyszałam jedne opinie, że lepiej jak najszybciej a z drugiej strony, że poczekać do końca połogu... masz na myśli jakieś konkretne majtki poporodowe czy zwykła bielizna modelująca czy wyszczuplająca da radę?
 
Właśnie też słyszałam jedne opinie, że lepiej jak najszybciej a z drugiej strony, że poczekać do końca połogu... masz na myśli jakieś konkretne majtki poporodowe czy zwykła bielizna modelująca czy wyszczuplająca da radę?
Kupiłam niby poporodowe tak było w aukcji ,wysokie i zabudowane ,pewnie na początku lepiej dać tej bliźnie oddychać ,mam zamiar tylko w dzień nosić ,też mam sprzeczne opinie ,a ze swojego doświadczenia wiem że to ściąganie mocne bandażem dało świetne efekty ,na noc go zdejmowalam,może się wypowiedzą inne mamy jakie mają doświadczenie
 
Hej. Ja jestem już ponad 4 miesiące po cc. Przed cc kupiłam sobie taki pas poporodowy. Na początku nie zakładałam bo bolało. Jakieś tydzień po zaczełam. Wytrzymałam kilka dni bo mi to przeszkadzało. Mój brzuch już prawie wyglada tak jak przed ciążą i bez bandażowania się udało. Myślę, że dużo też zależy od tego jakie kto ma ciało. Jedna szybciej wróci do formy, druga troszkę później. Każdy ma inne predyspozycje
 
Hej miałam cc miałam problem z kupnem pasa za szczupła więc kupiłam bandaż co bardzo pomogło bo zrobiła mi się przepuklina po porodzie może gdy zaczęła bym nosić bandaż po cc nie doszło by do przepukliny bo jak wiadomo wszystkie mięśnie są osłabiona ja jestem szczupłą osobą A synek urodził się 3750 .
 
Rozwiązanie
Do góry