reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Berodual+pulmicort

Dołączył(a)
13 Maj 2009
Postów
14
Miasto
Józefów
Mam pytanie czy ktoś może leczył dziecko z zapaleniem oskrzeli poprzez nebulizację z soli fizjologicznej, berodualu i pulmicortu?I z jakimi efektami? Ja inhaluję te leki razem a dowiedziałam się że powinno się najpierw bero potem pulmicort...dodam że bierze jeszcze eurespal deflegmin w kropelkach i clemastinum:szok:i tak już tydzień kaszelek prawie ustał tylko rano po przebudzeniu kaszle odkasłuje tą wydzielinkę tylko że świsty w oskrzelkach
proszę o pomoc:-(
 
reklama
Ja napiszę jak mój syn miał robione inhalacje. RANO: Pulmicort 1 amp (250 mg) + 1 ml mucosolwanu + 8 kropli berodualu +1 ml soli fizjol. POŁUDNIE: 1 ml mucosolwanu + 3 ml soli fizjol. WIECZÓR: Pulmicort 1 amp. (250 mg) + 2 ml soli fizjol. + 8 kropli berodualu. Po inhalacji oklepywanie. Nam takie dawkowanie przepisała pani pulmunolog.
 
DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ EDYTKO:-) TWÓJ MALEC BYŁ TAK LECZONY NA ZAPALENIE OSKRZELI CZY COŚ INNEGO???U MOJEGO JEST PODEJRZENIE ALERGII NA SZCZĘŚCIE PO JUTRZE JUŻ MAMY WIZYTĘ U ALERGOLO
moz-screenshot-1.jpg
GA MOŻE COŚ SIĘ DOWIEM :tak:CO I JAK ,SZKODA ŻE NIKT NIE JEST W STANIE MI COŚ PODPOWIEDZIEĆ :no: TERAZ SMACZNIE ŚPI NAWET NIE KASZLE A WCZEŚNIEJ JAK ZASYPIAŁ ZARAZ ZAGRZAŁ SIĘ TO KASZELEK GO MĘCZYŁ:):):):):happy2:
 
Mój syn ma rano 10 kropli berodualu+1 ml soli fizjologicznej po 10 minutach 1 ml flexidite+1 ml soli fizjologicznej i potem oklepywanie, wieczór tak samo. I też nam tak przepisał pulmunolog-alergolog:tak:
 
Izka mój Maciuś to alergik i łatwo łapie oskrzela. Ma rok a już 5 razy zaliczyliśmy. I to obturacyjne...czyli astmatyczne:-:)baffled: Jest na zyrtexie i inhalacjach. W momencie nasilenia tydzień dwa razy dziennie inhalacje z berodualu i flexitide, potem 2 tygodnie dwa razy dziennie flexitide i potem 2 tygodnie wieczór flexitide.
Jak zaczyna kaszleć to znów berodual...i tak w kółko:dry:
 
Mój syn też ma astmatyczne zapalenie oskrzeli. Też ma wziewy z flixotide. W tamtym roku w maju dwa razy leżał w szpitalu. Jak zaczyna kaszleć to znowu ma inhalacje. Ostatni raz był chory w kwietniu i na razie jest spokój.
 
Dziękuję Wam Dziewczyny za odpowiedz :tak: żyję teraz w takiej niepewności że każda podpowiedz czy rada to bardzo wiele:-) Jutro juz mamy alergologa zobaczymy co powie a dziś znów byliśmy u pediatry (bo od tygodnia leczymy się inhalacjami i syropkami) ale doktórka po osłuchaniu dziś mojego malca powiedziała że się nie pogarsza ale też nie ma poprawy więc przepisała nam Amoksiklav antybiotyk ale kazała wstrzymać się z nim do jutro żeby alergolog go obsłuchał:-(
 
reklama
reczne inhalatorki nie do konca sa skuteczne - zaledwie ok 10% leku dostaje sie do miejsca do ktorego ma dotrzec w ukladzie oddechowym a reszta osadza sie w gardle i na jezyku. Przy zle wykonanym wdechu skutecznosc takich lekow niemal nie istnieje. DObrym rozwiazaniem w przypadku inhalacji i podawania lekow w tan sposob jest zakup inhalatora pneumatycznego np medel pro. Jest bardzo szybki wiec inhalacja konczy sie zanim dziecko sie znudzi, inhalator jest bardzo skuteczny, latwo go utrzymac w czystosci. Wiecej informacji znajdziecie na stronie :) pozdrawiam i zycze udanych wakacji bez chorowania :)
 
Do góry