reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bez chrztu

reklama
Pewnie nazwiecie mnie hipokrytką, ale ja ochrzciłam mimo tego, że nie wierzę...a może inaczej- nie wiem czy Bóg istnieje, czy nie, a jak istnieje to wydaje mi się okrutny i niesprawiedliwy...w każdym razie mocno wątpię we wszystkie dogmaty kościoła...

w każdym razie, poszłam na tzw. święty spokój- żeby dziadkowie nie truli, że nie ochrzczona, żeby dziecko potem nie pytało dlaczego dzieci chodzą na religię , a ona nie....
Mnie ochrzczono i swego czasu uczestniczyłam w życiu kościoła, no ale z wiekiem powiedzmy zaczęłam bardziej się rozumem kierować niż wiarą....

Jak dziecko będzie chciało to samo zrezygnuje z kościoła i wiary, a jak będzie wierzyć...
Pewnym problemem może być kwestia tego wychowania w wierze, bo jakoś dziwnie mi będzie chodzić do kościoła, skoro nie wierzę, uczyć ją modlitw...Ale też po to są rodzice chrzestni, a tu akurat religijna chrzestna może pomóc:-)

Ślub mamy cywilny. Nie wykluczam, że kiedyś może się nawrócę i uwierzę...Różnie bywa na tym świecie:-)
 
hikari ,synek mojego obecnego partnera tez nie był ochrzczony,ale jak przyszła pora komunii i dzieci w szkole o niczym innym nie mówiły,to nagle tez tego zapragnął.I wszystkie rozmowy itd nic nie dawały- uarł się,ze on chce i koniec.Ok.,ochrzcił go,posłał do tej komunii,ale...wiecie,co mały dostał na prezent?Biblię.Skoro tak się zarzekał,że chce iść do komunii nie dla prezentów.No i szybko mu ta "religijnośc " przeszła:dry:
Ja mam troje dzieci.Żadnego nie chrzciłam.Nie przyłożę ręki do poprawiania statystyk KK,jakim to "katolickim" krajem jesteśmy:dry:.
 
Do góry