reklama

Bardzo krótkie drzemki w dzień u 4 miesięczniaka

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez Mart81, 25 Wrzesień 2016.

1. Mart81

Mart81 Moderator

Drogie mamy, potrzebuje porady. Jestem mamą po raz drugi, wydawałoby sie więc ze doświadczona mama wie wszystko i nic ją nie zaskoczy. Moja 4 miesięczna córeczka ma problem ze spaniem w dzień. Potrafi zasnąc tylko na 30-35 minut. Po tym czasie oczy jak 5zł i nie opcji zeby usnęła dalej. Jest zbyt wyspana zeby spac dalej a zbyt niedospana zeby bycia dobrej formie. Próbowałam ją zostawiać zeby po chwili przebudzenia zapadała w głęboki sen ale to sie nie udaje. Sytuacja jest taka sama zarówno na powietrzu, na spacerze w wózku, w lozeczku w domu, w samochodzie. Nie ma znaczenia fakt czy spi w warunkach kiedy dochodzą do niej jakies normalne dźwięki jak i w super wyciszonym pomieszczeniu (testowalam wszystko!). Po takiej drzemce jest marudna, niedospana, zmęczona, maksymalnie po pol godzinie od przebudzenia nadaje sie tylko do noszenia i wyczekiwania momentu kiedy ponownie bedzie mogła zasnąć (znowu na 30 minut). Takich drzemek jest 4-5 w ciagu dnia bo inaczej sie po prostu nie da. Ale ona sie w czasie ich nie regeneruje bo nie ma jak. Dodam ze nie budzi sie z płaczem ani nie ma problemów z zaśnięciem. Wypróbowałam juz takze szum, ciasne otulenie, totalną ciszę itd). Totalnie nie spodziewałam sie takiej sytuacji ponieważ starszy synek spał normalnie w tym wieku, 2-3 razy, z tego przynajmniej jedna drzemka to 2-2,5 godziny a jedna około 1-1,5h. Raz na 2 tygodnie zdarzy jej sie taki dzien kiedy nie wiadomo czemu śpi 2-2,5 godziny, to wtedy zupełnie inne dziecko! Radosne, wypoczęte, zadowolone, widać ze tego wlasnie potrzebuje.
    Taka sytuacja utrzymuje sie juz długo, mysle ze od około 2 miesiecy. Staram sie o stały rytm dnia, przestrzegam wieczornych rytuałów. Nic nie działa. Dodam ze ciąża książkowa, porod siłami natury, w terminie.

Czy to moze byc przejściowe? Czy to mija? Czy jest szansa ze wszystko sie ustabilizuje np za 2 miesiące? Czy raczej musze sie pogodzić z tym ze ten typ tak ma i ze sie to nie zmieni?

Mam 4 latka z pewnych względów wymagającego zupełnie innej opieki niz przeciętny 4 latek, duzy dom do ogarniania i jeszcze prowadzę firmę pracując aktualnie z domu (tzn aktualnie w zasadzie nie pracując ;-) bo sie nie da. Wiec poza oczywistością jaka jest fakt ze mała tego snu potrzebuje to ja również oddała bym wiele za 2 godzinną regularna jej drzemke w ciągu dnia.

Mamuśki pocieszcie, błagam :-)

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

2. reklama
  3. izik_89

izik_89 Fanka BB :)

Moja ma 7 miesięcy i ma 3 drzemki trwające zazwyczaj 15-20 min.

Poleć forum