reklama

bezpieczne święta

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2006' rozpoczęty przez aninaaa, 20 Listopad 2007.

 1. aninaaa

  aninaaa Październikowa Mama'06 Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  do świąt jeszcze troszkę czasu,ale wpadł mi dzisiaj w ręce miesięcznik DZIECKO i był tam dosyć ciekawy "przepis", na spokojne święta.jeśli ktoś nie czytał,to może się z nim zapoznać.dlatego postanowiłam trochę zaśmiecić nasze forum nowym wątkiem.a może akurat komuś się coś przyda.

  mimo zawartych w nim rad,ja nadal obawiam się o naszą choinkę!


  łakocie na nitce
  jeżeli w waszym domu jest zwyczaj zawieszania na drzewku łakoci,teraz lepiej z niego zrezygnować.jeśli koniecznie chcecie powiesić słodkości,zróbcie to w sposób bezpieczny dla dziecka i choinki.przywiążcie do pierniczka jeden koniec nitki;drugi,dość długi,owińcie dwa razy wokół gałązki.gdy maluch pociągnie za piernik,ten łatwo ześlizgnie się,nie pociągając za sobą drzewka.

  poza zasięgiem
  jeżeli wasza choinka jest malutka,możecie postawić ją na stabilnym stoliku,tak by dziecko nie mogło do niej sięgnąć.albo pomyśleć o wiszącym stoliku.

  precz z łańcuchami
  darujcie sobie oplątywanie choinki błyszczącymi łańcuchami.działają na dziecko wyjątkowo prowokująco.

  plastik górą
  zrezygnujcie ze szklanych bombek na rzecz plastikowych.nie stłuką się i nie pokaleczą dziecka.jeśli nie macie dość plastikowych ozdób,powieście je przynajmniej na dolnych gałęziach,do których sięga maluch

  kable w ukryciu
  jeśli umieszczacie na drzewku lampki choinkowe,zadbajcie,by przewody elektryczne były dobrze ukryte przed ciekawskim malcem.

  drzewko na uwięzi
  jeśli macie dużą choinkę,najlepiej umieśćcie ją w kącie i przymocujcie do ścian dwoma mocnymi sznurkami(wcześniej wbijcie w ściany dwa solidne haczyki). dzięki temu maluch na pewno nie zrzuci jej na siebie.

  uwaga na igły
  jeśli macie naturalne drzewko,regularnie sprzątajcie podłogę wokół choinki.maluch mógłby zadławić się igłą,włożyć ją sobie do noska albo do ucha.

  bezpieczny papier
  pakując prezenty,unikajcie dużych torebek foliowych.w wigilijnym zamieszaniu maluch mógłby włożyć w nie głowę,a to grozi uduszeniem.papierowe opakowania są znacznie bezpieczniejsze,nie tylko dla środowiska.

  stółbez kantów
  nałóżcie na rogi świątecznego stołu plastikowe nakładki.ewentualne zderzenie z nimi nie będzie dla dziecka tak bolesne.

  nie przy świecach
  jeśli maluch ma zasiąść z wami przy stole,lepiej zrezygnować z palących się świec w stroiku.wprawdzie wyglądają efektownie,ale malec mógłby je niechcący(lub wprost przeciwnie) pchnąć i się poparzyć.

  gorący środek
  nie stawiajcie gorących dań na brzegu stołu.dopóki nie zasiądziecie do wieczerzy,bezpieczniejsze będą na środku,poza zasięgiem małych rączek.

  obrus mini
  nie kładźcie na świąteczny stół dużego obrusa,który zwisa niemal do ziemi.pociągając za niego,malec mógłby ściągnąć na siebie całą zastawę.bezpieczniejszy dla dziecka będzie krótki obrusik lub serwetki pod talerze.

  ryba bez ości
  jeśli chcecie by malec skosztował odrobinę wigilijnej ryby,dokładnie sprawdźcie,czy w potrawie nie ma ości.

  sznurki pod kontrolą
  po rozpakowaniu prezentów starannie schowajcie wszystkie sznurki.malucha napewno zainteresowałyby,a zabawa nimi mogłaby być dla niego niebezpieczna

  zabawne opakowania
  jeśli maluch chce bawić się papierowymi opakowaniami prezentów,pozwólcie mu na to,pod warunkiem że papier jest miękki,cienki i nie skaleczy delikatnej skóry(gniecenie i darcie bardzo się dziecku spodoba).nie spuszczajcie go wtedy z oka.napewno będzie chciał spróbować,jak smakuje ta szeleszcząca zabawka.uwaga także na naklejki!
   
 2. reklama

Poleć forum