reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG - interpretacja

Witam Was serdecznie. 30.11 czyli w 30 dc na teście ciążowym ujrzałam dwie kreski. Beta z tego dnia to 39,21. Powtórzyłam betę po 5 dniach, czyli w 35 dc była 120. Przyrost 56%, niby powinien być 66%, ale blisko normy. Moje pytanie czy to normalne, że jestem w 6 tygodniu po okresie a mam takie niskie wartości? Niedługo powinno pojawić się serduszko, a tu beta daleko. Mam powtórzyć betę w piatek a w poniedziałek stawić się u ginelologa.
Czytałam jednak, że nie sama wartość się liczy ale to, czy beta rośnie i w jakim tempie.
Czy któraś z Was miała na początku takie małe wartości?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi ❤️
Przyrost bety to minimum 66% ale przy badaniu po 48h, nie po pięciu dniach. Różne historie były tutaj na forum, ale to jest niski przyrost który może nie wróżyć dobrze.
 
reklama
Przyrost bety to minimum 66% ale przy badaniu po 48h, nie po pięciu dniach. Różne historie były tutaj na forum, ale to jest niski przyrost który może nie wróżyć dobrze.
Kalkulator wyciąga średnią ile przyroslo przez 48 h nawet jeśli zrobi się betę po tygodniu. No ale tak jak mowisz, mogło w tym czasie wzrosnąć i spaść albo odwrotnie
 
Kalkulator wyciąga średnią ile przyroslo przez 48 h nawet jeśli zrobi się betę po tygodniu. No ale tak jak mowisz, mogło w tym czasie wzrosnąć i spaść albo odwrotnie
Trzymam za Ciebie kciuki, ale niestety z doświadczenia, niezbyt dobrego po 2 stratach, nie liczyłabym ze będzie dobrze ,przepraszam ale w 6 tc to beta jest w tysiącach
 
Niestety badanie bety po 5 dniach nie jest miarodajne, zrób w odstępie 2 lub 3 dni i sprawdź przyrosty.
Różne historie tu dziewczyny opisują, nadzieję zawsze trzeba mieć, trzymam kciuki!
 
reklama
Niestety dzisiejsza beta w 39 dc spadła ze 120 do 19... Czyli ciąża biochemiczna?
Wygląda na to, że tak. U mnie za 100 spadła do 3,4 i dostałam krwawienia. Dobrze, że macica sama się oczyszcza i będzie można zacząć ponowne starania praktycznie od razu. Przykro mi, że tak się stało i trzymam kciuki za powodzenie 😘 Uda nam się w najbliższych cyklach, jestem tego pewna :)
 
Do góry